Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Targu
Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Targu
Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Targu
Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Targu
Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Targu
Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Targu
Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Targu
Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Targu
Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Targu
Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Targu
Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Targu
Logo Akademia Leona Koźmińskiego

Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Targu

Adres: ul. Kokoszków 71

34-400 Nowy Targ

TEL. 18 26 10 700

Oferta edukacyjna - Studia I stopnia

Studia licencjackie

Lista wydziałów/kierunków

Bezpieczeństwo narodowe Zobacz więcej Dietetyka Zobacz więcej Filologia angielska (zobacz specjalizacje) Zobacz więcej
Finanse i rachunkowość Zobacz więcej Kosmetologia Zobacz więcej Pielęgniarstwo Zobacz więcej
Ratownictwo medyczne Zobacz więcej Sport i turystyka na terenach górskich Zobacz więcej

Studia Inżynierskie

Lista wydziałów/kierunków

Architektura Zobacz więcej Informatyka ekonomiczna Zobacz więcej

Oferta edukacyjna - Studia II stopnia

Studia magisterskie uzupełniające

Lista wydziałów/kierunków

Architektura Zobacz więcej Filologia angielska (zobacz specjalizacje) Zobacz więcej Kosmetologia Zobacz więcej
Pielęgniarstwo Zobacz więcej Rachunkowość i analityka ekonomiczna Zobacz więcej Turystyka i rekreacja Zobacz więcej

Oferta edukacyjna - Studia jednolite magisterskie

Studia magisterskie

Lista wydziałów/kierunków

Fizjoterapia Zobacz więcej Lekarski Zobacz więcej Psychologia Zobacz więcej

Filmy - Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Targu

Galeria ZDJĘĆ

Opis uczelni - Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Targu

Jest to pierwsza w kraju państwowa uczelnia wyższa o profilu zawodowym, powołana do życia na wniosek wojewódzkiego samorządu. Uczelnia rozpoczęła swoją działalność w 2001r. jako Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Targu. Jak większość publicznych zawodowych szkół wyższych, miała zapewniać dostęp do nauki na poziomie studiów wyższych mieszkańcom regionu. Uczelnia z Nowego Targu, dobitnie podkreśla zasadność tego projektu, ponad 90% studentów, stanowią mieszkańcy Podhala.

Nowoczesna uczelnia, stawia na jakość programu edukacyjnego, dostosowanego do współczesnych przemian gospodarczych, zapewniając absolwentom zdobycie gruntownej wiedzy merytorycznej i zdobycie doświadczenia niezbędnego do podjęcia pracy zawodowej. Zaplecze dydaktyczne uczelni stanowią między innymi nowoczesne sale wykładowe i laboratoria, Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej, gdzie szkolą się studenci kierunków medycznych, nowatorska Pracownia Rysunku wykorzystywana przez przyszłych artystów, Sala Kinezyterapii czy uczelniane Studenckie Radio „Fala Podhala”. Interdyscyplinarny charakter uczelni i szeroki wachlarz oferowanych kierunków, przyciągają co roku coraz większą liczbę studentów, zarówno na kierunki studiów I-ego stopnia licencjackie i inżynierskie, jak i na studia magisterskie II-ego stopnia.

O Uczelni - Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Targu

Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Targu, zlokalizowana przy ul. Kokoszków 71, to kameralna uczelnia państwowa oferująca kształcenie na studiach licencjackich, inżynierskich, magisterskich oraz jednolitych studiach magisterskich, wśród nich znajduje się obecnie 15 kierunków. Edukacja odbywa się głównie w formie stacjonarnej. Stawiamy na wzajemną otwartość i przyjazną atmosferę. Zajęcia prowadzone są w niedużych grupach, co pozwala wykładowcom na indywidualne podejście do każdej osoby i sprzyja tworzeniu akademickich więzi. W programie studiów na każdym kierunku przewidziana jest znaczna część zajęć o charakterze praktycznym oraz praktyk zawodowych, co skutkuje doskonałym przygotowaniem studenta do wykonywania obranego zawodu. Centrum Językowe ANS w Nowym Targu organizuje obowiązkowe lektoraty z wybranych języków – angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, włoskiego, francuskiego oraz rosyjskiego – na wszystkich kierunkach, zwiększając tym samym konkurencyjność naszych absolwentów na coraz bardziej wymagającym rynku pracy.

W murach nowotarskiej uczelni studenci rozwijają swoje pasje oraz kompetencje, między innymi poprzez udział w kołach naukowych, działających przy poszczególnych kierunkach, czy aktywne uczestnictwo w konferencjach naukowych, jak również poprzez dołączenie do Klubu Uczelnianego Akademickiego Związku Sportowego. Dzięki Karcie Erasmus studenci mogą zrealizować część programu kształcenia w innych europejskich uczelniach.

Wysokie świadczenia: stypendium rektora, stypendium socjalne, stypendium dla osób niepełnosprawnych, zapomoga i kredyt studencki to wsparcie finansowe, na które mogą liczyć studenci ANS w Nowym Targu.

Dzięki dobremu skomunikowaniu Nowego Targu z dużymi miastami jest to świetne miejsce na start kariery. Naszym wyróżnikiem jest również niezwykłe położenie geograficzne. Pochodzisz z odległych zakątków Małopolski, a może kraju? Chcesz oderwać się od tego, co jest Ci znane? Wybierz Nowy Targ i rozkoszuj się naszym klimatem.

Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Targu to Twoja droga do sukcesu!

Rekrutacja rozpoczyna się 3 czerwca 2024 r. Więcej na ten temat – tutaj.

Dział Nauczania: 18 26 107 02, 18 26 107 12, 18 26 107 40; dn@ans-nt.edu.pl


Baza lokalowa - Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Targu

Społeczność akademicka ma do dyspozycji dwa obiekty: budynek „Gorce” oraz „Tatry”, w którym znajduje się Centrum Dydaktyczno-Biblioteczne z przestronną, nowoczesną aulą oraz biblioteką akademicką i licznymi salami wykładowymi. Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Targu, w trosce o praktyczne aspekty kształcenia, poszerza zaplecze dydaktyczne, poprzez tworzenie kolejnych specjalistycznych laboratoriów oraz pracowni, dostosowanych do pojawiających się potrzeb i najwyższych standardów. Biblioteka Akademicka to jedno z ulubionych miejsc naszych studentów, gdzie stworzone zostały komfortowe warunki do nauki.  Księgozbiór biblioteki obejmuje 30 000 woluminów.