Znajdź swoje wymarzone studia w Krakowie

6 uczelni w Krakowie - kierunek Ekonomia

Adres: ul. Podchorążych 2

30-084 Kraków

Tel.: 12 662 60 14

FAX.: 12 637 22 43

Galeria Uniwersytet Pedagogiczny (UP) im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
Galeria Uniwersytet Pedagogiczny (UP) im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Ekonomia społeczna

Adres: ul. Gołębia 24

31-007 Kraków

Tel.: 12 663 14 08, 12 663 14 01

FAX.:

Galeria Uniwersytet Jagielloński (UJ)
Galeria Uniwersytet Jagielloński (UJ)

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Ekonomia (zobacz specjalizacje) Organizacja i ekonomika ochrony zdrowia

Adres: al. Mickiewicza 21

31-120 Kraków

Tel.: 12 662-42-44, 12 662-42-74

FAX.: 12 633-62-45

Galeria Uniwersytet Rolniczy (UR) im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Wydział Rolniczo-Ekonomiczny (zobacz kierunki)

Adres: ul. Rakowicka 27

31-510 Kraków

Tel.: 12 293 54 25, 12 293 56 28

FAX.: 12 293 51 45

Galeria Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie (UE)
Galeria Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie (UE)

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Ekonomia

Adres: al. Kijowska 14 pok. 105 (dziekanat, I piętro)

30-079 Kraków

Tel.: 012 635 68 05, 12 635 68 06

FAX.: 12 635 68 04

www.wszib.edu.pl

Studia na kierunku Ekonomia w Krakowie

Stoisz przed wyborem kierunku studiów, a jednocześnie nowej drogi życia? Nie wiesz co wybrać? Interesujesz się naukami humanistycznymi, ale bardzo łatwo radzisz sobie z przedmiotami ścisłymi, więc Ekonomia jest dla Ciebie!

Opis kierunku

Ekonomia to nauka społeczna, która zajmuje się min. analizą i opisywaniem produkcji, konsumpcji oraz dystrybucji dóbr ludzkich. Nie jest to typowa dyscyplina ścisła, ponieważ łączy elementy matematyki, socjologii, czy polityki. Ekonomista musi posiadać umiejętności analityczne oraz zdolność do logicznego myślenia. On nie tylko analizuje, ale też przewiduje nastroje społeczne.

Liczba uczelni

W Krakowie Ekonomię można studiować na 4 publicznych uczelniach. Taki kierunek oferują: Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej, UEK, Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Ofertę uczelni państwowych uzupełniają prywatne szkoły wyższe: Wyższa Szkoła Zarządzania i Biznesu czy Wyższa Szkoła Ekonomii i Informatyki.

Tryby Studiowania

Wszystkie uczelnie państwowe oferują bezpłatne studia stacjonarne tzw. dzienne. Na Uniwersytecie Rolniczym oraz Uniwersytecie Ekonomicznym istnieje możliwość studiowania na studia niestacjonarnych – zaocznych. Zajęcia odbywają się od piątku do niedzieli. Uniwersytet Pedagogiczny prowadzi studia niestacjonarne tylko na studiach II stopnia.

Ceny

Koszt studiowania na kierunku ekonomia nie jest przesadnie wysoki. Ceny w zależności od uczelni rozpoczynają się od 2600 złotych za semestr. Studia magisterskie prowadzone przez UEK to koszt 3000 złotych za semestr.

Studia bezpłatne – zasady rekrutacji

W tej części artykuły przeczytacie jakie przedmioty zdawane na maturze będą brane pod uwagę przy rekrutacji. Są one różne w zależności od uczelni.

Zasady rekrutacji Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie


Uczelnia UEK


Uczelnia UEK matura


Zasady rekrutacji Uniwersytet Jagielloński


jagiellonski


Zasady rekrutacji Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej


Uczelnia UP


Uczelnia UP KEN


Uczelnia UP zasady


Zasady rekrutacji Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie


Uczelnia UR


Uczelnia UR Krk


Uczelnia UR Krakow


Perspektywy pracy

W dzisiejszych czasach praktycznie każde przedsiębiorstwo, pragnące uzyskać wysoką pozycję na rynku, potrzebuje wykształconego ekonomisty. Konieczność utrzymania płynności finansowej łączy się z badaniem i analizowaniem wielu danych. Absolwenci kierunku znajdą zatrudnienie na stanowiskach: głównego ekonomisty, analityka, manager zespołu czy kierownika. Możliwości jest oczywiście zdecydowanie więcej, z uwagi na interdyscyplinarny charakter samego kierunku studiów.

Specjalizacje na studiach ekonomicznych w Krakowie:

Bankowość

Studenci przede wszystkim dowiedzą się w jaki sposób funkcjonuje bank, zapoznają się z tematami odnośnie prawa bankowego i operacji bankowych. Po zakończonej nauce mogą oni podjąć pracę w instytucjach bankowych oraz finansowych, gdzie ilość zatrudnionych osób bezustannie wzrasta. W trakcie nauki odbywają się zarówno wykłady, jak i ćwiczenia, dzięki czemu rozpoczęcie dobrze płatnej pracy będzie już tylko formalnością.
Specjalizację prowadzi Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie.

Ekonomia Społeczna

Absolwenci kierunku ekonomia społeczna stanowią uzupełnienie zarówno dla sektora publicznego, jak i prywatnego. W trakcie nauki studenci zapoznają się z metodami tworzenia społeczeństwa obywatelskiego, dowiadują się oni jak sprostać zasadom nałożonym przez członkostwo Unii Europejskiej. Dowiedzą się jak walczyć z bezrobociem oraz ubóstwem, w jaki sposób zarządzać oraz co czynić, aby społeczeństwo rozwijało się. Praca w tym kierunku oferowana jest w instytucjach finansowych, placówkach edukacyjnych oraz przedsiębiorstwach zatrudniających pracowników. Specjalizację możemy studiować na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.

Ekonomia i stosunki międzynarodowe

Kierunek jest odpowiedzią na bezustanne zmiany obserwowane zarówno w gospodarce w naszym kraju, jak i tej na świecie. W trakcie nauki studenci mają możliwość nabyć jakże potrzebne w dalszej karierze doświadczenie, które otrzymują w trakcie praktyk, które odbywają się nie tylko w Polsce. Studenci wyjeżdżają na wymiany chociażby do Wielkiej Brytanii czy Francji. Zagadnienia obejmują mikro oraz makroekonomię, co sprawia, że absolwent może rozpocząć pracę w instytucjach europejskich, finansowych, bankowych, organach administracji państwowej, samorządowej, a także prywatnych przedsiębiorstwach.
Studia na tym kierunku oferuje Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.

Data publikacji: 27-03-2019