Znajdź swoje wymarzone studia w Krakowie

Mediacje i negocjacje – czy warto studiować ten kierunek? 

Mediacje i negocjacje – czy warto studiować ten kierunek? 

 

Komunikacja odgrywa niesłychanie ważną rolę w procesach społecznych. Poprawne przekazywanie informacji to cenna umiejętność, którą nie każdy potrafi władać. Skutkiem tych działań są narastające konflikty, wymagające negocjacji z udziałem osób trzecich. Czy można opanować skuteczną sztukę komunikacji? Owszem, jest to możliwe – ogrom tej wiedzy przekażą wykładowcy na kierunku mediacje i negocjacje. Jakie są zalety jego studiowania?

Wykształcenie umiejętności interpersonalnych


Istnieje mnóstwo metod rozwiazywania konfliktów, ale tylko osoby z odpowiednim przygotowaniem i sporą porcją wiedzy z zakresu psychologii są w stanie doprowadzić do obustronnej zgody. Wyższa Szkoła Europejska im. Ks. Józefa Tischnera w Krakowie oferuje mediacje i negocjacje studia pozwalające na wykształcenie kluczowych umiejętności interpersonalnych w przyszłej pracy zawodowej.

Gdzie potrzebny jest negocjator? Osoba o silnie wykształconych umiejętnościach komunikacyjnych doskonale radzi sobie zarówno z ustalaniem warunków umów i kontraktów biznesowych, jak i w tak prozaicznych sytuacjach, w której jeden z kierowców doprowadza do kolizji, wprowadzając niewinną osobę w poczucie niesprawiedliwości. Negocjator potrafi skutecznie załagodzić każdy konflikt, w którym górę biorą emocje, a nie rozsądek.

Sztuka opanowania i zachowanie zimnej krwi


Mnóstwo osób na co dzień nie jest w stanie poprawnie reagować na sytuacje, w których dominuje stres czy euforia. Zadaniem negocjatora jest uzyskanie satysfakcjonujących dla obu stron warunków. Zachowanie zimnej krwi to jednak jedynie ułamek umiejętności niezbędnych w codziennej pracy. Kluczowe jest zastosowanie odpowiednich technik komunikacyjnych, co z kolei wymaga głębokiej wiedzy.

Studia w 7 modułach


Mediacje i negocjacje studia to kierunek znajdujący się w ofercie WSE w Krakowie. Studenci zgłębią wiedzę dotyczącą psychologii konfliktu, opanują podstawy prawa cywilnego, rodzinnego i prawa pracy, by swobodnie poruszać się w zawiłych i zaogniających się konfliktach na płaszczyźnie zawodowej.

Plan nauki na tym kierunku podzielono na 7 modułów, w trakcie których studenci szczegółowo poznają podstawowe zasady i składniki postępowania negocjacyjnego, podstawy prawa i psychologię zachowań. Nie zabraknie też zagadnień o skutecznych negocjacjach, aspektach przygotowania do rozmowy i zasadach współpracy z wymiarami sprawiedliwości. Wszystko to opracowane w formie przystępnych ćwiczeń, licznych dyskusji i gier szkoleniowych, w trakcie których studenci opanują kluczowe umiejętności do pracy w zawodzie.

Skuteczna komunikacja, czyli sylwetka absolwenta


Mediacje i negocjacje studia podyplomowe pomogą zaktualizować i zgłębić dotychczasową wiedzę z zakresu psychologii. Absolwenci kierunku mają nie tylko odpowiednie kompetencje do pracy w zawodzie mediatora, ale i potrafią zastosować konkretne strategie i techniki w zależności od przypadku. Uzyskanie dyplomu uczelni jest równoznaczne z natychmiastową możliwością wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce – absolwent może starać się o wpis na listę mediatorów przy właściwym Sądzie Okręgowym.

Data publikacji: 26-09-2023