Znajdź swoje wymarzone studia w Krakowie

Na co zwrócisz uwagę przy zakupie mieszkania w Krakowie?

Na co zwrócisz uwagę przy zakupie mieszkania w Krakowie?

Zakup mieszkania to przedsięwzięcie, wymagające podjęcia wielu poważnych decyzji. Rynek mieszkaniowy jest bogaty w oferty, dlatego przed podjęciem ostatecznych kroków warto dowiedzieć się, na jakie aspekty szczególnie zwrócić uwagę. Poniższy artykuł zaprezentuje przekrój najistotniejszych kwestii, które warto poruszyć przed zakupem nieruchomości w stolicy Małopolski. 

Mieszkanie na sprzedaż - rynek wtórny czy pierwotny? Pierwszą poważną decyzję będzie stanowił wybór pomiędzy rynkiem wtórnym, a pierwotnym. Czym jest rynek wtórny? Rynek wtórny to lokale, mieszkania, które w momencie transakcji znajdują się w posiadaniu innego właściciela. Kupując mieszkanie z rynku wtórnego mamy więc do czynienia z nieruchomością niejako używaną. Dotyczy to także sytuacji, w której właściciel mieszkania zakupił je kilka dni temu od dewelopera. Mogą być to mieszkania w bardzo dobrym, niemalże nienaruszonym stanie. Pojęcie rynek pierwotny dotyczy mieszkań i lokali pochodzących wprost z inwestycji deweloperskich. Są to lokale nieużywane. Początkowa faza nabycia nieruchomości, nie może obyć się bez decyzji odnośnie stanu lokalu. Decydując się na kupno mieszkania z rynku wtórnego mamy gwarancję wykończonego mieszkania. Jego stan nie musi być idealny, jednak w porównaniu z mieszkaniem w stanie deweloperskim, będzie ono gotowe do zamieszkania. Decydując się z kolei na mieszkanie wprost od dewelopera istnieje obawa, że przeprowadzka nie nastąpi od razu. Deweloper może potrzebować więcej czasu, aby ukończyć inwestycję. Istotną kwestią jest stan mieszkania. Lokal pochodzący z rynku wtórnego może wymagać remontu, co może generować dodatkowe koszty. Należy wziąć je pod uwagę przy planowaniu budżetu. 

Mieszkanie Kraków - lokalizacja ma znaczenie Lokalizacja należy do kluczowych kwestii przy wyborze mieszkania. Zwłaszcza w przypadku zakupu nieruchomości w tak dużym mieście jak Kraków. Rynek nieruchomości jest bogaty w oferty, dlatego warto przed rozpoczęciem procesu poszukiwań, wybrać części miasta, które najbardziej nam odpowiadają. Jeśli wybierasz mieszkanie, które ma posłużyć Twojej rodzinie i chciałbyś uciec od zgiełku wielkiego miasta, szukaj nieruchomości w spokojnej okolicy, na przykład w domu wolnostojącym. Ważnym aspektem będzie bliskość terenów zielonych. Nowe inwestycje deweloperskie często oferują lokale położone w zamkniętym osiedlu. Osiedle ogrodzone będzie dodatkowym atutem dla rodzin z dziećmi, dzięki nim uzyskasz maksymalne bezpieczeństwo. Nieruchomość blisko miasta pozwoli nie tylko cieszyć się spokojem, ale także krótkim czasem dojazdu do centrum.

Mieszkanie w centrum miasta będzie z kolei idealne dla miłośników mocnych wrażeń. Rynek nieruchomości proponuje liczne lokale położone na terenie najbardziej prestiżowych dzielnic Krakowa. Jeśli należysz do fanów miejskiego klimatu wybierz Stare Miasto. Bez trudu można znaleźć lokale znajdujące się w odrestaurowanej, prestiżowej kamienicy. Inwestycja, jakim jest mieszkanie Kraków może posłużyć na wynajem studentom. Jeśli więc myślisz o kupnie nieruchomości pod wynajem to warto wybrać lokalizację w niedalekiej odległości od krakowskich uczelni. Atrakcyjną lokalizację z pewnością docenią także turyści. Mieszkania w Krakowie cieszą się dużą popularnością także na rynku wynajmu krótkoterminowego. 

Przestronne mieszkanie- dobrze rozplanuj budżet Rynek nieruchomości proponuje bardzo zróżnicowane ceny mieszkań. Musisz więc dobrze rozplanować swoje finanse, aby uniknąć niemiłych rozczarowań. Bez względu czy obiektem Twoich zainteresowań jest kawalerka, dwupokojowe mieszkanie czy dom jednorodzinny - musisz wziąć pod uwagę dodatkowe koszty.  Oferty mieszkań nie uwzględniają kosztów między innymi opłat notarialnych. Warto przygotować się także na konieczność ewentualnego odświeżenia mieszkania czy generalnego remontu. 

Jeśli samodzielny wybór nieruchomości Cię przytłacza, pomocą służy biuro nieruchomości. Specjaliści dobiorą lokal do Twoich potrzeb, oszczędzając tym samym nerwów. 

 

 

Data publikacji: 16-12-2022