Znajdź swoje wymarzone studia w Krakowie

7 uczelni w Krakowie - kierunek Pedagogika

Adres: ul. Kopernika 26

31-501 Kraków

Tel.: 12 399 95 00

FAX.:

Galeria Akademia Ignatianum w Krakowie
Galeria Akademia Ignatianum w Krakowie

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Wydział Pedagogiczny (zobacz kierunki)

Adres: ul. Gołębia 24

31-007 Kraków

Tel.: 12 663 14 08, 12 663 14 01

FAX.:

Galeria Uniwersytet Jagielloński
Galeria Uniwersytet Jagielloński

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Pedagogika specjalna (zobacz specjalizacje) Pedagogika (zobacz specjalizacje)

Adres: ul. Podchorążych 2

30-084 Kraków

Tel.: 12 662 60 14

FAX.: 12 637 22 43

Galeria Uniwersytet Pedagogiczny (UP) im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
Galeria Uniwersytet Pedagogiczny (UP) im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Pedagogika Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna Pedagogika specjalna

Adres: ul. Witosa 9

30-612 Kraków

Tel.: 12 654 54 69, 12 654 48 62, infolinia rekrutacyjna: 508 587 925

FAX.: 12 654 48 62 w 103

www.krakow.janski.edu.pl www.facebook.com/SWiBJ

Adres: ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1

30-705 Kraków

Tel.: 12 252 44 00

FAX.: 12 252 44 05

www.ka.edu.pl

Pedagogika w Krakowie

Pedagogika, jako nauka o wychowaniu jest narzędziem do badania procesu kształcenia na przestrzeni całego życia człowieka. Studia pedagogiczne, to studia dla ludzi z pasją, którzy pragną zgłębiać tajniki kształcenia, a później wykorzystać tę wiedzę zostając pedagogiem, ale nie tylko. Pedagogika kojarzy się szczególnie ze specjalizacją nauczycielską, wybieraną przez osoby wiążące przyszłość ze szkolnictwem. Kierunek pedagogiczny jest kierunkiem interdyscyplinarnym, zorganizowanym tak, aby przyszły pedagog zdobył wiedzę na temat umysłu człowieka i mechanizmów kształcenia.

Państwowe Uczelnie w Krakowie, na których można studiować pedagogikę:

Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, ul. Podchorążych 2, Kraków,

Uniwersytet Jagielloński, ul. Gołębia 24, 31-007, Kraków

Uczelnie prywatne w Krakowie, oferujące kierunek pedagogika:

Akademia Ignatianum w Krakowie, ul. Mikołaja Kopernika 26, Kraków,

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1, Kraków,

Małopolska Wyższej Szkoła im. Józefa Dietla w Krakowie, Os. Kościuszkowskie 2A, 31-858 Kraków,

Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego, osiedle Niepodległości 19, Kraków

Praca po kierunku pedagogika

Praca pedagoga kojarzy się głównie z pracą z dziećmi i młodzieżą; jednak w ostatnich latach profil pedagoga wyraźnie ewoluuje, rozwija się głównie andragogika, a przedstawiciele tej dziedziny są przygotowani głównie na współpracę z dorosłymi ludźmi. Specjaliści z dziedziny andragogiki działają na rynku pracy jako doradcy zawodowi, szczególnie w obecnej, zmieniającej się sytuacji gospodarczej. Pedagogika nauczycielska - kierunek którego ukończenie wiąże się ze zdobyciem uprawnień nauczycielskich, które można później wykorzystać pracując w charakterze nauczyciela nauczania zintegrowanego. Wybierając się z kolei na pedagogikę specjalną, mamy szansę zostać profesjonalistami pracujących z osobami wykazującymi specjalne potrzeby edukacyjne. Pedagodzy specjalni, czuwają również nad rozwojem małych dzieci i jeżeli jest on z jakiś przyczyn opóźniony, starają się zbadać tego przyczyny i zalecić dalsze działania. Wybierzmy zatem taką specjalizację, która będzie najbardziej dopasowana do naszych zainteresowań.

Kraków jednym z najlepszych miast studenckich w Polsce

Kraków jest drugim, po Warszawie, największym ośrodkiem akademickim w Polsce; uczy się tam ponad 180 tys. studentów. Co powinieneś wiedzieć, wybierając studia w Krakowie?

Jeżeli chodzi o mieszkanie, z pewnością, akademik jest najtańszym rozwiązaniem. Kampus Akademii Górniczo-Hutniczej, jest największym miasteczkiem Akademickim w kraju. W 20 domach studenckich mieszka ponad 7 tys. studentów. Żacy zostają zakwaterowani do DS-ów o takich nazwach jak Arkadia, Maraton, Itaka, Filutek, Bratek, Strumyk, Hajduczek i Straszny Dwór.

Akademiki na miasteczku AGH są podzielone względem standardu. Za miejsca w DS-ach ze standardem "komfort +" (2-osobowe pokoje z łóżkami piętrowymi, łazienką z aneksem kuchennym) studenci płacą 390 zł. Lokum w akademiku "komfort" (2-osobowe pokoje połączone w dwupokojowe studia, wspólna łazienka i aneks kuchenny na studio) to koszt 380 zł.

Dla studentów indywidualistów, ceniących przede wszystkim ciszę i spokój proponujemy wynajęcie pokoju. W jakiej dzielnicy najlepiej? To zależy już od naszych własnych upodobań. Chcemy mieć blisko Uczelnię? Studiując na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, lub Uniwersytecie Jagiellońskim, proponujemy wybrać optymalne rozwiązanie. Takie dzielnice jak: Krowodrza czy Bronowice będą idealnym miejscem. Dzielnice te stale się rozwijają, niedaleko znajduje się duża Galeria Bronowice, a bardzo dobre połączenie do Centrum sprawia, że dojazd zajmie nam od 10-15 minut. W pobliżu będziemy mogli cieszyć się takimi miejscami jak Błonia czy Park Oleandry, gdzie można pobiegać i zrelaksować się.

Miłośnikom pedagogiki oraz psychologii...

polecamy nowość książkową „W pułapce myśli”, której autorami są Steven C. Hayes i Spencer Smith.


Jako bestseller literatury psychologicznej, książka stanowi doskonałe połączenie wyników najnowszych badań ze skutecznymi i praktycznymi poradami. „W pułapce myśli” to nie tylko fascynujący przewodnik po ludzkim umyśle, ale i rewolucyjne narzędzie służące zmianie własnego życia. Prawdą jest, że nie możemy uniknąć przykrych doświadczeń, trudnych emocji, rozczarowań, stresu czy negatywnych myśli, możemy jednak nauczyć się funkcjonować mimo bolesnych przeżyć. Autorzy proponują zupełnie nowe podejście do problemów natury psychicznej: lęku, depresji, stresu czy bólu. Zapraszamy do lektury!

autor: Piotr Jarząbek

Data publikacji: 11-10-2016