Znajdź swoje wymarzone studia w Krakowie


7 uczelni w Krakowie - kierunek Kosmetologia

Adres: ul. Ingardena 6

30-060 Kraków

Tel.: +(48) 12 663 26 60, 12 663 26 63

E-mail.: rekrutacja@uj.edu.pl

Galeria Uniwersytet Jagielloński (UJ) <small>(Uczelnia publiczna)</small>
Galeria Uniwersytet Jagielloński (UJ) <small>(Uczelnia publiczna)</small>

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Kosmetologia

Adres: ul. Krowoderska 73

31-158 Kraków

Tel.: 797 012 101

E-mail.: info@kwspz.pl, sekretariat@kwspz.pl

Galeria Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia (KWSPZ) <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>
Galeria Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia (KWSPZ) <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Kosmetologia Zobacz więcej Kosmetologia dla praktyków Zobacz więcej

Adres: ul. Rakowicka 27

31-510 Kraków

Tel.: 12 293 54 25, 12 293 56 28

E-mail.: studiainfo@uek.krakow.pl

Galeria Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie (UE) <small>(Uczelnia publiczna)</small>
Galeria Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie (UE) <small>(Uczelnia publiczna)</small>

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Oferta edukacyjna - Uczelni

Lista specjalizacji

Menedżer produktu kosmetycznego

Adres: ul. Warszawska 24

31-155 Kraków

Tel.: 12 632 86 44

E-mail.: rekrutacja@pk.edu.pl

Galeria Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki <small>(Uczelnia publiczna)</small>
Galeria Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki <small>(Uczelnia publiczna)</small>

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Oferta edukacyjna - Uczelni

Lista specjalizacji

chemia i technologia kosmetyków

Adres: ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1

30-705 Kraków

Tel.: 12 252 44 00

E-mail.: rekrutacja@afm.edu.pl

www.ka.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Kosmetologia

Adres: ul. św. Anny 12

31-008 Kraków

Tel.: 12 422 04 11

E-mail.: rekrutacja@uj.edu.pl

cm-uj.krakow.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Kosmetologia

Adres: al. Jana Pawła II 78

31-571 Kraków

Tel.: +48 12 683 12 27, 683 15 66

E-mail.: rektor@awf.krakow.pl

awf.krakow.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Kosmetologia
Galeria Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Targu
Galeria Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Targu

Adres: ul. Kokoszków 71

34-400 Nowy Targ

Tel.: 18 26 10 700

E-mail.: ans-nt@ans-nt.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Kosmetologia Zobacz więcej

Studia Kosmetologia w Krakowie - pytania i odpowiedzi

Studia na kierunku Kosmetologia w Krakowie

Opis kierunku


Kosmetologia to jeden z kierunków cieszących się ostatnio popularnością, zwłaszcza wśród kobiet. Wszechobecny kult piękna wzbudził zainteresowanie tym kierunkiem wśród maturzystów. Ta nauka, z pogranicza medycyny, zajmuje się pielęgnacją i leczeniem skóry, cery, włosów oraz paznokci.

Pozostałe uczelnie z Krakowa: Studia kierunki Kraków

Liczba uczelni


Kierunek oferowany jest w tej chwili wyłącznie przez Akademię Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha. CM Uniwersytetu Jagiellońskiego oferuje studia II stopnia oraz podyplomowe na w/w kierunku. Lukę wypełniają oferty uczelni prywatnych m.in. Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia, Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego czy Małopolska Wyższa Szkoła im. Józefa Dietla.

Tryby Studiowania


Studia prowadzane są w systemie stacjonarnym tzw. dziennym. Zajęcia odbywają się w godzinach rannych i wczesnopopołudniowych w ciągu tygodnia. Zajęcia na studiach zaocznych odbywają się w weekendy.

Ceny


Koszt rocznej nauki, na studiach niestacjonarnych – zaocznych, prowadzonych przez wydział Rehabilitacji Ruchowej AWF, to 3 440 złotych. Należy mieć na uwadze, że kwota zmienia się wraz z kolejnym semestrem studiów i na 6 semestrze wynosi 2 760 złotych.

Studia bezpłatne – zasady rekrutacjiZasady rekrutacji AWF KrakówSzczegółowe zasady rekrutacji przedstawione są poniżej:

 zasady rekrutacji AWF


Specjalizacje na kierunku kosmetologia w Krakowie
Studia kosmetologiczne znajdziemy zarówno na uczelniach państwowych, jak i prywatnych. Cieszą się one dużym zainteresowaniem, które z roku na rok wzrasta. Jest to związane ze stale rozwijającą się branżą beauty, która potrzebuje wykwalifikowanych specjalistów z różnych dziedzin kosmetologii. Na Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia można znaleźć trzy atrakcyjne specjalizacje, które powstały z myślą o tym, aby spełniać zapotrzebowanie rynku pracy.

Marketing i zarządzanie w kosmetologii, wellness & spa oraz podologię można wybrać jako specjalizację na studiach II stopnia. Aby specjalizować się w konkretnej dziedzinie, trzeba więc już mieć wykształcenie kosmetologiczne zdobyte w czasie trzyletnich studiów pierwszego stopnia. Specjalizacja wellness & spa przygotowuje do pracy w gabinetach kosmetycznych, salonach odnowy biologicznej i ośrodkach spa. Ukierunkowana jest nie tylko na zdobywanie wiedzy teoretycznej, ale również umiejętności praktycznych. Podologia to specjalizacja, na którą jest coraz większe zapotrzebowanie. Przygotowuje do profesjonalnego dbania o stopy, wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych oraz korekcyjnych, a także odróżniania stopy zdrowej od chorej.

Marketing i zarządzanie w kosmetologii to natomiast propozycja dla osób, które w przyszłości zawodowej chcą zajmować się prowadzeniem gabinetu kosmetycznego lub zarządzaniem kliniką odnowy biologicznej. Ta specjalizacja przygotowuje do prowadzenia własnej działalności, kształcąc w wielu dziedzinach związanych z biznesem. Wszystkie specjalizacje umiejętnie łączą w sobie wiedzę teoretyczną z zajęciami praktycznymi. Oprócz wielu przedmiotów ogólnych, studenci kształcą się również w konkretnych dziedzinach związanych z wybraną specjalizacją. Po ukończeniu studiów są kompleksowo przygotowani do pracy w wyuczonym zawodzie.

Perspektywy zatrudnienia po studiach na kierunku kosmetologia
Absolwenci kierunku kosmetologia mają wiele możliwości zatrudnienia i doskonale radzą sobie na rynku pracy. Rozwój branży wellness i nieustannie powstające nowe ośrodki spa, gabinety odnowy biologicznej czy salony kosmetyczne nieustannie bowiem zatrudniają nowe, doskonale przygotowane do pracy osoby.

Absolwenci studiów kosmetologicznych są o wiele lepiej postrzegani na rynku pracy niż osoby, które skończyły jedynie kursy czy szkolenia w tym zakresie. W zależności od ukończonej specjalizacji kosmetolodzy mogą szukać zatrudnienia w tej dziedzinie, na której znają się najlepiej.

Warto jednak pamiętać, że kosmetologia to branża, która w błyskawicznym tempie się rozwija, pełna jest nowości technologicznych i zaawansowanych trendów. Wymaga więc nieustannego dokształcania się, podnoszenia kwalifikacji zawodowych, uczestniczenia w kursach, szkoleniach czy studiach podyplomowych. Kosmetolodzy, którzy bazują wyłącznie na wiedzy zdobytej w czasie kształcenia akademickiego, mogą dosyć szybko pozostać w tyle za świetnie wykwalifikowaną konkurencją.

A może interesuje Cię inny kierunek? Sprawdź studia na kierunku: Zdrowie Publiczne w Krakowie

Wybrane kierunki studiów podyplomowych z zakresu Dietetyki w Krakowie


Żywienie w zdrowiu i chorobie – dietetyka kliniczna – Studia podyplomowe UJ

 Żywienie w zdrowiu i chorobie – dietetyka kliniczna – Studia podyplomowe UJ


Studia podyplomowe na kierunku żywienie w zdrowiu i chorobie to kształcenie, które trwa dwa semestry i odbywa się niestacjonarnie w formie weekendowych zjazdów. Celem kształcenia jest przygotowanie specjalistów do holistycznego podejścia do pacjenta, planowania diety oraz żywienia, które wzmacnia inne działania lecznicze w przypadku poszczególnych chorób. W programie kształcenia znajdziemy takie przedmioty, jak podstawy dietetyki, bromatologia, żywienie w chorobach przewodu pokarmowego, alergicznych i metabolicznych, dietetyka pediatryczna, żywienie sportowców, żywienie człowieka w wieku podeszłym. Program kształcenia umiejętnie łączy rozległą wiedzę teoretyczną z zajęciami praktycznymi, w ramach których słuchacze zdobywają nowe umiejętności. Nauka odbywa się w świetnie wyposażonych pracowniach i pod okiem doświadczonej kadry dydaktycznej. Absolwenci otrzymują dyplom ukończenia studiów podyplomowych, potwierdzający zdobycie nowych kwalifikacji zawodowych.

Program studiów podyplomowych na kierunku Żywienie w zdrowiu i chorobie – dietetyka kliniczna sprawdź tutaj.

Żywienie kliniczne i opieka metaboliczna studia podyplomowe UJ

Żywienie kliniczne i opieka metaboliczna to studia podyplomowe, które trwają dwa semestry i realizowane są w formie niestacjonarnej. Skierowane są do absolwentów studiów wyższych na kierunkach medycznych oraz paramedycznych. Celem kształcenia jest przygotowanie specjalistów w zakresie leczenia żywieniowego i wdrażania odpowiednich zasad odżywiania w różnych jednostkach chorobowych. Słuchacze zdobywają rozbudowaną wiedzę teoretyczną, a także umiejętności praktyczne dotyczące planowania interwencji żywieniowej, zarówno żywienia dojelitowego, jak i pozajelitowego, realizowania żywienia drogą jelitową i pozajelitową, prowadzenia bezpiecznego i skutecznego leczenia zarówno w warunkach szpitalnych, jak i domowych. Kształcenie odbywa się w doskonale wyposażonej bazie dydaktycznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Studenci kształcą się pod okiem najlepszych wykładowców oraz specjalistów praktyków. Ukończenie studiów podyplomowych pozwala na natychmiastowe wykorzystywanie zdobytej wiedzy w praktyce.

Oferta kształcenia na kierunku Żywienie kliniczne i opieka metaboliczna sprawdź więcej.

Psychodietetyka z elementami neurobiologii – Małopolska Wyższa Szkoła

Studia na kierunku psychodietetyka z elementami neurobiologii to dwusemestralne kształcenie realizowane w formie weekendowych zjazdów. Skierowane jest do osób zainteresowanych dietetyką zawodowo: dietetyków, technologów żywności, psychologów, pielęgniarek, lekarzy, nauczycieli i pedagogów. Kształcenie łączy wiedzę z zakresu dietetyki, psychologii i zasad zdrowego żywienia. Przygotowuje fachowców do pracy z osobami cierpiącymi na choroby związane z nieprawidłowym odżywianiem – cukrzycą, otyłością, bulimią. W programie kształcenia znajdują się przedmioty: fizjologia żywienia człowieka, nauka o żywieniu człowieka, psychologia, psychologia kliniczna, psychologiczne aspekty zaburzeń odżywiania, diety alternatywne, praktyczne aspekty terapii zaburzeń odżywiania. Nauka odbywa się w dobrze wyposażonej bazie dydaktycznej, pracowniach i laboratoriach. Słuchacze kształcą się pod okiem wybitnych specjalistów z wybranych obszarów dietetyki, psychologii i nauki o żywieniu człowieka.

Studia podyplomowe na kierunku Psychodietetyka z elementami neurobiologii – Małopolska Wyższa Szkoła zobacz tutaj.

Jeśli jesteś zainteresowany innymi pokrewnymi kierunkami, zapoznaj się z ofertą edukacyjną na kierunku Dietetyka w Warszawie sprawdź tutaj.

Studia I oraz II stopnia na kierunku Dietetyka możesz podjąć we Wrocławiu, zobacz również.

W Łodzi możesz studiować na kierunku Dietetyka zarówno w trybie stacjonarnym jak i niestacjonarnym. Sprawdź ofertę kształcenia.

Data publikacji: 19-03-2021