Wyższa Szkoła Europejska (WSE) im. ks. Józefa Tischnera
Wyższa Szkoła Europejska (WSE) im. ks. Józefa Tischnera
Wyższa Szkoła Europejska (WSE) im. ks. Józefa Tischnera
Wyższa Szkoła Europejska (WSE) im. ks. Józefa Tischnera
Logo Akademia Leona Koźmińskiego

Wyższa Szkoła Europejska (WSE) im. ks. Józefa Tischnera

Adres: Al. Jana Pawła II 39a

31-864 Kraków

TEL. 12 683 24 00, 12 683 24 04

FAX. 12 683 24 14

Oferta edukacyjna - Studia II stopnia

Studia magisterskie uzupełniające

Lista wydziałów/kierunków

Filologia Angielska (zobacz specjalizacje) Zarządzanie zrównoważonym rozwojem ( w przygotowaniu)

Galeria ZDJĘĆ

Studia Kraków - O Uczelni - Wyższa Szkoła Europejska (WSE) im. ks. Józefa Tischnera


Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie - To działania Społecznego Instytutu Wydawniczego Znak w 2003 sprawiły, że została ona powołana do istnienia. Działa przy niej tak zwana Rada Patronacka Uczelni, a więc grupa wybitnych osobistości, które zajmują się na co dzień dziedzinami nierozłącznie związanymi z jej profilem. Doi tego grona nalezą takie osobistości, jak między innymi Norman Davies czy Andrzej Zoll. Wspomnieć warto o jej zmarłych członkach, w tym gronie znaleźli się bp Tadeusz Pieronek, Czesław Miłosz i Tadeusz Mazowiecki.

Studia Kraków - Oferta kształcenia - Wyższa Szkoła Europejska (WSE) im. ks. Józefa Tischnera

Placówka dydaktyczna prowadzi obecnie kształcenie na studiach pierwszego i drugiego stopnia oraz podyplomowych. Studenci mają do wyboru takie kierunki, jak:
 • filologia angielska
 • grafika reklamowa i multimedia
 • lingwistyka dla biznesu
 • lingwistyka dla biznesu w języku angielskim
 • psychologia
 • skandynawistyka: studia filologiczno- biznesowe

 • Władze uczelni starają się połączyć w niej cztery obszary rozwoju studentów, dając im zarówno wiedzę teoretyczną, jak i umiejętności praktyczne z interesujących ich dziedzin, rozwijając ich zainteresowania oraz stawiając na współpracę międzynarodową pomiędzy placówkami. Oferta uczelni obejmuje również szereg kursów i studiów podyplomowych. Aż siedemnaście specjalności do wyboru studentów daje im wiele możliwości w zakresie edukacji.

  Studia Kraków - Atuty Uczelni - Wyższa Szkoła Europejska (WSE) im. ks. Józefa Tischnera

  Wyższa Szkoła Europejska bierze czynny udział w seminariach, wykładach oraz konferencjach organizowanych przez prestiżowe fundacje zajmujące się współpracą zagraniczną między placówkami oświatowymi i nie tylko. Kadrę naukową uczelni stanowią bardzo utytułowani wykładowcy z doświadczeniem, którzy mają wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury. Uczelnia jest jednym z członków Małopolskiego Klastra Technologii Informacyjnych oraz Stowarzyszenia Project Management Polska. Około dwieście stypendiów Erasmusa to także duży sukces Wyższej Szkoły Europejskiej, której władze podkreślają, że dba ona o rozwój studentów i stara się zapewnić im go na wielu wymiarach.

  Polecane Uczelnie w Krakowie