Znajdź swoje wymarzone studia w Krakowie

Wampiriada na AGH!

Wampiriada na AGH!

Myślisz o balu karnawałowym i przebraniach? O filmie Drakula? Nic bardziej mylnego! Zapraszamy do oddawania krwi podczas Akcja krwiodawstwa na Akademii Górniczo-Hutniczej!

Akcja krwiodawstwa w Akademii Górniczo-Hutniczej odbędzie się w dniach 14-18 stycznia w stołówce „Tawo” (od poniedziałku do piątku w godz. 8.30–15.00).

Celem akcji jest przede wszystkim zebranie jak największej ilości krwi, niezbędnej do ratowania życia. Wydarzenie służy ponadto szerzeniu idei honorowego krwiodawstwa i zdrowego stylu życia wśród studentów i mieszkańców ośrodków akademickich.

Organizatorzy zalecają, aby osoby biorące udział w akcji:

  • były zdrowe i wypoczęte,
  • posiadały dowód osobisty i/lub legitymację HDK,
  • przez ostatnie trzy dni nie spożywały alkoholu.


  • Akcja organizowana jest przez Akademickie Koło PCK i Klub HDK w AGH przy współudziale Fundacji ACADEMICA oraz Uczelnianej Rady Samorządu Studentów AGH. Poboru krwi dokonuje ekipa z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie.

    Akademia Górniczo-Hutnicza jest jedyną uczelnią w Polsce, która może poszczycić się działającą od 56 lat organizacją mającą na celu ratowanie życia i zdrowia ludzkiego. Akcje krwiodawstwa w AGH odbywają się cyklicznie cztery razy w roku. Rokrocznie studenci AGH oddają ok. 1000 litrów krwi.

    Data publikacji: 11-01-2019

    Aktualności z Krakowa