Znajdź swoje wymarzone studia w Krakowie


Szkoła policealna - czy to dobre rozwiązanie?

Szkoła policealna - czy to dobre rozwiązanie?


Absolwenci szkół średnich i techników stają przed bardzo trudnym wyborem dotyczącym swojej dalszej przyszłości. Jeszcze nie tak dawno, czymś zupełnie naturalnym wydawało się pójście na studia, ale aktualnie pracodawcy nie są już nastawieni wyłącznie na pracowników posiadających wykształcenie wyższe. Teraz liczą się przede wszystkim kwalifikacje do wykonywania konkretnych zawodów i praktyka, której niestety większość studiów nam nie zapewnia. Dlatego też coraz większym zainteresowaniem młodych ludzi cieszą się szkoły policealne w Warszawie, Łodzi, Krakowie i innych miastach w każdej części Polski. Czy jest to zatem dobra opcja dla każdego?

Na jakich zasadach działa szkoła policealna?

Jeszcze do niedawna szkoły policealne uważało się za ostatnią deskę ratunku dla osób, które musiały zdobyć dodatkowe wykształcenie, aby na przykład otrzymać awans w pracy. Na szczęście z czasem się to zmieniło i jak przekonało się już wielu słuchaczy, szkoły policealne w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i w każdym innym mieście w naszym kraju zapewniają możliwość zdobycia wartościowych kwalifikacji zawodowych. Sama nauka trwa stosunkowo krótko, gdyż zależnie od kierunku może to być od roku do 2,5 lat. Zajęcia odbywają się ponadto w systemie weekendowym dlatego słuchacze mogą z łatwością pogodzić naukę z pracą.

Co bardzo ważne, kierunki dostępne w takich placówkach oświatowych są dopasowywane do zapotrzebowania na rynku pracy. Możemy mieć zatem pewność, że będzie nam łatwiej znaleźć pracę po szkole policealnej, gdyż aktualnie pracodawcy poszukują pracowników z konkretnymi kwalifikacjami.

Szkoły policealne Warszawa - nie tylko dla młodych

Oferta szkół policealnych (więcej na Studium Pracowników Medycznych i Społecznych) jest skierowana do wszystkich absolwentów szkół średnich i techników i to niezależnie od tego, kiedy dana osoba ukończyła naukę. Oznacza to, że nawet po upływie kilku, kilkunastu, czy kilkudziesięciu lat od uzyskania dyplomu można ponownie rozpocząć edukację, właśnie w szkole policealnej. Dzięki temu zapisanie się do takiej placówki jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które z jakiegoś powodu chcą zmienić swoją ścieżkę kariery. I to niezależnie od wieku, bo słuchaczami takich szkół są zarówno osoby młode, jak i te starsze.

Z możliwości, jakie dają nam szkoły policealne często korzystają też studenci. Mimo, iż wybrali oni już swoją ścieżkę edukacyjną, mogą ją w ten sposób uzupełnić, zdobywając kwalifikacje do wykonywania konkretnego zawodu. I wcale nie musi być on ściśle związany z wybranym kierunkiem studiów. Jak zatem widać, szkoły policealne dają świetne perspektywy rozwoju szerokiemu gronu osób.

Data publikacji: 14-02-2024