Znajdź swoje wymarzone studia w Krakowie

3 uczelnie w Krakowie - kierunek Automatyka i robotyka

Adres: ul. Warszawska 24

31-155 Kraków

Tel.: 12 632 86 44

E-mail.: rekrutacja@pk.edu.pl

Galeria Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki <small>(Uczelnia publiczna)</small>
Galeria Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki <small>(Uczelnia publiczna)</small>

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Automatyka i robotyka Zobacz więcej

Adres: al. Kijowska 14

30-079 Kraków

Tel.: +(48) 12 635 68 05 +(48) 12 635 68 00

E-mail.: wszib@wszib.edu.pl, rekrutacja@wszib.edu.pl

Galeria Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości (WSZiB) w Krakowie <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Oferta edukacyjna - Uczelni

Lista specjalizacji

Automatyzacja i robotyzacja procesów finansowo-księgowych

Adres: al. A. Mickiewicza 30

30-059 Kraków

Tel.: +48 12 617-22-22, +48 12 617-33-33

E-mail.: rekrutacja@agh.edu.pl

agh.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Automatyka i Robotyka Automatyka Przemysłowa i Robotyka

Szkoły wyższe z kierunkiem automatyka i robotyka w Krakowie

Rozważasz rekrutację na studia w Krakowie na kierunku automatyka i robotyka? Matura już wkrótce – czy wiesz, które krakowskie uczelnie oferują takie studia i jakie są realia studenckiego życia w Grodzie Kraka? Nasza redakcja zna odpowiedzi na te pytania!

Nowoczesne technologie wpływają na rozwój przemysłu, m.in. optymalizując procesy produkcyjne. Automatyka i robotyka to kierunek studiów, który uczy, w jaki sposób zwiększać efektywność produkcji w wielu branżach. Jest to kierunek w sam raz dla osób, którym matematyka nie sprawia trudności i które interesują się takimi obszarami jak technika, mechanika cz programowanie. Program studiów z zakresu automatyki i robotyki gwarantuje nie tylko zgłębienie zagadnień teoretycznych z tych obszarów, ale także zdobycie praktycznych umiejętności.

Uczelnie w Krakowie, które oferują studia z automatyki i robotyki

Dwie krakowskie uczelnie oferują studentom możliwość podjęcia studiów z zakresu automatyki i robotyki. Oto one:

1. Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Automatykę i robotykę można studiować na dwóch wydziałach AGH: Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Robotyki, a także na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej. Sprawdźmy ich ofertę.

Wydział Inżynierii Mechanicznej i Robotyki AGH, aleja Adama Mickiewicza 30
• studia inżynierskie oraz magisterskie,
• prowadzone w trybie dziennym i zaocznym,
• dostępne specjalności: automatyka i metrologia, automatyzacja w systemach transportowych, automatyka w górniczych systemach maszynowych, robotyka.

Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej AGH, aleja Adama Mickiewicza 30
• studia inżynierskie i magisterskie,
• prowadzone w trybie dziennym,
• dwie specjalności w ramach studiów magisterskich: komputerowe systemy sterowania, informatyka w sterowaniu i zarządzaniu.

2. Politechnika im. Tadeusza Kościuszki w Krakowie

Automatykę i robotykę można studiować również na Wydziale Mechanicznym Politechniki Krakowskiej, który mieści się przy alei Jana Pawła II 37.
• studia inżynierskie i magisterskie,
• studia inżynierskie prowadzone dziennie, zaś magisterskie – dziennie i zaocznie,
• specjalności: automatyzacja systemów wytwarzania, mechatronika, sterowanie i monitoring maszyn i urządzeń, technologie informacyjne w systemach produkcyjnych.

Praca dla absolwenta automatyki i robotyki

Dla pracodawców absolwenci automatyki i robotyki są niezwykle atrakcyjni, a kompetencje, które zdobyli w toku studiów (takie jak umiejętność projektowania czy wytwarzania systemów i układów automatyki lub umiejętność instalacji i obsługi zautomatyzowanych stanowisk produkcyjnych), zapewniają im świetny start w życie zawodowe.

Na absolwentów automatyki i robotyki czeka praca w wielu branżach, m.in. w przemyśle samochodowym, lotniczym, stoczniowym, elektronicznym czy zbrojeniowym, IT, ale także w transporcie czy medycynie. Oto przykładowe miejsca pracy to także:
• działy technologiczne i konstrukcyjne przedsiębiorstw produkcyjnych,
• laboratoria zakładów przemysłowych,
• laboratoria badawcze i rozwojowe,
• firmy z branży nowych technologii,
• firmy IT.

Studia w Krakowie

Kraków jest dla studentów bardzo korzystnym wyborem. Gród Kraka ma nie tylko ciekawą ofertę edukacyjną, ale także oferuje żakom moc studenckich atrakcji. Kraków tętni życiem kulturalnym, ciągle coś się tutaj dzieje. Studenci obu uczelni - zarówno AGH, jak i PK - słyną jako zgrane akademickie społeczności. Podczas Juwenaliów, corocznego święta studentów, studenci AGH i PK aktywnie uczestniczą w świętowaniu. Obie uczelnie prowadzą również liczne koła naukowe i sekcje sportowe, w których w wolnym czasie studenci mogą oddawać się rozwijaniu swoich pasji - nie tylko tych naukowych!

Obie uczelnie posiadają rozbudowaną infrastrukturę akademicką, w tym studenckie akademiki, jednak wiele osób przybywających na studia do Krakowa decyduje się na wynajem mieszkania lub pokoju. W Krakowie koszt wynajmu jednoosobowego pokoju w średnim standardzie wynosi zazwyczaj 600-800 złotych, a dwupokojowe mieszkanie to średni wydatek rzędu 1000-1500 złotych miesięcznie (cena nie uwzględnia mediów licznikowych i czynszu administracyjnego). Podane ceny odnoszą się do dzielnicy Nowa Huta, charakteryzującej się socrealistyczną zabudową, licznymi terenami zielonymi, a także dobrą komunikacją z centrum Krakowa.

Lektura dla studenta automatyki i robotyki

Lekturą, która zainteresuje z pewnością nie tylko studentów pierwszych lat automatyki i robotyki, ale także kandydatów na takie studia, jest Budowa robotów dla początkujących autorstwa Davida Cooka. Książka stanowi wprowadzenie do amatorskiej budowy robotów, jednak wiedza w niej zawarta przyda się także przyszłym profesjonalistom z tej dziedziny!Autor: Katarzyna GlanowskaData publikacji: 30-03-2017