Znajdź swoje wymarzone studia w Krakowie

Studenci projektują akademik!

Studenci projektują akademik!

Livinn Kraków to nowoczesny projekt akademiku w Krakowie. Powstaje on w ramach rewitalizacji i modernizacji budynku po dawnych zakładach Telpod w Krakowie.

Powierzchnia została w całości zaprojektowana przez studentów podczas drugiej edycji konkursu architektonicznego „DORMITORIUM. Studencka Jednostka Mieszkalna”. Organizatorem jest Wydział Architektury i Sztuk Pięknych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego oraz Golub GetHouse, inwestor akademika.

W budynku powstanie 290 nowocześnie urządzonych mieszkań oraz miejsca na realizację liczych aktywności rozwijających kreatywność studentów.

Konkurs skierowany był do studentów architektury i architektury wnętrz Wydziału Architektury i Sztuk Pięknych Krakowskiej Akademii. Składał się z trzech etapów.

W każdym etapir studenci mieli za zadanie stworzyć określone przestrzenie w Livinn Kraków. W pierwszej edycji konkursu studenci zmierzyli się z jednostką mieszkalną dla osoby niepełnosprawnej. W drugiej, która właśnie została rozstrzygnięta – zadaniem było zaprojektowanie studenckiego 1- lub 4-osobowego mieszkania marzeń. Zwycięzcami tego etapu zostali Wioletta Nowak i Szymon Bierówka. Ostatnia, wiosenna edycja będzie dotyczyła części wspólnych akademika – dostępnych dla wszystkich jego mieszkańców.

Prodziekan doc. dr inż. arch. Katarzyna Petri oraz Dziekan prof. nadzw. dr hab. inż. arch. Krzysztof Ingarden to osoby odpowiedzialne ze strony uczelni za projekt.

– Uczestnicy konkursu po raz kolejny wykazali się fantastycznym warsztatem, kreatywnością i zaangażowaniem. Co nas bardzo cieszy, wszystkie projekty były szalenie ambitne i doskonale odzwierciedlały charakter naszego akademika, który już niedługo będzie gotowy na przyjęcie pierwszych studentów – powiedział Jakub Bartos, dyrektor ds. najmu w Golub GetHouse. – Livinn Kraków powstaje w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie osób poszukujących nowoczesnych i wielofunkcyjnych przestrzeni w akademikach. Uczelniane domy studenckie gwarantują zakwaterowanie dla zaledwie 10 proc. wszystkich żaków, dlatego wypełniając tę lukę nowym rozwiązaniem, jesteśmy przekonani o sukcesie naszej inwestycji – dodał.

W projektowanym akademiku Livinn Kraków znajdzie się 290 jednostek mieszkalnych o różnej konfiguracji (od 1 do 4 pokoi), przeznaczonych dla 713 studentów. Każda z jednostek – w pełni umeblowana – będzie posiadała pokój dzienny z przestrzenią do nauki, sypialnię, kuchnię oraz łazienkę.

W akademiku zaplanowano wiele atrakcji Do ich dyspozycji będą m. in. specjalnie zaaranżowane przestrzenie do nauki indywidualnej i grupowej, strefa gier i rozrywki, sala kinowa, pokój do jogi. W budynku nie zabraknie także nowoczesnej siłowni, rowerowni oraz pralni. Na terenie obiektu zostanie zaaranżowany również wewnętrzny ogród ze strefą relaksu. Jednym z ważnych punktów przy planowaniu było bezpieczeństwo mieszkańców akademika, dlatego cały obiekt będzie nadzorowany telewizją CCTV. 24 godziny na dobę będzie czynna także recepcja i ochrona. Poza udogodnieniami przeznaczonymi wyłącznie dla mieszkańców, na terenie obiektu znajdą się także ogólnodostępne przestrzenie – sklep, drogeria, restauracja i kawiarnia na parterze oraz taras.

Dogodna lokalizacja to kolejny atut inwestycjiSąsiedztwo Starego Miasta oraz dzielnicy Kazimierz zapewni z kolei dostęp do infrastruktury kulturowo-usługowej, taki. ej jak: muzea, galerie sztuki, kluby, restauracje oraz Bulwary Wiślane, a bliskość szlaków komunikacyjnych pozwoli na szybki dojazd na uczelnie.

Livinn Kraków jest projektem realizowanym przez Golub GetHouse we współpracy z amerykańską firmą inwestycyjną CA Ventures International, posiadającą ogromne doświadczenie w realizacji domów studenckich w Ameryce Północnej i Południowej. Zakończenie prac budowlanych zaplanowano na lato 2019 r., a obiekt będzie gotowy na przyjęcie pierwszych studentów wraz z rozpoczęciem roku akademickiego 2019/2020.

Data publikacji: 01-02-2019

Aktualności z Krakowa