Studia Kraków - Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera, ul. Westerplatte 11 - Filologia angielska w Krakowie

top

Strona główna

Studia Kraków
img_ucz
Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera
logo_ucz

31-033 Kraków, woj. małopolskie

ul. Westerplatte 11 zobacz na mapie>>

tel.: 12 683-24-00, 12 683-24-04, fax.: 12 683-24-14

www: www.wse.krakow.pl

e-mail: wse@wse.krakow.pl

Oferta edukacyjna - studia I stopnia

Filologia angielska - lingwistyka stosowana

Biznes międzynarodowy - studia w jęz. angielskim

Komunikacja międzykulturowa w biznesie - studia w jęz. angielskim

Sinologia współczesna

Translatoryka

Grafika reklamowa i multimedia

Grafika reklamowa i edytorska

Multimedia i grafika interaktywna

Graphic design and multimedia

Interactive Design and Multimedia - studia w jęz. angielskim

Management

Foreign Trade Management - studia w jęz. angielskim

Internet Business and Marketing - studia w jęz. angielskim

Skandynawistyka

Norweska

Szwedzka

Zarządzanie

Biznes i marketing w sieci

Handel zagraniczny

Psychologia w biznesie

Zarządzanie sprzedażą

Zarządzanie w logistyce

Oferta edukacyjna - studia II stopnia

Biznes międzynarodowy

E-commerce i nowoczesne technologie w marketingu

Eventy i targi międzynarodowe

Handel międzynarodowy

Tworzenie i rozwój start-up

Filologia angielska - lingwistyka stosowana

Komunikacja międzykulturowa w biznesie - studia w jęz. angielskim

Przekład ustny i pisemny

Specjalność nauczycielska

Ządzanie projektami międzynarodowymi - studia w jęz. angielskim

International Business

International Finance Management - studia w jęz. angielskim

International Trade - studia w jęz. angielskim

Galeria
galeria_uczgaleria_uczgaleria_uczgaleria_uczgaleria_uczgaleria_uczgaleria_uczgaleria_uczgaleria_uczgaleria_uczgaleria_uczgaleria_ucz
W kilku słowach o uczelni...

WSE w opinii studentów Erasmusa

O tego roku program Erazmus dodał do nazwy plus. Studenci dostrzegają tych plusów bardzo dużo - z jednej strony to świetna szansa na poznanie kultury i obcego języka, a z drugiej doskonała okazja na imprezę i wypoczynek w międzynarodowym towarzystwie. O swoich wrażeniach z pobytu w Polsce w ramach programu Erasmus opowiadają zagraniczni studenci Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera.

Choć, jak twierdzą, studia w ich krajach wyglądają bardzo podobnie jak w Polsce, postanowili zasmakować edukacji za granicą w czasie jednego lub dwóch semestrów. Dla nich wyjazd do obcego kraju to nie tylko przygoda i dobra zabawa, ale także (a może przede wszystkim) cenne doświadczenie. Program Erasmus powstał przecież z myślą właśnie o studentach aktywnych, otwartych na międzynarodową karierę i wielokulturowość.

O swoich spostrzeżeniach najchętniej opowiadają Turcy, Włosi i Niemcy - studenci popularnego „Erasmusa”. Charakteryzuje ich przede wszystkim duża otwartość, przyjazność, ciekawość świata i ambicja. Student z Niemiec, zapytany o korzyści, jakie dał mu wyjazd, odpowiada:
„Dla mnie najcenniejsze jest to, że mogłem poznać polską kulturę oraz kultury innych krajów, dzięki nowym znajomościom z innymi studentami z Erasmusa. Mogłem poprawić swoje umiejętności zarówno w języku polskim jak i angielskim, co pomoże mi nie tylko na moim uniwersytecie, ale także później w szukaniu pracy”

Co polubili w Krakowie? Przede wszystkim kawiarnie, historyczne miejsca, i nocne życie. Z entuzjazmem przyznają: „Uwielbiam to miasto! Jest niesamowite! Ma swój urok i mistyczną atmosferę. Macie dużo kawiarni, świetnych muzeów i nocne życie. Jest tyle możliwości dla studentów: koncerty, wystawy, kulturalne eventy”. Ich zdaniem, Kraków jest „zaprojektowany” dla studentów i dzięki temu zawsze coś ciekawego dzieje się w mieście. Doceniają też polską gościnność i uprzejmość mężczyzn, którzy otwierają kobietom drzwi.

Każdy student ma swojego opiekuna – osobę, która tu w Polsce pomaga mu z załatwieniem najważniejszych spraw i organizowaniem czasu. Taką funkcję pełni także Joanna Rokosz, studentka III roku Filologii – Lingwistyki Stosowanej na krakowskiej WSE– Na samym początku mentor może pomóc studentowi znaleźć mieszkanie w Polsce, odpowiedzieć na jego pytania itp. Ja opiekowałam się studentem z Turcji. Wspólnie odkrywaliśmy uroki Krakowa. Byliśmy na wycieczce rowerowej wzdłuż wałów wiślanych, wybraliśmy się na Zakrzówek, a innym razem na mały polski poczęstunek – mówi.

Studenci zgodnie podkreślają, że Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera jest miejscem kameralnym, z przyjemną atmosferą. Dzięki małej liczebności grup mieli szansę na intensywniejszą naukę, bliższy kontakt z prowadzącym i łatwiejszą integrację z grupą. Wykładowcy są pomocni i kompetentni, dzięki czemu studenci chętniej zadają nurtujące ich pytania, a lokalizacja uczelni w samym centrum miasta, umożliwiała im częstsze spotkania na mieście.

O Uczelni

Wyższa Szkoła Europejska, to wyjątkowe miejsce na mapie polskiej edukacji. Oferta studiów jest co roku aktualizowana na podstawie raportów dotyczących najbardziej poszukiwanych specjalistów. Wyjątkowe kierunki prowadzone przez renomowaną kadrę ze świata praktyków biznesu oraz niezwykle warsztatowe, ukierunkowane przede wszystkim na praktyczne umiejętności nauczanie stanowi o unikatowym charakterze WSE.

Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera oferuje studia w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym w ramach I i II stopnia. W ich trakcie studenci nabywają nie tylko wykształcenie, ale również doświadczenie podczas praktyk i staży studenckich. Polityka uczelni zakłada bowiem szeroko zakrojoną współpracę z biznesem, by przygotować absolwentów do aktywnego wejścia na rynek pracy. Na uczelni działa także Biuro Karier, które pomaga studentom w planowaniu ścieżki kariery zawodowej, a absolwentom w efektywnym poszukiwaniu zatrudnienia. Ponadto WSE współpracuje z kilkudziesięcioma uczelniami z całego świata, dlatego możliwe jest także odbycie staży i stypendiów zagranicznych.

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z ofertą edukacyjną Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. J. Tischnera w Krakowie na rok akademicki 2013/2014.

Już wkrótce ruszy rekrutacja na wszystkie kierunki I i II stopnia, na dokumenty od kandydatów czekamy od 2 kwietnia do 31 lipca . Jeśli masz pytania dzwoń: (12) 683 24 04 lub pisz: rekrutacja@wse.krakow.pl.

100% zniżki czesnego dla zwycięzców „Konkursu o indeks”

Nie chcemy by dla ambitnych i ciekawych świata ludzi, czesne stało się barierą do skorzystania z tych możliwości, dlatego przy naszej Uczelni powołana została Rada Mecenasów – grono wybitnych przedstawicieli świata biznesu, którego Honorowym Przewodniczącym jest Profesor Władysław Bartoszewski. Dzięki hojności Mecenasów, każdego roku w ramach programu „Konkurs o indeks” możemy zaoferować kilkanaście miejsc stypendialnych pokrywających koszty nauki na pierwszym roku studiów licencjackich lub przez cały okres ich trwania.

Co nas wyróżnia?

Budujemy pomosty między światem nauki a rynkiem pracy

• nasza kadra to m.in. wykładowcy, którzy na co dzień reprezentują rozmaite instytucje i środowiska biznesowe - właściciele spółek, koncernów, prezesi agencji, dyrektorzy firm
• prowadzimy wspólne programy kształcenia z przedstawicielami świata biznesu np. anglojęzyczny program o profilu biznesowym „Enterprise Stream” z HSBC BANK PLC, specjalność Human Resources Management in the Intercultural Environment z Shell Polska
• elementem składowym naszych studiów są programy branżowych praktyk i staży - nasza baza pracodawców skupia najlepsze firmy
współpracujemy z wieloma partnerami tworząc projekty rozwijające kompetencje studentów m.in.: International Project Management Association Polska, Stowarzyszenie Wiosna
• regularnie prowadzimy badania dotyczące prognoz zatrudnienia oraz pożądanych przez pracodawców kompetencji
wspieramy zakładanie i rozwój własnych firm w ramach Inkubatora Przedsiębiorczości działającym przy WSE
tworzymy przestrzeń do merytorycznej dyskusji ekspertów - współpraca Centrum Analiz Energetycznych WSE oraz PGNiG

Pomagamy znaleźć równowagę między nauką a rozwojem osobistym

studentom zapewniamy opiekę tutora – przewodnika po świecie studiów i doradcę w dalszym rozwoju
pomagamy w znalezieniu własnej ścieżki zawodowej w ramach bogatego programu doradztwa zawodowego, w którym znajdują się m.in.: konsultacje indywidualne, sesje coachingowe, warsztaty dotyczące przygotowania dokumentów aplikacyjnych oraz planowania kariery zawodowej
dajemy możliwość zdiagnozowania swoich predyspozycji za pomocą profesjonalnych testów psychologicznych m. in. Testu Matryc Ravena, Kwestionariusza Osobowości NEO-FFI czy Kwestionariusza Temperamentu PTS.
realizujemy ciekawe przedsięwzięcia m.in. przeglądy filmowe, spotkania z wybitnymi osobistościami, międzynarodowe projekty i wiele innych oraz dajemy studentom możliwość udziału w nich
dajemy przestrzeń do rozwoju naukowego przez uczestnictwo w konferencjach, możliwość publikacji prac w periodykach WSE
• oferujemy komfortowe warunki studiowania w ramach Indywidualnego Toku Studiów dla studiujących na drugim kierunku i osób pracujących
stwarzamy możliwość realizacji własnych projektów, na które corocznie przyznajemy granty z funduszu uczelni w ramach konkursu „Kreatywny student”

Kształcimy aktywnie

dbamy o rozwój umiejętności interpersonalnych oraz pracy zespołowej, szczególnie cenionych przez pracodawców
zajęcia realizujemy w zróżnicowanej formie: wykładów, konwersatoriów, ćwiczeń, laboratoriów oraz warsztatów
• wykorzystujemy nowoczesne narzędzia dydaktyczne, np. gry strategiczne, symulacyjne, e-learning oraz case study (posiadamy bazę ponad 1100 studiów przypadku opracowanych przez wykładowców WSE oraz Harvard Business School)
• w kształceniu kładziemy nacisk na praktyczne umiejętności, realizując zajęcia dedykowane wyłącznie grupom specjalizacyjnym
prowadzimy zajęcia z wykorzystaniem specjalistycznego oprogramowania m.in.: MS Project, Adobe Photoshop i laboratoriów np. nowoczesne laboratorium do tłumaczeń symultanicznych

Otwieramy okno na świat

• oferujemy intensywną naukę języków obcych, również tych nietypowych, jak chiński czy norweski
• prowadzimy zajęcia z komunikacji międzykulturowej
• posiadamy bogatą ofertę programów branżowych staży i praktyk, również zagranicznych
• stwarzamy możliwość studiowania za granicą na jednej z 40 partnerskich uczelni w ramach programu Erasmus i porozumień o współpracy
• umożliwiamy rozwijanie zainteresowań w ramach Instytutu Badań nad Cywilizacjami

Indywidualne prezentacje Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera
Wśród wartości, jakie nasza uczelnia stara się pielęgnować, jest indywidualne podejście do studenta. Każdy jest inny, ma inne potrzeby i inne bodźce wpływają na rozwój jego potencjału. My staramy się stworzyć do tego najlepsze warunki.
Z myślą o kandydatach zainteresowanych studiami w WSE przygotowaliśmy formę prezentacji naszej uczelni, uwzględniającą indywidualne potrzeby.
Umów się z nami w dogodnym dla siebie terminie i powiedz, czego chciałbyś dowiedzieć się o naszej uczelni, a my przygotujemy dla Ciebie prezentację.

Wykłady otwarte

Tych, którzy chcą przekonać się jak wygląda nauka na studiach wyższych, spotkać się z wybitnymi wykładowcami lub upewnić się, czy wybrali odpowiedni kierunek studiów, zapraszamy na wykłady otwarte.

Władze Uczelni

• Rektor – prof. nadzw. dr hab. Marek Pałasiński
• Prorektor - dr Błażej Sajduk
• Kanclerz – mgr Małgorzata Gosek
• Dziekan Wydziału Stosowanych Nauk Społecznych - dr Katarzyna Kosior
• Prodziekan ds. kierunku Zarządzanie – dr Grażyna Urbanik-Papp
• Prodziekan ds. kierunku Filologia - Lingwistyka Stosowana – dr Clarinda Calma
• Katedra Interdyscyplinarnych Badań nad Językiem
• Katedra Międzynarodowych Stosunków Politycznych i Gospodarczych
• Katedra Integracji Europejskiej im. Konrada Adenauera – kierownik: dr hab. Arkadiusz Stempin

Rada Patronacka Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera to grono wybitnych przedstawicieli świata nauki, kultury i polityki. Grono osób niezwykle dla nas ważnych, osób, które obdarzyły nas zaufaniem i życzliwie wspierają WSE od początku jego istnienia. Członkowie Rady Patronackiej często goszczą w naszych murach, spotykając się ze studentami i wygłaszając wykłady.

Radę Patronacką tworzą:

Władysław Bartoszewski
Zbigniew Brzeziński
Jerzy Buzek
Norman Davies
Jarosław Gowin
Aleksander Hall
Michał Heller
Jerzy Jedlicki
Piotr Nowina-Konopka
Tadeusz Pieronek
Jacek Saryusz-Wolski
Aleksander Smolar
Władysław Stróżewski
Jerzy Szacki
Adam Zagajewski
Maciej Zięba OP
Andrzej Zoll

Dlaczego warto studiować w WSE ?

Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie założona została w 2003 roku z inicjatywy Społecznego Instytutu Wydawniczego Znak. Dwa lata później obowiązki założyciela WSE przejęło Europejskie Centrum Certyfikacji (ECC), powołane przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie (WSIiZ), Społeczny Instytut Wydawniczy Znak, Instytut Tertio Millennio oraz Polską Konfederację Pracodawców Prywatnych Lewiatan.

Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera oferuje studia w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym w ramach I i II stopnia. W ich trakcie studenci nabywają nie tylko wykształcenie, ale również doświadczenie podczas praktyk i staży studenckich. Polityka uczelni zakłada bowiem szeroko zakrojoną współpracę z biznesem, by przygotować absolwentów do aktywnego wejścia na rynek pracy. Na uczelni działa także Biuro Karier, które pomaga studentom w planowaniu ścieżki kariery zawodowej, a absolwentom w efektywnym poszukiwaniu zatrudnienia. Ponadto WSE współpracuje z 38 uczelniami z całego świata, dlatego możliwe jest także odbycie staży i stypendiów zagranicznych. Istotnym elementem rozwoju naukowego WSE jest działalność kół naukowych, które skupiają studentów pragnących pogłębiać swoją wiedzę w wybranych dziedzinach. Członkowie kół studenckich uczestniczą w wyjazdach naukowych, organizują konferencje i seminaria.

Misją naszej uczelni jest kształcenie studentów na najwyższym poziomie, tak by przygotować ich do konkurencji na europejskim rynku pracy.

By spełnić to zadanie, uczymy ich:
- teoretycznej wiedzy i praktycznych umiejętności związanych z wybranym przez nich kierunkiem studiów oraz planowaną pracą zawodową
- twórczego myślenia, umożliwiającego proces ciągłego samokształcenia i zdobywania nowych kwalifikacji
- aktywnej postawy obywatelskiej, odpowiedzialności za dobro wspólne i kształtowania życia publicznego

Cele te osiągamy przez:
- dostosowane do wymogów rynku pracy nowoczesne, interdyscyplinarne programy nauczania
- wysoki poziom kadry naukowej, skupiającej zarówno światowej sławy uczonych, jak i ekspertów w dziedzinie gospodarki, mediów, dyplomacji, administracji i organizacji pozarządowych
- indywidualne podejście do studenta, umożliwiające każdemu maksymalne wykorzystanie jego zdolności

Wyższa Szkoła Europejska - elitarnie i kameralnie
Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera to absolutnie wyjątkowe miejsce na mapie polskiej edukacji. Oferta edukacyjna, której nie powstydziłyby się najlepsze zachodnie uczelnie, najlepsza, ceniona na całym świecie kadra naukowa, ambitni, aktywni, zadowoleni studenci oraz liczni przyjaciele - wybitni przedstawiciele świata biznesu, kultury i polityki.To tylko niektóre z powodów, dla których warto z nami współpracować.

Pomagamy rozwinąć skrzydła
O poziomie naszych studentów świadczy nie tylko najwyższy w Polsce odsetek stypendystów Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Już pierwszy rocznik wykształconych przez nas absolwentów studiów licencjackich zawojował najlepsze europejskie uczelnie - London School of Economics, Hertie School of Governance, University of St. Andrews to tylko niektóre z nich. Studenci WSE angażują się w wiele niezwykłych projektów (budowa szkoły w Tanzanii; projekt "Szermierze dla Palestyny", napisany przez naszego studenta Aleksandra Kostkę).

Aktualności...

Dlaczego coaching działa?

Na pytania dotyczące coachingu odpowie Marta Czepukojć – coach, terapeutka oraz trenerka rozwoju osobistego i zawodowego, założycielka OKcoaching.eu. Aktualnie prowadzi sesje coachingowe w Wyższej Szkole Europejskiej w Krakowie.
Na czym polega coaching i jaki jest jego cel?

Marta Czepukojć: Coaching jest partnerską współpracą z klientami, która prowokuje ich do twórczego myślenia. Coaching poszerza świadomość siebie: odczuwanych i przeżywanych emocji, posiadanych przekonań oraz zachowań. Polega na kreatywnym procesie, który inspiruje do maksymalizacji swojego osobistego i zawodowego potencjału. Celem coachingu jest towarzyszenie osobie, która jest odbiorcą coachingu w realizacji wyznaczonego przez nią celu osobistego lub zawodowego.

Jak wygląda taka sesja?

MC: Podczas pierwszej sesji coachingowej celem jest rozpoznanie potrzeb odbiorcy coachingu oraz wsparcie go w uświadomieniu sobie dlaczego temat lub cel wniesiony na sesję jest ważny. W wyniku takiego spotkania, może okazać się, że cel zostaje zakontraktowany, przeformułowany lub odbiorca rezygnuje z jego realizacji, gdyż uświadamia sobie, że jego główną potrzebą jest coś zupełnie innego. Np. pierwotnie jednemu klientowi zależało na założeniu własnej firmy, a w wyniku spotkań, uświadamia sobie, że głównym motywem realizacji tego celu jest potrzeba samostanowienia, niezależności i kreatywności. Ostatecznie decyduje się realizować je poprzez działalność artystyczną oraz podróże.

Czy są różne rodzaje coachingu? Czy obecnie są jakieś nowe trendy?

MC: W zależności od podejścia, szkoły, jak i indywidualnych opinii, możemy się spotkać z podejściami, że istnieje "jeden coaching dla wszystkich", jak i kilka jego rodzajów, np. coaching osobisty, biznesowy itd. Kryteria różnicujące rodzaj coachingu mogą odnosić się do grupy docelowej, np. coaching przywódczy bądź zakresu tematycznego lub rodzaju rozwijanych kompetencji np. coaching kompetencyjny, podejmowania decyzji.

Czy coaching może być rozwiązaniem dla każdego?

MC: To zależy jedynie od kluczowego tematu oraz potrzeb osoby decydującej się na spotkanie coachingowe. To klient nakreśla sytuację, w jakiej się znajduje, następnie dookreśla kluczowe problemy i wyzwania. Kolejnym krokiem jest rozpoznanie jakich zmian potrzebuje. Ważnym momentem jest określenie pola do potencjalnej współpracy oraz autentyczne i konkretne stwierdzenie, na ile coaching jest w stanie wesprzeć daną osobę w pozytywnej transformacji. Z mojego doświadczenia wynika, że coaching jako metoda jest skuteczny przy zachowaniu jasnych ram kontraktu oraz wyznaczeniu celu, który jest w obszarze wpływu klienta.

Czym różni się coaching od doradztwa?

W coachingu to osoba, która jest odbiorcą coachingu jesteś ekspertem. Coach jedynie zadaje pytania, proponuje doświadczenia, ćwiczenia, dzieli się narzędziami coachingowymi. To klient odpowiada sobie na pytania oraz podejmuje decyzje. Doradztwo natomiast polega na odkrywaniu potrzeb i możliwości osoby oraz proponowaniu różnych rozwiązań, sposobów i strategii ich realizacji z pozycji eksperta. Niektórzy doradcy korzystają z narzędzi coachingowych w swojej pracy, równocześnie korzystają z kwestionariuszy, testów oraz dzielą się wiedzą i doświadczeniem, jakie posiadają.

Czy wszystkie problemy nadają się do coachingu?

Istnieją problemy, dla których inne modalności, tj. mentoring, terapia, czy też doradztwo będą bardziej optymalne. Równocześnie istnieje bardzo szeroka gama tematów, w których można odczuć jednoznacznie przesunięcie, pożądaną zmianę oraz właśnie poprzez coaching. Do takich tematów zaliczam również tematy z życia prywatnego np. brak wystarczających kompetencji komunikacyjnych w bliskiej relacji, potrzeba nawiązywania nowych relacji, niskie poczucie własnej wartości, problem z decyzyjnością. Ważny jest poziom zaawansowania problemu, z którym osoba przychodzi i potrzeby oraz świadomość tego, z czym chce wyjść w ramach zakończonego procesu coachingowego. W takiej sytuacji rolą coacha jest odnieść się czy podejmuje się wziąć odpowiedzialność za współpracę.

Co jeśli coach zna najlepsze możliwe rozwiązania?

Coach nie powinien sugerować rozwiązania osobie coachowanej. To osoba coachowana (z jęz. ang. cochee) jest największym ekspertem od sytuacji, w jakiej się znajduje. Coach zadaje pytania otwarte, które mają pobudzić osobę coachowaną do wygenerowania swoich własnych pomysłów. Kiedy osoba coachowana wymieni pięć pomysłów na podjęcie nowej pracy, coach może zadać pytania: Co mogłoby Ci pomóc wybrać najlepszy dla Ciebie sposób? Jakie kryteria dokonania wyboru są dla Ciebie ważne? Jakich informacji potrzebujesz, by podjąć decyzję? itd.

Dlaczego coaching działa?

Dzięki systematycznej pracy z coachem możliwe będzie osiągnięcie ważnych dla klienta celów, istotnych z perspektywy zawodowej lub osobistej. Np. uświadomienie sobie, w jakim obszarze działalności zawodowej najbardziej pragniesz się rozwijać; co jest Twoim wyjątkowym potencjałem osobistym; w jaki sposób uwolnić się od niepewności dotyczącej Twojej przyszłości zawodowej lub w jaki sposób zadbać o siebie, by prowadzić wystąpienia publiczne bezstresowo oraz z poczuciem spokoju. Coaching działa poprzez ludzi: coacha oraz coachee oraz ich odpowiednie nastawienie. Jeśli coach jest doświadczony, jest specjalistą od procesu, metod, narzędzi oraz w swojej postawie patrzy na klienta jako na wyjątkową, niepowtarzalną postać, klient natomiast jest otwarty na to, co nowe, bierze odpowiedzialność za dwój rozwój i zmianę oraz jasne są cele oraz zasady kontraktu współpracy, efekt zostanie osiągnięty.

Zapraszamy do udziału w cyklu kilku spotkań, które koncentrują sie na rozwoju Twojego osobistego potencjału. Szczegóły dostępne na stronie: http://www.wse.krakow.pl/pl/Coaching_indywidualny.Rekrutacja

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z ofertą edukacyjną Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. J. Tischnera w Krakowie na rok akademicki 2014/2015.

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji znajdują się tutaj.

Każdego roku kadra dydaktyczna uczelni korzystając z analiz rynku pracy przeprowadza ewaluację programów nauczania, tak aby jak najlepiej przygotować studentów WSE do zawodowych wyzwań. Dlatego w naszej ofercie znajdziecie Państwo poszukiwane specjalności oraz innowacyjne kierunki studiów dostępne w ramach studiów licencjackich i magisterskich uzupełniających, w trybie dziennym i zaocznym.
Hasło przewodnie tegorocznej kampanii promocyjnej uczelni to „Nadajemy studiom barw”. Dlaczego? Ponieważ nasza uczelnia zapewnia nie tylko wyjątkową atmosferę studiowania, dzięki czemu ten okres nabiera rumieńców, ale przede wszystkim dlatego, iż WSE nie mydli nikomu oczu. Jasno i przejrzyście komunikujemy swoje atuty, nie w kwiecistych słowach, ale w liczbach, które obrazują nasze atuty. Z czego jesteśmy dumni?


98% zajęć na Zarządzaniu WSE prowadzą praktycy ze świata biznesu
Dokładamy wszelkich starań, aby nasi studenci mogli stawić czoło wymogom współczesnego rynku pracy. Dlatego kładziemy nacisk na praktyczność nauczania, innowacyjne metody kształcenia oraz warsztatową formę zajęć. Przedmioty specjalizacyjne w ramach Zarządzania charakteryzują się najwyższym odsetkiem praktyków ze świata międzynarodowego biznesu. Naszą kadrę tworzą znakomici profesjonaliści z takich firm jak: PKN Orlen Polska, Advisory Group „TEST” Human Resources, Shell Business Polska, BP Polska i in.  


78% absolwentów stosunków międzynarodowych WSE znajduje pracę tuż po skończeniu studiów
Badania przeprowadzone przez zespół badaczy  z m.in. Centrum Ewaluacji i Analiz Polityk Publicznych dotyczące losów absolwentów Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. J. Tischnera dobitnie pokazują, iż uczelnia może poszczycić się bardzo wysokim wskaźnikiem zatrudnienia wśród swoich absolwentów. Blisko 8 na 10 młodych ludzi, posiadających dyplom magistra Stosunków międzynarodowych WSE, znajduje pracę w przeciągu pierwszych trzech miesięcy od daty ukończenia studiów.


1248 godzin nasi studenci intensywnie uczą się języków obcych
Efektywne posługiwanie się językami obcymi to niezbędny wymóg współczesnego rynku pracy. Dlatego też kształcenie językowe jest dla nas absolutnym priorytetem. W ofercie uczelni znajdują się nie tylko studia prowadzone w całości w języku angielskim, ale także liczne kursy językowe z m.in.: jęz. chińskiego, francuskiego, hiszpańskiego czy portugalskiego. Uruchomiliśmy także studia pierwszego i drugiego stopnia dla przyszłych tłumaczy- Filologia- lingwistyka stosowana. Podczas trzech lat studiów na tym kierunku, student odbywa aż 1248 godzin lektoratów językowych.


2 semestry studiów możesz spędzić w Kansas
Co dziesiąty student WSE spędza semestr studiów na jednej z 36 uczelni partnerskich. Dzięki prężnej pracy Działu Współpracy Międzynarodowej WSE, nasz student może uczyć się na uniwersytetach w m.in.: Islandii, Danii, Norwegii, Szwajcarii, Turcji czy Stanach Zjednoczonych.


86% absolwentów lingwistyki stosowanej ponownie wybrałoby WSE
Zdajemy sobie sprawę, że studia to wyjątkowy czas w życiu młodego człowieka, dlatego codziennie dokładamy starań, aby każdy nasz student czuł się wyjątkowo. Rozpoznajemy  indywidualne predyspozycje i pomagamy rozpocząć karierę zawodową. Kładziemy nacisk na kształcenie zgodne z  wymogami rynku pracy, dlatego z myślą o naszych lingwistach zainwestowaliśmy w profesjonalne kabiny do tłumaczeń symultanicznych oraz w komputerowy system umożliwiający prowadzenie zajęć i ćwiczeń językowych.


100% zniżki czesnego dla zwycięzców „Konkursu o indeks”
Nie chcemy by dla ambitnych i ciekawych świata ludzi, czesne stało się barierą do skorzystania z tych możliwości, dlatego przy naszej Uczelni powołana została Rada Mecenasów – grono wybitnych przedstawicieli świata biznesu, którego Honorowym Przewodniczącym jest Profesor Władysław Bartoszewski. Dzięki hojności Mecenasów, każdego roku w ramach programu „Konkurs o indeks” możemy zaoferować kilkanaście miejsc stypendialnych pokrywających koszty nauki na pierwszym roku studiów licencjackich lub przez cały okres ich trwania.
Indywidualne prezentacje Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera - WIĘCEJ

Wśród wartości, jakie nasza uczelnia stara się pielęgnować, jest indywidualne podejście do studenta. Każdy jest inny, ma inne potrzeby i inne bodźce wpływają na rozwój jego potencjału. My staramy się stworzyć do tego najlepsze warunki.
Z myślą o kandydatach zainteresowanych studiami w WSE przygotowaliśmy formę prezentacji naszej uczelni, uwzględniającą indywidualne potrzeby.

Umów się z nami w dogodnym dla siebie terminie i powiedz, czego chciałbyś dowiedzieć się o naszej uczelni, a my przygotujemy dla Ciebie prezentację.Wykłady otwarte - WIĘCEJ

Tych, którzy chcą przekonać się jak wygląda nauka na studiach wyższych, spotkać się z wybitnymi wykładowcami lub upewnić się, czy wybrali odpowiedni kierunek studiów, zapraszamy na wykłady otwarte.

Studia Podyplomowe

Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera proponuje szeroką i urozmaiconą ofertę studiów podyplomowych, z której można skorzystać już od momentu skończenia studiów licencjackich. Przygotowując program studiów podyplomowych, analizujemy rynek pracy i potrzeby edukacyjne, konsultujemy się z pracodawcami i przedsiębiorcami, stale śledzimy zmieniające się zapotrzebowania. Wraz z opiekunami merytorycznymi czuwamy nad jakością nauczania, dokonujemy modyfikacji treści programowych, a na podstawie ankiet ewaluacyjnych przeprowadzamy ocenę wykładowców.

Atuty naszych studiów:

praktyczność- zajęcia w formie warsztatów, obrona w formie praktycznej
innowacyjność- WSE jako pionier wybranych kierunków studiów podyplomowych
kadra składająca się z grona ekspertów i praktyków
wysoka jakość infrastruktury uczelni- kabiny językowe, specjalistyczne oprogramowanie komputerowe
różnorodność kierunków i dostosowanie ich do wymogów rynku pracy
• indywidualne podejście do słuchacza


Zapraszamy do śledzenia nowości w ofercie, w tym studiów dofinansowanych na stronie www.wse.krakow.pl.

KONTAKT:
Centrum Studiów Podyplomowych
tel.: 12 683 24 60, 68, 77
fax: 12 683 24 66
podyplomowe@wse.krakow.pl


KONKURS O INDEKS

Do rozdania roczne i trzyletnie stypendia na studiach stacjonarnych: Filologia angielska – lingwistyka stosowana, Zarządzanie, Grafika reklamowa i multimedia, Skandynawistyka.

Prześlij do nas:
• formularz zgłoszeniowy
• pracę konkursową

Szczegóły na stronie: www.konkursoindeks.com

Kontakt

Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera
ul. Westerplatte 11, 31-033 Kraków
tel. (12) 683 24 04
e-mail: rekrutacja@wse.krakow.pl

Dział rekrutacji WSE na studia I i II stopnia
ul. Westerplatte 11, Kraków
tel. (12) 683 24 04
e-mail: rekrutacja@wse.krakow.pl
http://www.wse.krakow.pl/pl/studia/

Dział rekrutacji na studia podyplomowe
Centrum Studiów Podyplomowych Wyższej Szkoły Europejskiej w Krakowie
ul. Św. Filipa 25, pokój F6
tel.: 012 683 24 60, 68, 77
fax.: 012 683 24 66
e-mail: podyplomowe@wse.krakow.pl

Dokumenty można także przesyłać na adres uczelni:
Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera
ul. Westerplatte 11, 31-033 Kraków z dopiskiem: Studia podyplomowe

Znajdź uczelnię
Znajdź kierunek

Inne kierunki

Aktualności
Politechnika Krakowska organizuje konkurs 'O Złoty Indeks PK'

Politechnika Krakowska organizuje konkurs 'O Złoty Indeks PK'

Politechnika Krakowska gorąca zachęca do uczestnictwa w plebiscycie ”O Złoty Indeks PK”, który obejmie dwie dyscypliny rywalizacji: matematykę oraz chemię. W konkursie mogą wziąć udział tegoroczni maturzyści, którzy do dnia 18 stycznia bieżącego roku dokonali rejestracji. ...

czytaj więcej >>

'Projektowanie ideału' - międzynarodowa konferencja na UJ w Krakowie

'Projektowanie ideału' - międzynarodowa konferencja na UJ w Krakowie

Na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytety Jagielońskiego w Krakowie w dniu 21 stycznia 2015 roku odbędzie się trzecia edycja międzynarodowej konferencji naukowej organizowanej pod hasłem „Projektowanie ideału”. Tematyka wydarzenia odnosi się do procesu ...

czytaj więcej >>

WSE im. Ks. J. Tishnera zorganizowała warsztaty psychologiczno - metodyczne

WSE im. Ks. J. Tishnera zorganizowała warsztaty psychologiczno - metodyczne

Wyższa Szkoła Europejska im. Ks. J. Tishnera zorganizowała interesujące warsztaty psychologiczno - metodyczne pod nazwą ”Nowe trendy w nauczaniu dzieci języka angielskiego”. Wydarzenie odbyło się 17 stycznia 2015r. o godz. 13:00 w Auli WSE w Krakowie. Za współorganizację ...

czytaj więcej >>

Ogólnopolski konkurs - O Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej

Ogólnopolski konkurs - O Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej

Politechnika Krakowska dla młodzieży, która w tym roku zdaje egzamin dojrzałości organizuje konkurs „O Złoty Indeks PK”. Ma on charakter ogólnokrajowy. Konkurencje będą opierać się na zadaniach z dziedziny matematyki i chemii.

czytaj więcej >>

Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

copyright © 2008 Imedia Group 03-918 W-wa, ul. Łotewska 17/2, tel.: 022 616-06-14, 022 616-06-15 fax: 022 616-07-17   formularz kontaktowy