Znajdź swoje wymarzone studia w Krakowie

Jak sprawnie uczyć się angielskiego jako student?

Jak sprawnie uczyć się angielskiego jako student?


Nauka języków obcych sprawiała Ci zawsze problemy, ale chciałbyś w końcu opanować angielski? Studia mogą być dobrym czasem na poczynienie w tym zakresie sporych postępów. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek, które mogą okazać się przydatne.

Korzystaj z możliwości, jakie daje Ci uczelnia

Przede wszystkim wykorzystuj rzeczy, które oferuje Ci uczelnia. Uczęszczaj na zajęcia językowe i stosuj się do rad nauczyciela. To absolutna podstawa, która może jednak pomóc Ci w wymiernym stopniu. Nie bój się zadawania pytań, a po lekcjach utrwalaj sobie przerobiony materiał we własnym zakresie.

Dołącz do międzynarodowej grupy studenckiej

Uczelnia jest miejscem, w którym stosunkowo łatwo spotkać obcokrajowców. To dobra okazja do nowych znajomości, a także praktycznego szlifowania swoich umiejętności językowych. Sprawdź, czy w Twojej szkole nie funkcjonuje grupa studencka, która zrzesza osoby z różnych państw. Jeśli do niej dołączysz, to będziesz mieć regularne okazje do rozmów po angielsku.

Wykorzystuj technologię i internet

Na szczęście w dzisiejszych czasach mamy dostęp do aplikacji bądź darmowych materiałów w sieci, które również mogą pomóc w nauce. Przykładowo, jeśli chcesz powtórzyć sobie podstawy, na przykład czas Present Simple, to poszukaj w sieci nagrań, które opisują to zagadnienie. Możesz również pobrać na telefon jedną z aplikacji, które pomagają w nauce za pomocą wykonywanych w nich ćwiczeń.

Ucz się poprzez rozrywkę

Warto wykorzystywać każdą możliwą sposobność do nauki. Przykładowo, jeśli jesteś fanem filmów i seriali, to zacznij oglądać je po angielsku. Platformy streamingowe dają możliwość wyboru języka oraz napisów. Te drugie ustaw na polskie. Dzięki temu będziesz mógł uczyć się nowych zwrotów, a także pojedynczych słówek. To dobra okazja do nauki popularnych wyrażeń oraz zdań, które raczej nie padną podczas zajęć na studiach. Dobrze sprawdzi się również czytanie anglojęzycznych książek lub przeglądanie portali newsowych w tym języku.

Angażuj się w konwersacje

Języka można się sprawnie nauczyć, jednak będzie to wymagało praktyki. W takim wypadku istotne będzie samo rozmawianie z innymi. Możesz czuć przed tym pewien lęk, jednak pamiętaj, że każdy popełniał błędy podczas swoich pierwszych rozmów. Co więcej, czasami nawet doświadczone osoby się pomylą i użyją złego czasu lub zapomną jakiegoś słowa. Nie ma w tym niczego złego. Dlatego też nie bój się angażowania w konwersacje. Szybko przekonasz się, ile wartości one niosą i jak wymiernie potrafią wpłynąć na proces nauki języka. Poza tym potrafią dać wiele satysfakcji, gdy zobaczysz, że potrafisz porozumieć się z osobą spoza Polski.

Jak widzisz, podczas pobytu na studiach, masz sporo możliwości na obcowanie z angielskim. Warto z nich korzystać, ponieważ im szybciej opanujesz język obcy, tym prędzej zaczniesz czerpać z niego korzyści. Może się on również przydać w Twojej ścieżce zawodowej, a czasami jeszcze podczas nauki, na przykład w dostaniu się na ciekawy staż lub praktyki.

Artykuł sponsorowany

Data publikacji: 20-03-2024