Znajdź swoje wymarzone studia w Krakowie

5 uczelni w Krakowie - kierunek Administracja

Adres: ul. Podchorążych 2

30-084 Kraków

Tel.: 12 662 60 14

E-mail.: info@up.krakow.pl

Galeria Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie <small>(Uczelnia publiczna)</small>
Galeria Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie <small>(Uczelnia publiczna)</small>

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Administracja Zobacz więcej

Adres: ul. Kopernika 26

31-501 Kraków

Tel.: 12 39 99 699, 12 39 99 585

E-mail.: rekrutacja@ignatianum.edu.pl

Galeria Akademia Ignatianum w Krakowie <small>(Uczelnia publiczna)</small>
Galeria Akademia Ignatianum w Krakowie <small>(Uczelnia publiczna)</small>

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Administracja i polityka publiczna Zobacz więcej

Adres: ul. Ingardena 6

30-060 Kraków

Tel.: +(48) 12 663 26 60, 12 663 26 63

E-mail.: rekrutacja@uj.edu.pl

Galeria Uniwersytet Jagielloński (UJ) <small>(Uczelnia publiczna)</small>
Galeria Uniwersytet Jagielloński (UJ) <small>(Uczelnia publiczna)</small>

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Administracja Zobacz więcej

Adres: ul. Rakowicka 27

31-510 Kraków

Tel.: 12 293 54 25, 12 293 56 28

E-mail.: studiainfo@uek.krakow.pl

Galeria Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie (UE) <small>(Uczelnia publiczna)</small>
Galeria Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie (UE) <small>(Uczelnia publiczna)</small>

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Administracja Zobacz więcej Gospodarka i administracja publiczna Zobacz więcej

Adres: ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1

30-705 Kraków

Tel.: 12 252 44 00

E-mail.: rekrutacja@afm.edu.pl

www.ka.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Administracja

REKOMENDOWANE UCZELNIE - WOJEWÓDZTWO MAłOPOLSKIE

Galeria Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu
Galeria Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu

Adres: ul. Staszica 1

33-300 Nowy Sącz

Tel.: (18) 443 45 45, 547 56 02, 547 56 03

E-mail.: sog@ans-ns.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

e-Administracja Zobacz więcej

Oferta edukacyjna - Uczelni

Lista specjalizacji

Specjalista ds. administracji publicznej Zarządzanie w administracji publicznej Prawo w administracji NOWOŚĆ!

Filmy - Administracja

Administracja - Jak wygląda ścieżka rozwoju i codzienna praca?

Dobra praca w administracji?

Specjalizacje na kierunku Administracja w Krakowie

Uczelnie z kierunkiem Administracja w Krakowie

1. Studia na kierunku administracja – jakie powinieneś mieć predyspozycje?

Kierunek administracja to jeden z popularniejszych, na jaki decydują się absolwenci liceów. Można go znaleźć zarówno na uczelniach publicznych, jak i prywatnych. Aby studiować administrację, należy mieć predyspozycje i odpowiednie cechy charakteru, nie każdy bowiem dobrze poradzi sobie na takim kierunku. Studenci administracji powinni być przygotowani na sporo nauki teoretycznej, zgłębianie ustaw, przepisów i skomplikowanych zagadnień. Trzeba być też otwartym na nieustanne zdobywanie nowej wiedzy i być na bieżąco z przepisami, które lubią zmieniać się dosyć często. Studenci administracji, którzy swoją przyszłość zawodową wiążą z tym kierunkiem, powinni być skrupulatni, odpowiedzialni, poukładani oraz samodzielni. Na stanowiskach administracyjnych zatrudniane są bowiem osoby odpowiedzialne, które mają wysoką umiejętność organizacji sobie czasu pracy. Przyda się też umiejętność pracy pod presją czasu oraz radzenie sobie ze stresem, który szczególnie w urzędach i instytucjach jest na porządku dziennym.


administracja


2. Perspektywy pracy w Krakowie po studiach na kierunku administracja

Po ukończeniu studiów na kierunku administracja jest wiele możliwości pracy w Krakowie. Jak każde duże miasto, tak i stolica Małopolski to siedziba wielu urzędów i instytucji, w których poszukiwani są absolwenci kierunków administracyjnych. Jest też możliwość znalezienia zatrudnienia w działach administracji lub pokrewnych w firmach prywatnych. Możliwości zatrudnienia po kierunku administracja są w dużym stopniu uzależnione od tego, na jaką specjalizację studenci zdecydowali się jeszcze w czasie kształcenia. Dzięki temu już w czasie studiów zdobywa się konkretną, specjalistyczną wiedzę. Duże szanse na zatrudnienie na wymarzonym stanowisku w dobrej firmie mają te osoby, które w trakcie studiów zdecydowały się na staże czy praktyki w dobrych, renomowanych firmach. Bardzo często studenci, którzy świetnie radzą sobie na praktykach, otrzymują propozycję zatrudnienia na stałe. Warto z takiej szansy skorzystać, bo może być pierwszym krokiem do budowania kariery zawodowej w wyuczonym zawodzie.

Studia podyplomowe na kierunku administracja w Krakowie

zdjecie


Zarządzanie w administracji publicznej – MSAP

Zarządzanie w administracji publicznej to trwające dwa semestry studia, które są skierowane do osób zainteresowanych usprawnieniem i unowocześnieniem procesów zarządzania w systemie administracji publicznej. Celem kształcenia jest rozszerzenie i udoskonalenie kompetencji zawodowych pracowników administracji publicznej. W trakcie studiów słuchacze zdobywają wiedzę z zakresu finansów publicznych i różnych gałęzi prawa, a także zdobywają praktyczne umiejętności w zakresie projektowania i wdrażania nowoczesnych narzędzi przydatnych w zarządzaniu w administracji publicznej. W programie kształcenia pojawiają się zarówno wykłady, jak i zajęcia praktyczne w formie ćwiczeń, konwersatoriów i warsztatów. Kształcenie realizowane jest według najlepszych standardów akademickich i pod okiem doświadczonej kadry dydaktycznej. Studenci mają do dyspozycji rozbudowaną i świetnie wyposażoną bazę edukacyjną, a także możliwość rozwijania indywidualnych zainteresowań w wybranych dziedzinach. Ukończenie studiów pozwala na zdobycie dodatkowych kompetencji i kwalifikacji, które od razu można wykorzystać w pracy zawodowej.

Cena za studia: 3950 zł za rok

Program studiów podyplomowych na kierunku Zarządzanie w administracji publicznej – MSAP sprawdź tutaj.
 
Administracja – studia podyplomowe na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie

Studia podyplomowe na kierunku administracja są skierowane do absolwentów studiów wyższych, którzy są zainteresowani poszerzeniem wiedzy oraz umiejętności zawodowych w pracy w administracji publicznej. Kształcenie trwa dwa semestry i jest realizowane w formie weekendowych zjazdów, co pozwala na połączenie nauki z pracą zawodową. W programie kształcenia pojawiają się takie przedmioty, jak zarządzanie publiczne, etyka, komunikacja w administracji publicznej. Studenci zdobywają wiedzę i umiejętności, które są niezbędne w skutecznym i profesjonalnym wykonywaniu zadań w różnych obszarach administracji publicznej. Program kształcenia jest dopasowany do zmieniających się realiów oraz przepisów administracyjnych. Dostarcza studentom rozległej, skondensowanej wiedzy. Kształcenie w dużym stopniu opiera się na zajęciach praktycznych realizowanych w formie warsztatów, seminariów, ćwiczeń czy ciekawych projektów. Po ukończeniu studiów podyplomowych na kierunku administracja, ich absolwenci są wyposażeni w szereg nowych umiejętności i kompetencji.

Cena za studia: 2950 zł za rok

Oferta kształcenia na kierunku Administracja Sprawdź ofertę kształcenia.

 
Ochrona danych osobowych w administracji i biznesie – WSB w Krakowie

Studia podyplomowe na kierunku ochrona danych osobowych w administracji i biznesie to dwusemestralne kształcenie skierowane przede wszystkim do osób, które na co dzień zajmują się szeroko rozumianą tematyką ochrony informacji, w tym danych osobowych, w różnych sektorach gospodarki, a także w administracji państwowej i samorządowej. W programie kształcenia pojawiają się takie zagadnienia, jak wprowadzenie do RODO, systemy zarządzania jakością i bezpieczeństwem informacji, zasady ochrony danych osobowych w instytucjach publicznych i sektorze prywatnym, praktyka prowadzenia audytów, zagrożenia cybernetyczne, informacja publiczna. Program studiów pełen jest merytorycznych treści, podanych z naciskiem na naukę praktycznych umiejętności. Słuchacze nie tylko zdobywają rozbudowaną wiedzę, ale również uczą się jej wykorzystywania w różnych sytuacjach, z jakimi spotykają się w codziennym życiu zawodowym. Kształcenie realizowane jest według najwyższych standardów nauczania i pod okiem wykładowców, którzy są najlepszymi specjalistami w swoich dziedzinach.
Cena za studia: 4700 zł za rok

Studia podyplomowe na kierunku Ochrona danych osobowych w administracji i biznesie sprawdź tutaj.

Jeśli jesteś zainteresowany innymi pokrewnymi kierunkami, zapoznaj się z ofertą edukacyjną na kierunku Administracja w Warszawie sprawdź tutaj.

Studia I oraz II stopnia na kierunku Administracja możesz podjąć we Wrocławiu, zobacz również.

W Łodzi możesz studiować na kierunku Administracja zarówno w trybie stacjonarnym jak i niestacjonarnym. Sprawdź ofertę kształcenia.

Data publikacji: 02-03-2021