Znajdź swoje wymarzone studia w Krakowie

Odśwież materiał z chemii przed maturą z niepowtarzalnym kursem powtórkowym

Odśwież materiał z chemii przed maturą z niepowtarzalnym kursem powtórkowym

 

Choć tegoroczni maturzyści zmagania z egzaminami dojrzałości mają za sobą, najgorętszy czas czeka tych, którzy przygotowują się przyszłorocznej matury. Poza nauką szkolną warto postawić na samodzielne działania, aby jeszcze lepiej przygotować się do egzaminu z chemii. Jak to zrobić? Powtórka z chemii do matury to pomysł na intensywną naukę i powtarzanie najbardziej wymagających zagadnień.

Powtórka z chemii do matury – nauka online


Powtórka z chemii do matury to propozycja trzymiesięcznego, intensywnego kursu prowadzonego w formie online. Uczniowie co tydzień spotykają się podczas lekcji na żywo, a także mają dostęp do nagrań, jeśli w danym tygodniu nie mogą uczestniczyć w zajęciach.

Kurs powtórkowy pozwala jeszcze raz przyjrzeć się najważniejszym i najtrudniejszym zagadnieniom, w szczególności w zakresie materiału, który obowiązuje na maturze z chemii na poziomie rozszerzonym. Uczniowie skupiają się zarówno na teorii, jak i zadaniach, a także na powtarzaniu zagadnień, które pojawiają się corocznie na egzaminach maturalnych.

Arkusze maturalne z chemii – intensywna nauka z kursem powtórkowym


Podczas kursu uczniowie powtarzają i utrwalają już opanowany materiał, ale do dyspozycji mają również arkusze maturalne z chemii z lat poprzednich. Dzięki temu mogą ćwiczyć rozwiązywanie zadań, które najczęściej pojawiają się podczas egzaminu dojrzałości.

Nierzadko wiedza to zbyt mało, by poradzić sobie z konkretnymi typami zadań. Korzystając z dotychczasowych arkuszy można w praktyce sprawdzić, jak należy odpowiadać, interpretować zadania i polecenia, formułować odpowiedzi, aby uzyskać możliwie wysoką punktację.

Powtórka z chemii – nie tylko przed egzaminem maturalnym


Kurs, jakim jest powtórka z chemii, przydaje się nie tylko tym uczniom, którzy liczą na wysokie wyniki z egzaminu dojrzałości. Skorzystają na nim także ci, którzy chcą uzyskać lepsze oceny podczas sprawdzianów i klasówek, a tym samym wysokie oceny końcoworoczne.

Powtórka przed maturą – chemia nie musi być trudna


Podczas nauki szkolnej nauczyciele muszą dostosować sposób nauczania do całej klasy. Nie są w stanie zapewnić każdemu indywidualnego podejścia, a przecież niektórzy uczniowie szybciej przyswajają materiał z podstawy programowej, inni zaś potrzebują nieco więcej czasu. Kurs powtórka przed maturą jest odpowiedzią na potrzeby uczniów przygotowujących się do matury rozszerzonej z chemii, ale i tych, którzy liczą na dobre oceny na świadectwie.

Skorzystają na nim także uczniowie, którzy szybciej przyswajają materiał szkolny i chcą zadbać o maksymalne jego opanowanie oraz liczą na intensywne ćwiczenia rozwiązywania zadań.

Chemia – powtórka przed maturą motywuje!


Kurs z chemii dla maturzystów, którzy chcą powtarzać dobrze im już znane zagadnienia, to przystępna forma, praktyczne materiały, możliwość powracania do nich w dowolnym czasie oraz znacznie większa motywacja, by zawalczyć o jak najlepsze wyniki podczas egzaminu maturalnego. 

Data publikacji: 20-07-2023