Znajdź swoje wymarzone studia w Krakowie

6 uczelni w Krakowie - kierunek Prawo

Adres: ul. Gołębia 24

31-007 Kraków

Tel.: 12 663 14 08, 12 663 14 01

FAX.:

Galeria Uniwersytet Jagielloński
Galeria Uniwersytet Jagielloński

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Prawo Prawo własności intelektualnej i nowych mediów

Adres: ul. Podchorążych 2

30-084 Kraków

Tel.: 12 662 60 14

FAX.: 12 637 22 43

Galeria Uniwersytet Pedagogiczny (UP) im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
Galeria Uniwersytet Pedagogiczny (UP) im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Prawo

Adres: ul. Kopernika 26

31-501 Kraków

Tel.: 12 399 95 00

FAX.:

Galeria Akademia Ignatianum w Krakowie
Galeria Akademia Ignatianum w Krakowie

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Oferta edukacyjna - Uczelni

Lista specjalizacji

spec. aktywizacja, poradnictwo i wsparcie osób starszych i niepełnosprawnych

Adres: ul. Kanonicza 25

31-002 Kraków

Tel.: 12 421 84 16, 12 370 86 17

FAX.:

Galeria Uniwersytet Papieski Jana Pawła II (UPJPII) w Krakowie
Galeria Uniwersytet Papieski Jana Pawła II (UPJPII) w Krakowie

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Prawo kanoniczne

Adres: ul. Rakowicka 27

31-510 Kraków

Tel.: 12 293 54 25, 12 293 56 28

FAX.: 12 293 51 45

Galeria Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Galeria Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Prawo

Studia na kierunku Prawo w Krakowie

Opis kierunku

Jest to jeden z najpopularniejszych i najbardziej obleganych kierunków w kraju. Ogromna liczba kandydatów na miejsce nie przeraża i rok rocznie prawo zajmuje czołowe miejsca w rankingach popularności kierunków. Wielu młodych ludzi marzy o karierze adwokata czy sędziego.

Interesują cię inne kierunki? Sprawdź pełną ofertę uczelni: Uczelnie w Krakowie

Liczba uczelni

Kierunek prawo można studiować na 3 publicznych krakowskich uczelniach. Mowa tu o Uniwersytecie jagiellońskim, najstarszej polskiej uczelni wyższej, Uniwersytecie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej oraz Uniwersytecie Ekonomicznym.

Tryby Studiowania

Studia prawnicze to jednolite studia magisterskie. Na uczelniach publicznych studia stacjonarne tzw. dzienne są bezpłatne. Istnieje możliwość nauki na studiach niestacjonarnych, jednak z uwagi na specyfikę zawodu oraz nadmiar wiedzy do przyswojenia, są to studia wieczorowe.

Ceny

Studia niestacjonarne na prawie oferują wszystkie uczelnie. Uniwersytet Jagielloński oferuje studia za 3 000 złotych za semestr. Kolejna uczelnia oferująca ten kierunek, czyli Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, pobiera opłatę 3 300 złotych za semestr. Studia na Uniwersytecie Pedagogicznych im. Komisji Edukacji Narodowej należą do najtańszych. Kosztują 2 200 za semestr studiów.

Studia bezpłatne – zasady rekrutacji

Poniżej przedstawiamy zasady rekrutacji na studia stacjonarne wszystkich uczelni publicznych oferujących kierunek zarządzanie.

Zasady rekrutacji Uniwersytet Jagielloński


Uczelnia UJ


Uczelnia UJ

Zasady rekrutacji Uniwersytet EkonomicznyUczlenia UEK


UEK


Zasady rekrutacji Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej


Uczlenia UP KEN


Specjalizacje na kierunku prawo w KrakowiePrawo karne, Prawo cywilne – Uniwersytet Jagielloński

Prawo jako kierunek studiów kojarzy się bardzo prestiżowo, a jednocześnie jest bardzo wymagający. Zawód prawnika daje jednak wiele możliwości zawodowych i bardzo dobre pieniądze, nic więc dziwnego, że prawo jest oblegane praktycznie co roku przy rekrutacji. Prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim jest jednym z najlepszych w Polsce. Kształcenie odbywa się w ramach jednolitych studiów magisterskich, trwających pięć lat. Mniej więcej w połowie studiów studenci mają możliwość wybrania konkretnej specjalizacji. Prawo karne oraz prawo cywilne to wybór, który zawsze się sprawdza. Daje możliwość dostania się po studiach na wymarzoną aplikację i kontynuowania kształcenia.

Prawo kanoniczne – Uniwersytet Papieski im. Jana Pawła II w Krakowie

Prawo kanoniczne to oryginalna dziedzina prawa, która łączy w sobie znajomość przepisów kościelnych z wieloma zagadnieniami z wiedzy ogólnej. Osoby, które kończą prawo kanoniczne najczęściej znajdują zatrudnienie w instytucjach i organizacjach kościelnych. Na tę specjalizację często są też wysyłane osoby duchowne, które powinny uzupełnić wykształcenie. Studia na prawie kanonicznym, podobnie jak klasyczne prawo są realizowane na pięcioletnich studiach magisterskich.

Prawo własności intelektualnej i nowych mediów – Uniwersytet Jagielloński

Wraz ze zmieniającymi się trendami w gospodarce, społeczeństwie czy ekonomii, zmieniają się też dziedziny prawa oferowane jako specjalizacje. Dla osób, które są zainteresowane działaniem w obrębie nowoczesnych przepisów, na Uniwersytecie Jagiellońskim przygotowano specjalizację prawo własności intelektualnej i nowych mediów. To stosunkowo nowa dziedzina prawa, a co za tym idzie, na rynku jest jeszcze niewielu specjalistów w tej branży. Studia trwają pięć lat, na początku są to klasyczne studia prawnicze, a specjalizację wybiera się w drugiej połowie studiów.

Perspektywy pracy po studiach na kierunku prawoWykształceni, świetnie przygotowani absolwenci prawa mogą znaleźć zatrudnienie zarówno w Krakowie, jak i w każdym innym mieście. W zależności od realizowanej w trakcie studiów specjalizacji mogą szukać pracy w organizacjach, urzędach, instytucjach, a także w firmach z sektora prawnego, które poszukują doświadczonych prawników specjalizujących się w prawie przedsiębiorstw czy w ogólnie pojętym biznesie.

Prawnicy po studiach mogą również kontynuować kształcenie na aplikacjach radcowskich, adwokackich, sędziowskich czy prokuratorskich, dzięki czemu zyskają nowe umiejętności i kompetencje zawodowe. Wiąże się to jednak z koniecznością dalszego, bardzo wymagającego kształcenia. Doświadczeni prawnicy, szczególnie specjaliści w konkretnych dziedzinach prawa, mogą nie tylko pracować na etatach czy kontraktach, ale również zakładać własne kancelarie prawne. Dla wielu osób, które decydują się na studia prawnicze, posiadanie własnej kancelarii i praca na własny rachunek to końcowy etap ścieżki kariery, do którego chcą dotrzeć.

Szukasz podobnego kierunku studiów? Zapoznaj się ze studiami na kierunku: Administracja KrakówData publikacji: 24-04-2019