Znajdź swoje wymarzone studia w Krakowie

1 uczelnia w Krakowie - kierunek Organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej

Adres: ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1

30-705 Kraków

Tel.: 12 252 44 00

E-mail.: rekrutacja@afm.edu.pl

www.ka.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej

Uczelnie z kierunkiem Organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej w Krakowie

Jeśli wybierasz się na organizację produkcji filmowej i telewizyjnej, rozważ studia w Krakowie! Od niedawna także w Grodzie Kraka studiować możesz na tym kierunku. Dowiedz się więcej!

Kierunek organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej bez wątpienia określić można jako ciekawy i przyszłościowy. Wśród kandydatów na studia od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, a fakt, że kierunek jest dostępny w ofercie zaledwie kilku uczelni, dodatkowo wpływa na jego elitarność. Jest to kierunek idealny dla osób zainteresowanych sztuką filmową, których marzeniem jest praca na planie filmowym lub przy produkcjach telewizyjnych.

W toku studiów na organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej studenci zdobywają wiedzę z zakresu historii kinematografii oraz mediów, skupiając się równocześnie na tym, jak film i telewizja funkcjonują współcześnie. Studenci poznają stricte kierunkową wiedzą, ucząc się między innymi analizy scenariusza, podstaw reżyserii filmowej i teatralnej, technologii produkcji filmowej i telewizyjnej, sztuki operatorskiej, scenografii czy montażu filmowego.

Wszystko to po to, aby nauczyć się organizacji produkcji filmowych i telewizyjnych, a także imprez oraz widowisk. Na tym jednak nie koniec - studenci organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej poznają także podstawy ekonomii, zarządzania, prawa, komunikacji medialnej i innych dziedzin, których znajomość przydaje się w pracy producenta.

Uczelnie w Krakowie, na których można studiować organizację produkcji filmowej i telewizyjnej

Od niedawna kierunek organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej jest w ofercie Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, a konkretnie Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej przy ul. prof. St. Łojasiewicza 4.

Jest to prywatna uczelnia, która prowadzi kierunek pod patronatem Oddziału Telewizji Polskiej S.A oraz Krakowskiej Fundacji Filmowej, dysponuje również własnym studiem telewizyjnym wyposażonym w profesjonalny sprzęt, taki jak kamery, oświetlenie, scenografia, zestawy do realizacji dźwięku czy stacje montażowe.

Organizację produkcji filmowej i telewizyjnej można studiować na Krakowskiej Akademii w ramach studiów licencjackich, zarówno w trybie dziennym, jak i zaocznym. Studenci mogą wybrać jedną z dwóch specjalności:
produkcja i realizacja telewizyjna lub organizacja wydarzeń kulturalnych.

Praca dla absolwenta organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej

Absolwenci tego kierunku mogą realizować się zawodowo między innymi jako producenci lub kierownicy produkcji. Znajdują jednak zatrudnienie nie tylko w telewizji lub na planach filmowych, ale także w instytucjach artystycznych takich jak: domy kultury, teatry czy biura organizujące festiwale i imprezy masowe. Pracują również w agencjach kreatywnych, domach mediowych i producenckich.

Studia w Krakowie

Kraków to doskonałe miejsce na studia z co najmniej kilku powodów. Po pierwsze - wyróżnia go rozbudowana oferta edukacyjna, konkurencyjna względem innych ośrodków akademickich, takich jak Warszawa czy Wrocław. Po drugie - miasto może pochwalić się ciekawą ofertą kulturalną, także z zakresu kinematografii. W Krakowie odbywają się bowiem m.in. Festiwal Off Camera, Krakowski Festiwal Kamera, Festiwal Etiuda&Anima czy Festiwal Muzyki Filmowej. Po trzecie - życie studenckie w Krakowie kwitnie (m.in. na miasteczku studenckim AGH, krakowskim Kazimierzu czy w Podgórzu)!

Również jeśli chodzi o wynajem mieszkania, co stanowi wyzwanie dla wszystkich przyjezdnych studentów, Kraków jest szczególnie przyjazny. Choć wynajem mieszkania w Krakowie nie należy do najtańszych, to ofert nie brakuje, dzięki czemu każdy może znaleźć coś w sam raz dla siebie, z uwzględnieniem budżetu, jakim dysponuje. W dzielnicach nieco oddalonych od centrum Krakowa, choć wciąż atrakcyjnych m.in. za sprawą dobrej komunikacji, jak Bieżanów-Prokocim, dwupokojowe mieszkanie wynająć można już za ok. 1200 złotych.

Lektura dla studenta organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej

Książką, która z pewnością przypadnie do gustu osobom rozważającym studia na kierunku organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej, jest Historia filmu - bez wątpienia dla miłośników X Muzy jest to pozycja obowiązkowa. Omawia podstawowe zagadnienia z zakresu kultury filmowej, przywołuje najważniejsze fakty z historii kina oraz przedstawia jego najważniejszych twórców. Polecamy!Autor: Jurek Małek

Data publikacji: 18-04-2017