Uniwersytet Jagielloński, ul. Gołębia 24 - www.studiakrakow.com

top

Strona główna

Studia Kraków
img_ucz
Uniwersytet Jagielloński
logo_ucz

ul. Gołębia 24 zobacz na mapie>>

31-007 Kraków, woj. małopolskie

tel.: 12 663 11 00
tel.: 12 663 14 01

www: www.uj.edu.pl, www.rekrutacja.uj.edu.pl

e-mail: rekrutacja@uj.edu.pl

Zobacz inne kierunki

Informatyka - studia
Specjalizacje - studia I stopnia

Bioinformatyka - stacjonarne

Specjalizacje - studia II stopnia

Informatyka stosowana > ogólna - stacjonarne - niestacjonarne sobotnio-niedzielne

Informatyka stosowana > produkcja gier wideo - stacjonarne - niestacjonarne sobotnio-niedzielne

Inżynieria oprogramowania - stacjonarne

Modelowanie, sztuczna inteligencja i sterowanie - stacjonarne

Informatyka stosowana - stacjonarne

Opis studiów

 • Pierwszego stopnia

  Opis programu studiów

  Specjalności informatyka stosowana, informatyka teoretyczna, modelowanie, sztuczna inteligencja i sterowanie, oraz inżynieria oprogramowania prowadzone są przez Instytut Informatyki. Podczas dwóch pierwszych lat nauki na tych specjalnościach realizowany jest program studiów zawierający podstawy głównych dziedzin informatyki.

  Specjalność matematyka obliczeniowa prowadzona jest wspólnie przez Instytut Informatyki i Instytut Matematyki. Podczas dwóch pierwszych lat nauki tej specjalności realizowany jest program studiów zawierający podstawy głównych dziedzin informatyki i matematyki. Na trzecim roku student decyduje o wyborze kierunku. Istnieje też możliwość ukończenia obu kierunków.

  Deklaracja wyboru specjalności odbywa się w momencie zapisów na studia. Student może jednak zmienić specjalność w ciągu pierwszych dwóch lat studiów.

  W ramach każdej specjalności kierunku informatyka występuje indywidualizacja toku studiów, student ma możliwość samodzielnego wyboru określonych przed­miotów jest rozliczany w oparciu o system punktowy ECTS. Ukończenie studiów daje tytuł licencjata informatyki i umożliwia przejście na studia drugiego stopnia.

  Profil absolwenta

  Absolwent stacjonarnych studiów informatycznych pierwszego stopnia powinien wykazywać się: umiejętnością realizacji i weryfikacji komponentów systemów informatycznych zgodnie z ich specyfikacją, umiejętnością administrowania średniej wielkości systemami informatycznymi, umiejętnością praktycznego posługiwania się narzędziami informatycznymi i umiejętnością programowania, przygotowaniem z zakresu podstaw informatyki umożliwiającym uzupełnianie wiedzy w szybko zmieniającej się rzeczywistości informatycznej. Absolwent może znaleźć zatrudnienie jako administrator średniej wielkości systemów komputerowych, programista, operator oraz prowadzący serwis systemów informatycznych.

 • Drugiego stopnia

  Opis programu studiów

  Celem studiów jest poszerzenie wiedzy i umiejętności studenta i przygotowanie go do pracy w licznych zawodach wykorzystujących informatykę. Student realizuje program studiów, oparty o system punktowy ECTS, wybierając samodzielnie przed­mioty fakultatywne zgodnie ze swoimi zainteresowaniami w ramach specjalności: informatyka teoretyczna, informatyka stosowana, inżynieria oprogramowania, informatyka analityczna oraz specjalności modelowanie, sztuczna inteligencja i sterowanie. Student ma więc do wyboru szerokie spektrum przed­miotów od bardzo abstrakcyjnych dotyczące podstaw teorii obliczeń do bardzo praktycznych zagadnień z inżynierii oprogramowania czy symulacji komputerowych.

  Studia kończą się uzyskaniem tytułu magistra informatyki.

  Profil absolwenta

  Absolwent stacjonarnych studiów informatycznych drugiego stopnia powinien wykazywać się: umiejętnością realizacji i weryfikacji komponentów systemów informatycznych zgodnie z ich specyfikacją, umiejętnością administrowania systemami informatycznymi, umiejętnością praktycznego posługiwania się narzędziami informatycznymi i umiejętnością programowania, przygotowaniem z zakresu informatyki umożliwiającym uzupełnianie wiedzy w szybko zmieniającej się rzeczywistości informatycznej oraz być twórczym projektantem najlepszych rozwiązań w sytuacjach niekonwencjonalnych, wymagających interdyscyplinarnego spojrzenia i myślenia algorytmicznego.

  Absolwent studiów może znaleźć zatrudnienie jako: pracownik naukowy, projektant, programista i operator oraz administrator systemów informatycznych, projektant i twórca oprogramowania, kierownik zespołów programistycznych, konstruktor i administrator sieci komputerowych. Po uzyskaniu uprawnień pedagogicznych może także podjąć pracę nauczyciela informatyki.

  Więc ej informacji>>>

 • Znajdź uczelnię
  Znajdź kierunek

  RANKING POPULARNOŚCI KIERUNKÓW

  2016 2015 2014 2013 2012 2011

  43.67Lekarski - Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

  31.69Kierunek lekarsko-dentystyczny - Gdański Uniwersytet Medyczny

  31.23Aktorstwo - Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi

  30.17kierunek lekarsko-dentystyczny - Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

  28.19Lekarsko-dentystyczny - Uniwersytet Medyczny w Lublinie

  więcej

  Aktualności
  UJ wysoko w światowym rankingu

  UJ wysoko w światowym rankingu

  Ogłoszono wyniki najnowszego światowego rankingu The Center for World University Rankings (CWUR). Uniwersytet Jagielloński zajął najwyższą lokatę ze wszystkich polskich szkół wyższych. Łącznie w prestiżowym zestawieniu uwzględniono 1000 uczelni z 61 państwa całego świata. ...

  czytaj więcej >>

  Uniwersytet Jagielloński rozpoczął nowy rok akademicki

  Uniwersytet Jagielloński rozpoczął nowy rok akademicki

  Uniwersytet Jagielloński w Krakowie uroczyście rozpoczął nowy rok akademicki 2017/2018. Była to już 654. inauguracja w historii prestiżowej uczelni. Spotkanie w auli Audytorium Maximum UJ poprzedzone zostało dostojnym przemarszem ulicami miasta, w którym uczestniczyli profesorowie ...

  czytaj więcej >>

  Wyższa Szkoła Europejska rozpoczęła II turę rekrutacji

  Wyższa Szkoła Europejska rozpoczęła II turę rekrutacji

  Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie przystąpiła do drugiej tury rejestracji kandydatów na studia I i II stopnia. W ofercie uczelni znajduje się pięć kierunków kształcenia, które prowadzone są w trybach stacjonarnym i niestacjonarnym. Nabór na studia ...

  czytaj więcej >>

  Jubileusz Szkoły Prawa Niemieckiego na UJ

  Jubileusz Szkoły Prawa Niemieckiego na UJ

  Szkoła Prawa Niemieckiego jest programem, który od dwudziestu lat z sukcesem funkcjonuje w ramach Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Szkoła stanowi doskonały przykład owocnej współpracy pomiędzy uczelnią, a Uniwersytetami w Heidelbergu ...

  czytaj więcej >>

  UJ najlepszą uczelnią! Ogłoszono najnowszy Ranking Szkół Wyższych

  UJ najlepszą uczelnią! Ogłoszono najnowszy Ranking Szkół Wyższych

  Miesięcznik Perspektywy opublikował wyniki tegorocznego Rankingu Szkół Wyższych. Pierwsze miejsce prestiżowego zestawienia przypadło ex aequo dwóm uczelniom: Uniwersytetowi Jagiellońskiemu w Krakowie oraz Uniwersytetowi Warszawskiemu. To już drugi taki przypadek w historii ...

  czytaj więcej >>  Polityka plików "cookie":

  Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

  copyright © 2016 Imedia Group 03-918 W-wa, ul. Łotewska 17/2, tel.: 22 616-06-14   formularz kontaktowy