Znajdź swoje wymarzone studia w Krakowie

Dzień Otwarty Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

Dzień Otwarty Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

22 kwietnia w ramach Dnia Otwartego wszystkie osoby zainteresowane studiami na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie będą miały doskonałą okazję poznać Uczelnię oraz jej ofertę dydaktyczną. Dla Kandydatów przygotowano między innymi prezentacje kierunków i specjalności, stoiska informacyjne, wykłady oraz warsztaty. Całe wydarzenie będzie transmitowane na żywo na facebookowym fanpage’u Uniwersytetu.

Rakowicka 27 - właściwy kierunek

Tegoroczny Dzień Otwarty UEK rozpoczynają onlinowe spotkania w wirtualnych pokojach. Tę formę przygotowano z myślą o osobach, które nie są w stanie wziąć udziału w wydarzeniu stacjonarnym. Od godziny 9:00 do 11:00 zainteresowani studiami na UEK będą mogli online (na stronie https://dzienotwarty.uek.krakow.pl/) zdobyć informacje dotyczące kwestii związanych z m.in. z rekrutacją, kierunkami studiów, stypendiami i praktykami.

O godzinie 11:00 rozpoczynają się spotkania stacjonarne, zlokalizowane w Pawilonie Sportowo-Dydaktycznym oraz w Pawilonie Finansów na Kampusie Uczelni. W ich trakcie planowane są prezentacje kierunków i specjalności, wykłady oraz warsztaty dla Kandydatów.

Uczestnicy części stacjonarnej Dnia Otwartego UEK będą mogli odwiedzić także stoiska informacyjne Biblioteki Głównej, Centrum Językowego, Domów Studenckich, Biura ds. Osób z Niepełnosprawnościami, Organizacji Studenckich i Kół Naukowych. Uzyskają również odpowiedzi na pytania dotyczące rekrutacji, studiów w języku angielskim, stypendiów, praktyk, staży oraz wyjazdów zagranicznych.

Dodatkową atrakcją będą obecne na wydarzeniu food trucki.

Więcej informacji na temat Dnia Otwartego Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie można znaleźć na stronie internetowej: https://dzienotwarty.uek.krakow.pl/

Bliżej niż myślisz

Uniwersytet Ekonomiczny, jako jedna z nielicznych krakowskich uczelni, zaprasza w tym roku na Dzień Otwarty w formie stacjonarnej. Zapewnia to Kandydatom na studia (zwłaszcza tegorocznym maturzystom) nie tylko możliwość zapoznania się z ofertą dydaktyczną Uczelni, ale stanowi także niepowtarzalną okazję do odwiedzenia i poznania Kampusu.

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie zlokalizowany jest w samym centrum miasta – przy ul. Rakowickiej 27. Dotarcie do niego pieszo z Dworca Głównego lub Rynku zajmuje tylko kilka minut. Duży, zielony kampus, zajmujący ponad 7 ha powierzchni, mieści niemal wszystkie budynki Uczelni. Studenci UEKu mają tu dostęp do nowoczesnych sal wykładowych, biblioteki, specjalistycznych laboratoriów, obiektów sportowych, krytego basenu, a także licznych punktów usługowych.

Podążaj za marzeniami

Krakowski Uniwersytet Ekonomiczny to jedna z pięciu publicznych uczelni o profilu ekonomicznym w Polsce. Oprócz studiów z zakresu nauk ekonomicznych oferuje również kursy z dziedzin humanistycznych, społecznych oraz ścisłych.

Na niemal 40 kierunkach - dopasowanych do aktualnych potrzeb specyfiki rynku pracy - studiuje obecnie prawie 12 tysięcy studentów. Mają oni do wyboru liczne ścieżki kariery dostępne w ramach wielu innowacyjnych kierunków. Niektóre z nich prowadzone są we współpracy z przedstawicielami świata biznesu albo realizowane częściowo lub w całości w języku angielskim. Inne umożliwiają zdobycie podwójnych dyplomów, odbycie płatnych staży, a niekiedy gwarantują zatrudnienie natychmiast po zakończeniu studiów. Co istotne, wielu studentów Uczelni znajduje pracę już w trakcie trwania nauki.

Z pełną ofertą Uczelni można zapoznać się na stronie internetowej:  https://studiuj.uek.krakow.pl/

PROGRAM DNIA OTWARTEGO UEK – 22.04.2022

9:00-11:00 WIRTUALNE POKOJE


  • Możliwość zapoznania się z ofertą kierunków studiów

  • Możliwość uzyskania informacji nt. rekrutacji

  • Możliwość uzyskania informacji nt. studiów w języku angielskim

  • Możliwość uzyskania informacji nt. stypendiów i akademików

  • Możliwość uzyskania informacji nt. praktyk, staży i wyjazdów zagranicznych11:00-14:00 SPOTKANIA STACJONARNE

Pawilon Sportowo-Dydaktyczny


  • Prezentacje kierunków i specjalności

  • Wykłady, warsztaty dla Kandydatów

  • Stoiska informacyjne m.in. Biblioteki Głównej, Centrum Językowego, Domów Studenckich, Biura ds. Osób z Niepełnosprawnościami, Organizacji Studenckich, Kół NaukowychPawilon Finansów


  • Stoiska informacyjne m.in. dot. rekrutacji, studiów w języku angielskim, stypendiów, praktyk, staży, wyjazdów zagranicznych12:00-14:00 Transmisja Live (na Facebooku)

Data publikacji: 13-04-2022