Znajdź swoje wymarzone studia w Krakowie

3 uczelnie w Krakowie - kierunek Socjologia

Adres: ul. Podchorążych 2

30-084 Kraków

Tel.: 12 662 60 14, (KANCELARIA UCZELNI) 12 662 60 93 (REKRUTACJA)

E-mail.: info@up.krakow.pl, rekrutacja@up.krakow.pl

Galeria Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie <small>(Uczelnia publiczna)</small>
Galeria Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie <small>(Uczelnia publiczna)</small>

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Socjologia Zobacz więcej

Adres: ul. Ingardena 6

30-060 Kraków

Tel.: +(48) 12 663 26 60, 12 663 26 63

E-mail.: rekrutacja@uj.edu.pl

Galeria Uniwersytet Jagielloński (UJ) <small>(Uczelnia publiczna)</small>
Galeria Uniwersytet Jagielloński (UJ) <small>(Uczelnia publiczna)</small>

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Socjologia Zobacz więcej

Adres: al. A. Mickiewicza 30

30-059 Kraków

Tel.: +48 12 617-22-22, +48 12 617-33-33

E-mail.: rekrutacja@agh.edu.pl

agh.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Socjologia

Studia bezpłatne i płatne - Socjologia

Szkoły wyższe z kierunkiem Socjologia w Krakowie

Opis kierunku

Socjologia to humanistyczny kierunek zajmujący się opisywaniem sposoby funkcjonowania społeczeństwa oraz zmian w nim zachodzących. To idealny kierunek dla osób, które czują się wśród ludzi jak ryba w wodzie, ale matematyka i statystyka nie są im obce.

Szukasz innego kierunku? Oto pełna lista uczelni Studia Kraków
Liczba uczelni

Socjologię w Krakowie można studiować na 3 publicznych uczelniach. Znajduje się w ofercie: Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej, oraz Akademii Górniczo — Hutniczej. Można podjąć naukę na uczelniach niepaństwowych np: Szkole Wyższej im. Bogdana Jańskiego, WSEI oraz Wyższej Szkole Zarządzania i Biznesu.

Tryby Studiowania

Wszystkie wymienione uczelnie oferują możliwość studiowania w systemie stacjonarnym oraz niestacjonarnym. Studia dzienne są bezpłatne, za niestacjonarne w formie zaocznej lub wieczorowej, należy ponieść opłatę.
Ceny

Studia socjologiczne w systemie zaocznym oferują dwie uczelnie publiczne. Opłaty na Akademii Górniczo – Hutniczej, jak i Uniwersytecie Pedagogicznym są takie same. Czesne za semestr studiów wynosi 1 750 złotych.

Studia bezpłatne – zasady rekrutacji

Poniżej przedstawiamy zasady rekrutacji na studia stacjonarne wszystkich uczelni publicznych oferujących kierunek zarządzanie.

Zasady rekrutacji Akademia Górniczo - Hutnicza


Uczelnia AGH

Zasady rekrutacji Uniwersytet Jagielloński


jagiellonski

Zasady rekrutacji Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej


Uczelnia UP


Specjalizacje na kierunku socjologia w KrakowieAnaliza danych i badania społeczne, Komunikowanie społeczne, Społeczeństwo miejskie – Uniwersytet Jagielloński wydział socjologii

Studia na kierunku socjologia to propozycja przede wszystkim dla osób, które dobrze czują się w dziedzinach humanistycznych i społecznych. Ukończenie studiów daje wiele możliwości zawodowych, które w dużym stopniu uzależnione są od wybranej specjalizacji. A specjalizacje na uczelniach coraz częściej są modyfikowane i opracowywane tak, aby spełniać potrzeby aktualnego rynku pracy.

Na Uniwersytecie Jagiellońskim ciekawe specjalizacje można znaleźć na studiach drugiego stopnia, wybierane i realizowane już od pierwszego semestru. Studenci mają do wyboru trzy ciekawe, atrakcyjne specjalizacje: analiza danych i badania społeczne, komunikowanie społeczne oraz społeczeństwo miejskie. Studia trwają dwa lata, czyli cztery semestry. Studenci, którzy zdecydowali się na konkretną specjalizację, mają w trakcie kształcenia zarówno przedmioty ogólne, jak i ściśle związane z wybraną przez siebie dziedziną. Oprócz obowiązkowych zajęć na studiach, studenci musza w trakcie nauki zrealizować kilka specjalistycznych kursów, a także uczestniczyć w wielu praktykach i szkoleniach. Dzięki temu kształcenie na socjologii łączy w sobie wiedzę teoretyczną z dostarczaniem umiejętności praktycznych, które przydatne są w dalszej pracy.

Aby dostać się na magisterskie studia uzupełniające na kierunku socjologia i mieć okazję do wyboru ciekawej specjalizacji, trzeba mieć ukończone studia pierwszego stopnia na kierunkach humanistycznych lub społecznych. Oczywiście, pierwszeństwo przy rekrutacji mają absolwenci studiów licencjackich na tym samym kierunku. Absolwenci studiów magisterskich na Uniwersytecie Jagiellońskim mają przede wszystkim dyplom świetnej uczelni, a przy tym wiele wiedzy i kompetencji zawodowych, które przydadzą im się w trakcie poszukiwania pracy.

Perspektywy pracy po studiach na kierunku socjologiaSocjologia jako kierunek studiów otwiera przed absolwentami wiele możliwości zawodowych. Przede wszystkim, są oni świetnie przygotowani do pracy w wielu instytucjach badawczych, urzędach, organizacjach oraz w każdym innym miejscu, gdzie jest potrzebna znajomość zachodzących zjawisk społecznych, analizowanie danych czy umiejętne przeprowadzanie badań i wyciąganie wniosków.

Doświadczeni socjologowie świetnie sprawdzają się również w wielu firmach z sektora prawnego. Sporo osób, które kończą studia w tej dziedzinie, decyduje się również na karierę naukową. Ukończenie socjologii jest dobra bazą i fundamentem do budowania ciekawej kariery zawodowej. Studia dostarczają wiele wiedzy teoretycznej i praktycznej, którą można następnie uzupełniać na kursach, szkoleniach czy na studiach podyplomowych. Warto pamiętać, ze socjologie co roku kończą tysiące studentów w całym kraju. Aby wyróżniać się wśród nich, należy mieć jak najwięcej dodatkowych kompetencji, które są przydatne na rynku pracy.

Szukasz pokrewnego kierunku w Krakowie? Zarządzanie w Krakowie

Data publikacji: 18-04-2019