Znajdź swoje wymarzone studia w Krakowie

Jak przygotować się do sesji?

Jak przygotować się do sesji?

Zbliżające się lato dla studentów oznacza sesję. Chociaż w tym roku będzie odbywać się ona na innych zasadach niż dotychczas, będzie równie (jeśli nie bardziej) stresująca. To, dlatego warto się do niej przygotować. Jednak w ramach przygotowań do sesji, nie chodzi tylko o to, aby przyswoić materiał z zajęć. Równie ważne jest zdobycie umiejętności, pozwalających zaplanować naukę, okiełznać stres, wzmocnić koncentracje. Jak to zrobić?

Jak przygotować się do sesji egzaminacyjnej?


Dobrych rad dla studentów przygotowujących się do sesji nie brakuje. Mają one usprawnić naukę i pomóc w krótkim czasie przyswoić duże partie materiałów. Wśród najpopularniejszych rad starszych kolegów żacy znajdą takie jak: • zawsze miej plan nauki,

 • zacznij uczyć się wcześniej, aby mieć wystarczająco dużo czasu na powtórzenie materiału;

 • ucz się w miejscu uporządkowanym i schludnym, to wspomaga koncentracje,

 • używaj schematów blokowych i diagramów,

 • nie zapominaj o stosowaniu map myśli,

 • zapoznaj się z arkuszami egzaminacyjnymi z poprzednich lat

 • organizuj grupy badawcze z przyjaciółmi i znajomymi z roku

 • pamiętaj o przerwach, dotlenianiu mózgu i energetycznych przekąskach

 • nawadniaj organizm.


Największy wróg każdego studenta


Każda z tych rad faktycznie pomoże w nauce i przygotowaniu się do sesji. Jednak na niewiele się zda, jeśli ma się problemy z koncentracją. Brak skupienia to natomiast częsty problem. Badania wskazują, że ponad 70% osób ma problem z koncentracją i nie może skupić się na jednym zadaniu dłużej niż 3 minuty. Jest to za krótki czas, aby przyswoić materiał z zajęć na uczelni wyższej. Dodatkowo koncentracje współczesnych żaków obniżają różnego rodzaju rozpraszacze: telefony, maile, wiadomości na komunikatorach, social media, kolorowe reklamy.


Przygotowanie do sesji powinno więc objąć wzmocnienie koncentracji. Dzięki temu szybciej osiągnie się lepsze wyniki. Pomocą w tym zakresie będą kursy, które nauczą mechanizmów i narzędzi, pozwalających wydłużyć i podnieść jakość koncentracji. Cała ta wiedza zawarta jest w autorskim kursie Sesja bez Opresji, który każdy student znajdzie na https://szybkanauka.pro/sesja-bez-opresji/.


Największy wróg każdego studenta


Jednak przyswojenie i zapamiętanie materiału z całego semestru, to nie jedyne wyzwanie, jakie staje przed studentem. Równie ważne jest opanowanie stresu. Ten w niewielkich ilościach jest pozytywny - dodaje energii do nauki, pozwala się zmobilizować, wznieś na wyżyny swoich możliwości. Nadmiar stresu znacznie jednak utrudnia przygotowania do egzaminu, a także jego zadanie. Może obniżać koncentracje i skupienie, powodować nadmierną senność, zdenerwowanie, marazm, zniechęcenie. Wszystko to sprawia, że nauka nie idzie tak sprawnie, jak powinna, a to jeszcze bardziej wzmaga stres. Pojawiają się bowiem obawy, że do dnia egzaminu nie opanuje się materiału, a przez to nie zda.


Nie ma więc wątpliwości, że umiejętność zapanowania nad stresem jest warunkiem dobrego zdania sesji. Każdy student powinien poznać techniki relaksacji i regularnie je stosować.


Sesja bez opresji


Jeśli zjada Cię stres i masz problem z zaplanowaniem nauki, potrzebujesz pomocy. Znajdziesz ją w kursie Sesja bez opresji. Podzielony jest on na kilka modułów. W ich ramach każdy student zdobędzie wiedzę: • jak radzić sobie ze stresem w czasie nauki i w trakcie egzaminów;

 • jak przestać się martwić, że się nie zda,

 • jak zaplanować naukę, kiedy w jednym terminie zbiega się kilka ważnych egzaminów,

 • jak skutecznie się uczyć i dopasować techniki przyswajania wiedzy do typu egzaminu (ustnego, pisemnego, testu),

 • jak dobrze wypaść podczas egzaminu,

 • jak stosować ukryte techniki wpływu na egzaminatorów, aby złagodzić ich krytyczną postawę,

 • jak przypominać sobie wiedzę w trakcie egzaminu.


Zdobyte umiejętności przydadzą się każdemu studentowi, jednak polecane są przede wszystkim żakom studiującym na trudnych kierunkach typu prawo, medycyna, architektura. 

Data publikacji: 30-08-2021