Znajdź swoje wymarzone studia w Krakowie

Siedem powodów by studiować w Instytucie Prawa, Ekonomii i Administracji Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Siedem powodów by studiować w Instytucie Prawa, Ekonomii i Administracji Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie


Skoro czytasz ten tekst, prawdopodobnie jesteś tu dlatego, że szukasz atrakcyjnych kierunków studiów, które zadecydują o Twojej przyszłości. Instytut Prawa, Ekonomii i Administracji UKEN został wyróżniony tytułem Inspiratora Kariery za profesjonalizm i wysokie standardy kształcenia. Jesteś ciekaw, co stanowi siedem powodów za tym by studiować w IPEA? To siedem naszych kierunków studiów: prawo, kryminalistyka, ekonomia, administracja, logistyka, geodezja i geoinformacja oraz gospodarka przestrzenna i zarządzanie nieruchomościami. Podobno siódemka to szczęśliwa liczba, ale na każdym jednym z naszych kierunków może Ci się poszczęścić.

Jednolite magisterskie studia z prawa (stacjonarnie i zaocznie) dają szerokie możliwości znalezienia pracy. Prokurator, sędzia, adwokat, radca prawny, komornik, notariusz – przygotujemy Ciebie starannie do zdania egzaminu na aplikację prawniczą. Mając rozległą wiedzę o prawie i jego funkcjonowaniu, odnajdziesz się w każdej instytucji, w której potrzebna jest znajomość prawa, także w biznesie. Międzynarodowe korporacje, administracja, NGO – to wszystko będzie stało przed Tobą otworem.

Studia licencjackie i magisterskie z kryminalistyki (stacjonarnie i zaocznie) cieszą się niemałą popularnością. Studia kładą nacisk na kwestie praktyczne – opanujesz zasady pracy w laboratorium śledczym, nauczysz się dokonywać oględzin, poznasz sposoby pobierania próbek i zdobędziesz wiedzę o prawie. Kryminalistyka przygotuje cię do pracy w instytucjach dbających o porządek publiczny, medycynie sądowej i kryminalistycznych. Jest duże zapotrzebowanie na wysoko wykwalifikowanych pracowników ośrodków badawczych zajmujących się śladami przestępstw.

Przyjrzyj się ofercie studiów na kierunku administracja (licencjackie i magisterskie, stacjonarne i zaoczne). Poznasz u nas zasady profesjonalnego i etycznego postępowania z petentem i procedury działania administracyjnego. W projektach obywatelskich będziesz czuł się jak ryba w wodzie. Nasi absolwenci znajdują pracę w administracji publicznej wszystkich szczebli (rządowej i samorządowej) oraz w instytucjach niepublicznych (NGO, biura nieruchomości, firmy prywatne). W nowoczesnym świecie, z coraz większym udziałem sztucznej inteligencji w naszym życiu, urzędników przybywa i będzie przybywać. Dlatego są potrzebni.

Rynek nieustannie się zmienia, dlatego jeśli chcesz mieć wpływ na świat wokół siebie, zapraszamy na studia z ekonomii (licencjackie i magisterskie, stacjonarne i zaoczne). Nauczysz się badać procesy gospodarcze oraz wyszkolisz się w kreatywnych sposobach rozwiązywania problemów ekonomicznych. Będziesz mógł wykorzystać zdobytą wiedzę i umiejętności w pracy jako analityk biznesowy, menedżer, doradztwie biznesowym oraz przygotujesz się do samodzielnej pracy jako właściciel firmy. Kierunek ekonomia jest szczególnie atrakcyjny dziś, gdy nie liczy się wyłącznie zarabianie pieniędzy, ale również troska o środowisko naturalne.

Czy warto studiować logistykę? Tak! I nieważne, czy szukasz studiów licencjackich, magisterskich, dziennych czy zaocznych. Logistyka da Ci wszechstronne wykształcenie z zakresu takich dyscyplin naukowych jak gospodarka przestrzenna, ekonomia i finanse, geografia społeczno-ekonomiczna i nauki o zarządzaniu. Dobra teoria to wstęp do bardzo dobrej praktyki. Nasi absolwenci znajdują pracę jako specjalista w przedsiębiorstwach logistycznych, działach logistycznych w przedsiębiorstwie prywatnym a nawet w przedsiębiorstwach państwowych. Logistyka to nie tylko spedycja i magazynowanie – poszerzamy perspektywę o marketing, logistykę wewnątrz przedsiębiorstwa, przekaz informacji i studia miejskie, dzięki czemu nasz kierunek jest konkurencyjny.

Możesz zdecydować się na inżynierskie studia stacjonarne z geodezji i geoinformacji. Nauczysz się przygotowywać mapy, opanujesz obsługę nowoczesnych narzędzi pomiarowych, zdobędziesz wiedzę niezbędną do analizy danych i dostaniesz uprawnienia na pilota dronu. Absolwenci naszego kierunku są przydatni przedsiębiorstwom geodezyjnym, branży IT, administracji publicznej i wszędzie tam, gdzie trzeba zarządzać przestrzenią. Rynek nieruchomości jest dynamiczny i zawsze ma przyszłość, ale nie poradzi sobie bez geodetów.

Siódmym powodem studiowania w IPEA jest kierunek gospodarka przestrzenna i zarządzanie nieruchomościami (studia inżynierskie stacjonarne). Nauczysz się sztuki wyceny nieruchomości, przygotujesz się do zdobycia licencji pośrednika nieruchomości lub jego zarządcy oraz wdrożymy Cię do sprawnego tworzenia projektów infrastruktury. Nasi absolwenci odnajdą się w firmach deweloperskich, komórek administracji planowania przestrzennego i agencji nieruchomości. Studia dadzą Ci praktyczne umiejętności, pozwalające na korzystanie z programów graficznych i rozumienia świata w całej jego złożoności.

Instytut Prawa, Ekonomii i Administracji oferuje siedem kierunków studiów, ale do pary brakuje tylko Ciebie. Przyjdziesz? Zapraszamy do Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej!

Data publikacji: 03-06-2024