Znajdź swoje wymarzone studia w Krakowie

Szkolenia online w Polsce

Szkolenia online w Polsce

Rynek szkoleniowy w Polsce jest już bardzo rozbudowany i nadal się rozwija. Wiele firm działających w tej branży stawia w szczególności na naukę online, która daje coraz szersze możliwości. Sprawdź, czy warto zdecydować się na szkolenia internetowe, gdzie ich szukać i jakie programy są najciekawsze oraz najefektywniejsze.

Szkolenia online – czy warto?


Szkoleń online pojawia się obecnie coraz więcej, analiza ofert w bazie szkoleń na https://eventis.pl/szkolenia pokazuje, że naprawdę możemy przebierać w ofertach. Rośnie jednak nie tylko podaż, ale również popyt na tego rodzaju usługi. Powód jest prosty – kursy przez Internet mają po prostu wiele zalet. To m.in.:

  • dostępność – w szkoleniu można wziąć udział z dowolnego miejsca na świecie,

  • wygoda – wyeliminowany jest problem dojazdów na zajęcia, a ponadto uczyć się można w domowych pieleszach,

  • oszczędność – szkolenia online zwykle są tańsze, a ponadto nie trzeba ponosić dodatkowych kosztów związanych z dojazdami,

  • wszechstronność – kursy tego typu obejmują szeroką tematykę i mogą wykorzystywać różne metody szkoleniowe.


Jak wygląda szkolenie online?


Szkolenia online różnią się pod względem nie tylko tematyki, ale również formy. Najpopularniejsze są dwa podstawowe sposoby nauki:

  • szkolenie online na żywo (webinar) – prowadzone najczęściej na zasadzie wideokonferencji spotkanie z trenerem, który prezentuje określone zagadnienia i odpowiada na pytania,

  • e-learning – kurs do samodzielnej realizacji we własnym tempie, który obejmuje zazwyczaj elementy multimedialne.


Większość szkoleń online jest płatna, ale czasami eksperci organizują też darmowe webinary i kursy, które mogą być dobrym sposobem na pozyskanie konkretnej wiedzy.

Najciekawsze szkolenia online – czego warto się uczyć przez Internet?


Obecnie szkolenia online obejmują zarówno tematykę specjalistyczną, branżową, jak i tzw. umiejętności miękkie. Warto jednak pamiętać, że ten tryb nauki sprawdza się lepiej w przypadku określonych dziedzin. Bez problemu można tą drogą przyswoić m.in. wiedzę z zakresu IT czy księgowości, ale już np. do kierowania zespołem najlepiej przygotować się z użyciem praktycznych ćwiczeń przeprowadzanych w grupach. Dobrze sprawdzają się jednak inne tematy dotyczące tzw. umiejętności miękkich – np. zarządzania czasem, komunikacji, wystąpień publicznych. Tego rodzaju kompetencje są też coraz częściej cenione przez pracodawców, dlatego na pewno warto je rozwijać.
Szkolenia online często można traktować również jako pierwsze wprowadzenie w temat, a praktyczne umiejętności rozwijać powinniśmy podczas szkoleń stacjonarnych, w bezpośrednim kontakcie z trenerem oraz grupą szkoleniową. Tego typu szkolenia również znajdziemy na portalach agregujących oferty szkoleniowe, np w już wspomnianym portalu szkoleniowym https://eventis.pl

Data publikacji: 24-08-2020