Znajdź swoje wymarzone studia w Krakowie

Na co zwrócić uwagę wybierając studia prawnicze w Krakowie?

Na co zwrócić uwagę wybierając studia prawnicze w Krakowie?

Wybór studiów to często jedna z najważniejszych decyzji w życiu wielu młodych osób. Jest to decyzja na lata, warto jest więc podjąć ją świadomie i po odpowiednim przygotowaniu się. Kraków to piękne miasto z bogatą historią, które przyszłym studentom oferuje wiele możliwości. Na co zwrócić uwagę wybierając studia prawnicze w Krakowie?

Gdzie w Krakowie można studiować prawo?

Prawo w Krakowie można studiować na 3 uniwersytetach. Pierwszym z nich jest Uniwersytet Jagielloński w Krakowie (Wydział Prawa i Administracji UJ). Jest to zdecydowanie najbardziej znana uczelnia w mieście, na którą co roku aplikuje setki chętnych kandydatów. Studiowanie kierunku, jakim jest prawo, trwa tutaj 5 lat, ponieważ są to studia jednolite magisterskie i kończą się uzyskaniem tytułu magistra. Kolejnym wyborem może być Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie (Kolegium Ekonomii, Finansów i Prawa UEK) oraz Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie (Instytut Prawa i Ekonomii UP). Te studia również trwają 5 lat i kończą się uzyskaniem tytułu magistra. Można również zdecydować się na studia prywatne, na uczelni niepublicznej, co oferuje Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.

Jakie aspekty brać pod uwagę przy wyborze studiów prawniczych w Krakowie?

Na co zwrócić uwagę wybierając studia prawnicze w Krakowie? Istnieje kilka kwestii, których nie można omijać przy wyborze studiów. Dokładne przestudiowanie ich pozwoli podjąć najlepszą decyzje, dlatego zdecydowanie warto jest się nad nimi zastanowić. 
Pierwszą z nich jest reputacja uczelni. Mówi ona dużo zarówno o samym uniwersytecie, ale także o osobach, które go tworzą. Warto jest zapoznać się z opiniami na temat danego uniwersytetu zamieszonymi w internecie oraz zapytać osób, które ukończyły krakowskie studia o ich opinię. Należy również zapoznać się z danymi, które mówią ile osób po ukończeniu prawa na danym uniwersytecie w Krakowie znalazło pracę, w jakim czasie im się to udało i na jakie mogły liczyć stawki. 
Kolejną ważną kwestią jest program studiów. Są one udostępniane na stronach uniwersytetów, można więc się z nimi zapoznać i zobaczyć, który najbardziej odpowiada naszym zainteresowaniom.
Ważnym aspektem jest również możliwość odbywania praktyk bądź staży, a także lokalizacja samej uczelni. Warto również jest sprawdzić kadrę akademicką a także dowiedzieć się, czy dana uczelnia oferuje jakieś dodatkowe możliwości dla studentów, takie jak na przykład funkcjonujące koła naukowe. 

Jakie wymagania trzeba spełnić, aby dostać się na prawo w Krakowie?

Najważniejszym wymaganiem, jakie kandydat na studia prawnicze w Krakowie musi spełnić, jest posiadanie matury. Sam dokument jednak nie wystarcza. Prawo to studia popularne, na które aplikuje setki osób, są również studiami trudnymi. Aby dostać się więc na prawo należy uzyskać wysokie wyniki, zwłaszcza z przedmiotów takich jak: język polski, język obcy, historia, wiedza o społeczeństwie, czasem brana jest również pod uwagę matematyka oraz geografia. 
Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://adwokat-chojaczyk.pl/

Data publikacji: 17-05-2023