Znajdź swoje wymarzone studia w Krakowie

6 uczelni w Krakowie - kierunek Kosmetologia

Adres: ul. Gołębia 24

31-007 Kraków

Tel.: 12 663 14 08, 12 663 14 01

FAX.:

Galeria Uniwersytet Jagielloński (UJ)
Galeria Uniwersytet Jagielloński (UJ)

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Kosmetologia

Adres: ul. Krowoderska 73

31-158 Kraków

Tel.: 12 423 38 40

FAX.: 12 423 38 40

Galeria Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia (KWSPZ)
Galeria Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia (KWSPZ)

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Kosmetologia (zobacz specjalizacje) Kosmetologia dla praktyków Kosmetologia

Adres: ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1

30-705 Kraków

Tel.: 12 252 44 00

FAX.: 12 252 44 05

www.ka.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki

Architektura Architektura wnętrz Zarządzanie (zobacz kierunki)
Informatyka i ekonometria (zobacz kierunki) Pedagogika (zobacz kierunki) Filologia (zobacz kierunki)
Bezpieczeństwo narodowe (zobacz kierunki) Dziennikarstwo i komunikacja społeczna (zobacz kierunki) Administracja (zobacz kierunki)
Stosunki międzynarodowe (zobacz kierunki) Pielęgniarstwo Fizjoterapia
Kosmetologia (zobacz kierunki) Ratownictwo medyczne Organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej (zobacz kierunki)
Bezpieczeństwo wewnętrzne (zobacz kierunki) Turystyka i rekreacja (zobacz kierunki) Finanse i rachunkowość (zobacz kierunki)
Dietetyka Prawo (zobacz kierunki) Psychologia (zobacz kierunki)
Kierunek Lekarski

Adres: ul. Leginicka 5

31-010 Kraków

Tel.: 888 019 624

FAX.:

www.dietl.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki

Kosmetologia I stopnia (zobacz specjalizacje) Dietetyka (zobacz specjalizacje) Kosmetologia II stopnia (zobacz specjalizacje)

Adres: Kraków

31-008 Kraków

Tel.: 12 422-54-44

FAX.:

Nasze wydziały/kierunki

Wydział Lekarski (zobacz kierunki) Wydział Farmaceutyczny (zobacz kierunki) Wydział Ochrony Zdrowia (zobacz kierunki)

Studia na kierunku Kosmetologia w Krakowie

Opis kierunku

Kosmetologia to jeden z kierunków cieszących się ostatnio popularnością, zwłaszcza wśród kobiet. Wszechobecny kult piękna wzbudził zainteresowanie tym kierunkiem wśród maturzystów. Ta nauka, z pogranicza medycyny, zajmuje się pielęgnacją i leczeniem skóry, cery, włosów oraz paznokci.

Pozostałe uczelnie z Krakowa: Studia kierunki Kraków

Liczba uczelni

Kierunek oferowany jest w tej chwili wyłącznie przez Akademię Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha. CM Uniwersytetu Jagiellońskiego oferuje studia II stopnia oraz podyplomowe na w/w kierunku. Lukę wypełniają oferty uczelni prywatnych m.in. Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia, Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego czy Małopolska Wyższa Szkoła im. Józefa Dietla.

Tryby Studiowania

Studia prowadzane są w systemie stacjonarnym tzw. dziennym. Zajęcia odbywają się w godzinach rannych i wczesnopopołudniowych w ciągu tygodnia. Zajęcia na studiach zaocznych odbywają się w weekendy.
Ceny

Koszt rocznej nauki, na studiach niestacjonarnych – zaocznych, prowadzonych przez wydział Rehabilitacji Ruchowej AWF, to 3 440 złotych. Należy mieć na uwadze, że kwota zmienia się wraz z kolejnym semestrem studiów i na 6 semestrze wynosi 2 760 złotych.

Studia bezpłatne – zasady rekrutacji

Zasady rekrutacji AWF Kraków

Szczegółowe zasady rekrutacji przedstawione są poniżej:


AWF KRK


Specjalizacje na kierunku kosmetologia w KrakowieStudia kosmetologiczne znajdziemy zarówno na uczelniach państwowych, jak i prywatnych. Cieszą się one dużym zainteresowaniem, które z roku na rok wzrasta. Jest to związane ze stale rozwijającą się branżą beauty, która potrzebuje wykwalifikowanych specjalistów z różnych dziedzin kosmetologii. Na Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia można znaleźć trzy atrakcyjne specjalizacje, które powstały z myślą o tym, aby spełniać zapotrzebowanie rynku pracy.

Marketing i zarządzanie w kosmetologii, wellness & spa oraz podologię można wybrać jako specjalizację na studiach II stopnia. Aby specjalizować się w konkretnej dziedzinie, trzeba więc już mieć wykształcenie kosmetologiczne zdobyte w czasie trzyletnich studiów pierwszego stopnia. Specjalizacja wellness & spa przygotowuje do pracy w gabinetach kosmetycznych, salonach odnowy biologicznej i ośrodkach spa. Ukierunkowana jest nie tylko na zdobywanie wiedzy teoretycznej, ale również umiejętności praktycznych. Podologia to specjalizacja, na którą jest coraz większe zapotrzebowanie. Przygotowuje do profesjonalnego dbania o stopy, wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych oraz korekcyjnych, a także odróżniania stopy zdrowej od chorej.

Marketing i zarządzanie w kosmetologii to natomiast propozycja dla osób, które w przyszłości zawodowej chcą zajmować się prowadzeniem gabinetu kosmetycznego lub zarządzaniem kliniką odnowy biologicznej. Ta specjalizacja przygotowuje do prowadzenia własnej działalności, kształcąc w wielu dziedzinach związanych z biznesem. Wszystkie specjalizacje umiejętnie łączą w sobie wiedzę teoretyczną z zajęciami praktycznymi. Oprócz wielu przedmiotów ogólnych, studenci kształcą się również w konkretnych dziedzinach związanych z wybraną specjalizacją. Po ukończeniu studiów są kompleksowo przygotowani do pracy w wyuczonym zawodzie.

Perspektywy zatrudnienia po studiach na kierunku kosmetologiaAbsolwenci kierunku kosmetologia mają wiele możliwości zatrudnienia i doskonale radzą sobie na rynku pracy. Rozwój branży wellness i nieustannie powstające nowe ośrodki spa, gabinety odnowy biologicznej czy salony kosmetyczne nieustannie bowiem zatrudniają nowe, doskonale przygotowane do pracy osoby.

Absolwenci studiów kosmetologicznych są o wiele lepiej postrzegani na rynku pracy niż osoby, które skończyły jedynie kursy czy szkolenia w tym zakresie. W zależności od ukończonej specjalizacji kosmetolodzy mogą szukać zatrudnienia w tej dziedzinie, na której znają się najlepiej.

Warto jednak pamiętać, że kosmetologia to branża, która w błyskawicznym tempie się rozwija, pełna jest nowości technologicznych i zaawansowanych trendów. Wymaga więc nieustannego dokształcania się, podnoszenia kwalifikacji zawodowych, uczestniczenia w kursach, szkoleniach czy studiach podyplomowych. Kosmetolodzy, którzy bazują wyłącznie na wiedzy zdobytej w czasie kształcenia akademickiego, mogą dosyć szybko pozostać w tyle za świetnie wykwalifikowaną konkurencją.

A może interesuje Cię inny kierunek? Sprawdź studia na kierunku: Zdrowie Publiczne w Krakowie

Data publikacji: 30-05-2019