Znajdź swoje wymarzone studia w Krakowie


Popularne kierunki studiów w Krakowie

Popularne kierunki studiów w Krakowie

 dietetyka


Studia na kierunku Dietetyka w Krakowie

Uniwersytet Rolniczy im. Hugo Kołłątaja – 10 kandydatów na jedno miejsce

Perspektywy pracy po kierunku Dietetyka

Kierunek dietetyka cieszy się dużym zainteresowaniem wśród osób, które wybierają swoją zawodową przyszłość. Wiąże się to z zapotrzebowaniem na profesjonalistów w tym zawodzie. Absolwenci dietetyki po studiach wyższych mają możliwość zatrudnienia w firmach zajmujących się przygotowaniem cateringu, w zakładach żywienia zbiorowego, a także wszędzie tam, gdzie konieczne są umiejętności z zakresu przygotowywania odpowiedniej diety. Dobry dietetyk sprawdzi się w szpitalu, szkole, przedszkolu oraz w innych jednostkach, które na co dzień zajmują się przygotowywaniem i wydawaniem posiłków. Wykwalifikowani i doświadczeni dietetycy mogą również pracować na własny rachunek, otwierać gabinety dietetyczne i świadczyć usługi dla klientów indywidualnych. Bardzo ważne jest jednak nie tylko wykształcenie kierunkowe, ale również nieustanne podnoszenie kwalifikacji i rozwój zawodowy. Dodatkowe kursy, szkolenia czy studia podyplomowe z pewnością będą wartością dodaną, która zwiększy możliwości na rynku pracy.

Zobacz więcej: oferta studiów na kierunku dietetyka w Krakowie.

 weterynaria

 
Studia na kierunku weterynaria w Krakowie

Uniwersytet Rolniczy im. Hugo Kołłątaja – 9.5 kandydatów na jedno miejsce

Perspektywy pracy po kierunku weterynaria

Absolwenci kierunku weterynaria zwykle nie mają problemów ze znalezieniem dla siebie odpowiedniego i satysfakcjonującego zatrudnienia. Przede wszystkim, mogą pracować w przychodniach i klinikach weterynaryjnych, a także w dużych hodowlach i gospodarstwach zajmujących się utrzymaniem dużych ilości zwierząt hodowlanych. Możliwe jest również otwieranie własnych gabinetów weterynaryjnych i praca na własny rachunek. Zapotrzebowanie na dobrych weterynarzy jest nie tylko w dużych miastach, ale również w mniejszych miejscowościach. Doświadczony, wykształcony weterynarz z fachowymi umiejętnościami oraz podejściem dla zwierząt jest niezwykle ceniony wśród właścicieli zwierząt. Warto również pomyśleć o specjalizacji w konkretnej dziedzinie medycyny weterynaryjnej, co może otworzyć dużo więcej możliwości zawodowych. Podobnie, jak w wielu innych branżach, także w weterynarii ważne jest nieustanne dokształcanie i specjalizacja, które dają o wiele lepsze perspektywy zatrudnienia czy prowadzenia własnej działalności.

Zobacz więcej: oferta studiów na kierunku weterynaria w Krakowie.

 logistyka


Studia na kierunku logistyka międzynarodowa w Krakowie

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie – 6.75 kandydatów na jedno miejsce

Perspektywy pracy po kierunku logistyka międzynarodowa

Studia na kierunku logistyka międzynarodowa to dosyć młody kierunek, który jednak z roku na rok przyciąga coraz więcej chętnych. Nic w tym dziwnego – w Krakowie i w innych miastach można po logistyce znaleźć ciekawe i satysfakcjonujące zatrudnienie. Absolwentów logistyki międzynarodowej potrzebują przede wszystkim duże firmy zajmujące się transportem, spedycją, a także porty lotnicze, magazyny, a nawet sklepy wielkopowierzchniowe. Wykwalifikowani logistycy są nieustannie poszukiwani, gdyż dzięki nim można usprawnić i przyspieszyć procesy związane z transportem czy magazynowaniem towarów. Podobnie, jak w wielu innych zawodach, także w logistyce ważna jest specjalizacja i nieustanne dokształcanie. Szczególnie warto zwrócić uwagę na nowoczesne technologie i innowacyjne systemy komputerowe, których znajomość znacznie pomaga w codziennych obowiązkach zawodowych, a także w znalezieniu dobrego zatrudnienia. Już na etapie studiów na uczelni dobrze jest pomyśleć także o stażach i praktykach zawodowych, dzięki którym można jednocześnie kształcić się i zdobywać praktyczne doświadczenia w swojej branży.


Zobacz więcej: oferta studiów na kierunku logistyka w Krakowie.

Data publikacji: 20-11-2020