Znajdź swoje wymarzone studia w Krakowie

Chcesz sprzedać nowy produkt? Czas na kampanię marketingową!

Chcesz sprzedać nowy produkt? Czas na kampanię marketingową!

Wypuszczanie na rynek wszelkich nowości produktowych powinno zostać poprzedzone odpowiednimi działaniami promocyjnymi. Bez nich trudno myśleć o dotarciu do dużej grupy odbiorców, która zapewni wysokie zyski. Wszystko to okaże się znacznie łatwiejsze dzięki pozycjonowaniu.

Sprzedaż produktów dzięki wyszukiwarce GoogleOczywiście trudno przeceniać znaczenie marketingu realizowanego na portalach społecznościowych, które w ostatnim czasie stały się głównymi narzędziami do kontaktu z klientami sklepu. Drugim miejscem generującym ogromny ruch jest wyszukiwarka Google. Trudno się temu dziwić. To właśnie ona jest przez internautów wykorzystywana najczęściej podczas poszukiwania konkretnych produktów. Niezależnie od tego, czy jest to odzież, sprzęty RTV/AGD, kosmetyki, biżuteria czy inne towary.

Jeśli jakaś firma chce, aby jej nowe produkty szybko dotarły do klientów, musi zadbać o to, aby znalazły się one w wyszukiwarce. Tyczy się to także samego sklepu, który powinien wyświetlać się na wysokich pozycjach wyszukiwania dla wybranych fraz.

Tego typu rezultaty pozwala uzyskać właśnie pozycjonowanie, które już dawno stało się jedną z najlepszych metod promocji biznesu w internecie. Sprawnie przeprowadzona kampania jest w stanie zapewnić nie tylko znaczny wzrost ruchu na stronie, ale również pozytywny współczynnik konwersji, czyli stosunek liczby odpowiednich akcji podjętych przez odbiorcę przekazu do liczby sytuacji, w jakich mogą być one zrealizowane.

Mówiąc krótko, czynności wchodzące w skład pozycjonowania w dużej mierze wpływają na wyniki sprzedażowe sklepów. Z tego właśnie powodu nie należy ich bagatelizować. źródło: afterweb.pl/pozycjonowanie-stron/

Z jakich czynności marketingowych składa się pozycjonowanie?Skoro tego typu działalność w internecie jest w stanie zapewnić takie korzyści, warto wskazać, czego konkretnie dotyczy. Biorąc pod uwagę nowe i obecne produkty znajdujące się w asortymencie sklepu, szczególnie istotne okaże się:


  • wykorzystanie narzędzia Google Shopping – pozwala ono między innymi na publikację sponsorowanych linków, wyświetlanych w wyszukiwarce nad lub obok wyników organicznych. Składają się one najczęściej ze zdjęcia produktu oraz jego nazwy,

  • dobór właściwych słów kluczowych – czyli tych fraz, które internauci wpisują w polu „szukaj” wyszukiwarki. Należy je umieszczać między innymi w treści strony, tak aby zostały zauważone przez roboty indeksujące,

  • pozycjonowanie lokalne – kierowane do sklepów skupiających się na działalności stacjonarnej. Taka strategia polega między innymi na użyciu fraz ze wskazaniem lokalizacji (np. miasta) i skupieniu się na osobach, które znajdują się stosunkowo blisko sklepu,

  • link building – czyli pozyskiwanie odnośników do strony sklepu. Publikowane są one najczęściej na stronach wyróżniających się wysokim rankingiem.Intensywna kampania w wyszukiwarce umożliwi wypromowanie zarówno konkretnych produktów, jak i całego sklepu. Mając na uwadze wszelkie korzyści, jakie ze sobą niesie, warto pomyśleć o jej realizacji. Najlepiej ze współpracy z profesjonalistami.

Data publikacji: 13-09-2022