Znajdź swoje wymarzone studia w Krakowie

Polskie 30' vol. 4 - przedpremierowy pokaz z udziałem twórców w Krk!

Polskie 30' vol. 4 - przedpremierowy pokaz z udziałem twórców w Krk!

W najbliższy wtorek tj.27 listopada o godzinie 18:00 rozpocznie się pokaz czwartej części "Najlepszych polskich 30"znakomitych filmów krótkometrażowych wprost ze Studia Munka. Po seansie odbędzie się spotkanie z twórcami.

Kolejna część najlepszych polskich filmów krótkometrażowych nagradzanych na najważniejszych festiwalach trafi do kin 30 listopada. Jednak już wcześniej proponujemy zapoznać się z czwartym zestawem, złożonym tym razem z trzech krótkometrażowych filmów fabularnych.

Zobaczymy nagrodzony podczas tegorocznej edycji festiwalu w Gdyni film Relax, czyli fabularny debiut znakomitej dokumentalistki Agnieszki Elbanowskiej. To szalona opowieść o dyrektorze fikcyjnego domu wczasowego, którego nieliczny personel szykuje się na przyjazd uchodźców.

Uczestnicy pokazu będą mogli zapoznać się z wyróżnionym na Krakowskim Festiwalu Filmowym film Users - Jakuba Piątka (Matka). Obraz przedstawia dwojga ludzi, których intymna rozmowa online zmienia się w elektryzujący emocjonalny pojedynek. To taki komentarz do romantycznych relacji w dobie algorytmów i komunikatorów, z przejmującymi rolami Mai Pankiewicz i Dobromira Dymeckiego.


plakat


W zestawie znalazł się również Jerry autorstwa Romana Przylipiaka okrzyknięty w tym roku najlepszą etiudą Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja. W rolach głównych widzowie zobaczą Sebastiana Łacha i Justyny Wasilewskiej (Serce miłości) w przewrotnej opowieści o wiejskim cudotwórcy i jego nieokrzesanych sąsiadach.

Wszystkie filmy prezentowane będą z angielskimi napisami.

Goście: Jakub Piątek, Roman Przylipiak, Grzegorz Bogdał.
Spotkanie z twórcami poprowadzić będzie Jerzy Armata.

Polska premiera: 30 listopada 2018 roku.

BILETY:

22 zł (normalny) | 15 zł (ulgowy)

O FILMACH:


film1


JERRY | JERRY
reż. Roman Przylipiak, Polska 2017, 26"

Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja 2018: najlepsza etiuda
WAMA Film Festival w Olsztynie 2017: najlepszy scenariusz (Roman Przylipiak, Grzegorz Bogdał)
Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2017: Konkurs Filmów Krótkometrażowych
Open Place Film Festival 2017: najlepsza reżyseria (Roman Przylipiak)

Napiętnowany przez otoczenie oszust czy człowiek obdarzony niezwykłą mocą? Niektórzy twierdzą, że im pomaga, inni, że jest śmiertelnie niebezpieczny. On sam, zmęczony dotychczasowym życiem, nagle otrzymuje dar, który przychodzi do niego pod postacią… psa. Czy w niego uwierzy i czy uwierzy mu małomiasteczkowa społeczność? Czy potrzebny jest prawdziwy cud, by uwierzyć w uzdrawianie i nadprzyrodzone moce?


film2


RELAX | RELAX
reż. Agnieszka Elbanowska, Polska 2017, 26"

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2018: Nagroda Specjalna Multimedia Polska

Żeby ratować swój pensjonat przed bankructwem, Dyrektor postanawia skorzystać z oferty Urzędu Do Spraw Cudzoziemców, wspomaganego przez dotacje unijne, i przemianować swoją działalność na ośrodek dla uchodźców. W dzień spodziewanego przyjazdu, kiedy wszystko wydaje się być gotowe, zaczynają pojawiać się nieoczekiwane komplikacje.
Oryginalny fabularny debiut reżyserki Agnieszki Elbanowskiej, w którym humor miesza się z groteską, a bystra obserwacja społeczna z pomysłową i zaskakującą inscenizacją.


film3


USERS | USERS
reż. Jakub Piątek, Polska 2018, 29"

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2018: Konkurs Filmów Krótkometrażowych
Krakowski Festiwal Filmowy 2018: Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Filmów Krótkometrażowych

Kobieta i mężczyzna. Sylwestrowa noc i przypadkowe spotkanie w Internecie. Algorytm łączy ich w parę. Szansa jak jeden do kilkudziesięciu tysięcy. Podobno sieć to ostatnia strefa wolności. Skoro wszystko wolno, to od czego zacząć? Ile można przeżyć w jedną noc? Może całe życie? Jest jedna zasada: coś mi się nie spodoba, znudzisz mnie, zawiedziesz – przełączam cię. Chcę coś poczuć. Można tu coś poczuć?
Users to błyskotliwy i wnikliwy komentarz do romantycznych relacji w dobie algorytmów i komunikatorów, z przejmującymi rolami Mai Pankiewicz i Dobromira Dymeckiego.


Data publikacji: 21-11-2018

Aktualności z Krakowa