Znajdź swoje wymarzone studia w Krakowie

Przeprowadzki studenckie - o czym zapominamy

Przeprowadzki studenckie - o czym zapominamy

Przeprowadzki są zwykle bardzo stresującym doświadczeniem. Związane jest to nie tylko ze zmianą miejsca zamieszkania, ale też ilością obowiązków jakie nas czekają. Nic więc dziwnego, że podczas przeprowadzki można zapomnieć o wielu istotnych rzeczach.

O czym najczęściej zapominamy podczas studenckiej przeprowadzki


Przeprowadzka wymaga bardzo wiele uwagi, zwykle jest też związana z ważnym wydarzeniem w życiu, takim jak ślub, urodziny dziecka czy zmiana pracy. Dlatego też podczas przeprowadzania się możemy zapomnieć o wielu różnych rzeczach, które mają bardzo duży wpływ na to czy nasza przeprowadzka pójdzie szybko i sprawnie czy też będzie dla nas wyzwaniem.
Podczas przeprowadzki najczęściej zapominamy nie o rzeczach, które mamy do przewiezienia, czy załatwieniu samochodu do transportu rzeczy. Najczęściej zapominamy o odpoczynku. Zwykle chcemy by przeprowadzka przebiegła jak najszybciej. Przez co często pracujemy naprawdę ciężko i przez długi czas. Może to skutkować kontuzjami, zmęczeniem i utratą koncentracji. Dlatego też tak istotne jest by w czasie przeprowadzki zarezerwować czas na odpoczynek.
Oprócz tego podczas przeprowadzki często zapominamy o lodówce. Przed przeprowadzką należy ją całkowicie opróżnić. Jedzenie o krótkim terminie przydatności należy zjeść lub wyrzucić, tak samo należy postąpić z mrożonkami. Jest to znacznie lepsze rozwiązanie niż próby przewozu zamrożonego pożywienia.
Przy przeprowadzce bardzo łatwo jest także zapomnieć o posiadaniu odpowiedniej ilości kartonów i materiałów do pakowania i zabezpieczania rzeczy. Jest to coś na warto zwrócić szczególną uwagę, tylko w ten sposób unikniemy uszkodzenia często drogocennych rzeczy.

Jak przygotować się do przeprowadzki by o niczym nie zapomnieć


Istnieje wiele różnych sposobów w jaki sposób można przygotować się do przeprowadzki by o niczym nie zapomnieć. Najbardziej popularną metodą jest przygotowanie kompleksowe planu przeprowadzki, najczęściej przybiera on formę listy, dzięki niej jesteśmy w stanie zaplanować całą przeprowadzkę. Jak radzi ekspert firmy Przeprowadzki LIDER - bardzo ważne jest także rozłożenie przeprowadzki w czasie, im dłuższym tym lepiej. Jeśli zaczniemy przygotowywać się do przeprowadzki kilka tygodni przed przewiezieniem rzeczy możemy mieć pewność, że o niczym nie zapomnimy, gdyż będziemy w stanie odpocząć pomiędzy kolejnymi zadaniami. Brak pośpiechu sprawi także, że zyskamy możliwość kilkukrotnego upewnienia się, że postawione przed nami zadania zostały wykonane prawidłowo.
W trakcie przeprowadzki bardzo często okazuje się, że nie przygotowaliśmy odpowiedniej ilości kartonów, folii bąbelkowej, folii stretch i innych materiałów do pakowania. Istnieje kilka rozwiązań tego problemu. Przede wszystkim jeśli zgodnie z naszą radą przeprowadzka będzie rozłożona w czasie, to problem ten w zasadzie nie występuje, gdyż zawsze dysponujemy czasem na pojechanie i zakup większej ilości materiałów. Innymi rozwiązaniami jest np. zakup większej ilości folii i kartonów niż spodziewamy się, że wykorzystamy. Jednak zdecydowanie najpewniejszą metodą jest wynajęcie profesjonalnej firmy przeprowadzkowej. Dzięki swojemu doświadczeniu tego typu firmy są w stanie bardzo dokładnie określić ile materiałów faktycznie będzie potrzebne.

Głowa do góry, przeprowadzka na pewno się uda


Jak widać przeprowadzka mimo że stresująca niekoniecznie musi wiązać się ze stresem i zapominaniem o różnych rzeczach. Wystarczy jedynie odpowiednio się do niej przygotować i zapewnić sobie odpowiednią ilość czasu, która pozwoli by wszystko przebiegło bez pośpiechu i utraty ostrożności.

Data publikacji: 24-08-2020