Znajdź swoje wymarzone studia w Krakowie

6 uczelni w Krakowie - kierunek Dietetyka

Adres: ul. Gołębia 24

31-007 Kraków

Tel.: 12 663 14 08, 12 663 14 01

FAX.:

Galeria Uniwersytet Jagielloński (UJ)
Galeria Uniwersytet Jagielloński (UJ)

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Dietetyka

Adres: ul. Krowoderska 73

31-158 Kraków

Tel.: 12 423 38 40

FAX.: 12 423 38 40

Galeria Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia (KWSPZ)
Galeria Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia (KWSPZ)

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Dietetyka Dietetyka i ekologiczna żywność (zobacz specjalizacje)

Adres: al. Mickiewicza 21

31-120 Kraków

Tel.: 12 662-42-44, 12 662-42-74

FAX.: 12 633-62-45

Galeria Uniwersytet Rolniczy (UR) im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Dietetyka

Adres: ul. Leginicka 5

31-010 Kraków

Tel.: 888 019 624

FAX.:

www.dietl.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki

Kosmetologia I stopnia (zobacz specjalizacje) Dietetyka (zobacz specjalizacje) Kosmetologia II stopnia (zobacz specjalizacje)

Adres: Kraków

31-008 Kraków

Tel.: 12 422-54-44

FAX.:

Nasze wydziały/kierunki

Wydział Lekarski (zobacz kierunki) Wydział Farmaceutyczny (zobacz kierunki) Wydział Ochrony Zdrowia (zobacz kierunki)

Filmy - Dietetyka

Czy warto studiować dietetykę?

Dietetyk - jeden z najbardziej pożądanych zawodów w przyszłości

Studia na kierunku dietetyka

Studia Kraków – jakich przedmiotów możesz się spodziewać na studiach na kierunku dietetyka?

 dieta


Dietetyka pediatryczna

Na zajęciach z dietetyki pediatrycznej studenci uczą się specjalnych potrzeb żywieniowych dzieci w różnym wieku i stanie zdrowia. Przedmiot obejmuje zasady żywienia niemowląt i małych dzieci, konstruowania jadłospisów, a także żywienia w różnych chorobach i dolegliwościach zdrowotnych wielu dziecięcego.

Dietetyka osób dorosłych i starszych

Zajęcia przekazują specjalistyczną wiedzę z zakresu potrzeb żywieniowych osób dorosłych oraz osób w podeszłym wieku. Studenci poznają najważniejsze składniki pokarmowe, makro i mikroskładniki, a także uczą się konstruowania jadłospisów uwzględniających specyficzne potrzeby żywieniowe osób w różnym wielu i kondycji fizycznej.

Anatomia człowieka

Kształcenie w ramach przedmiotu anatomia człowieka obejmuje zagadnienia budowy narządów i tkanek organizmu, z uwzględnieniem układu pokarmowego, a także wpływu poszczególnych składników odżywczych na prawidłową budowę organizmu. Zajęcia odbywają się zarówno w trybie teoretycznym, jak i w laboratoriach i praktycznych pracowniach.

Fizjologia człowieka

Fizjologia człowieka obejmuje wiedzę na temat funkcjonowania tkanek, narządów i wszystkich układów w ludzkim organizmie, zachodzących w nim procesów życiowych i homeostazy, czyli zachowania równowagi. Studenci kształcą się pod okiem doświadczonej kadry naukowej, przekazującej wiedzę przystępnie i kompleksowo.

Chemia żywności

Przedmiot dostarcza wiedzy z zakresu chemicznych, fizycznych i biologicznych właściwości składników żywnościowych, a także dodatków do żywności. W trakcie nauki studenci uczą się również czytania etykiet oraz zwracania uwagi na sztuczne substancje, konserwanty oraz szkodliwe dodatki do żywności.

Analiza i ocena sposobu żywienia

Kształcenie polega na nauce praktycznych umiejętności analizowania i badania sposobu żywienia człowieka zdrowego i chorego. Dzięki temu studenci uczą się rozpoznawania potrzeb oraz braków pokarmowych, które można zmodyfikować za pomocą zmiany sposobu odżywiania lub zmodyfikowania składników żywnościowych.

Dietoterapia i dietoprofilaktyka w chorobach metabolicznych i cywilizacyjnych

W trakcie kształcenia studenci poznają zasady żywienia w chorobach metabolicznych, takich jak cukrzyca, a także przy nadciśnieniu, miażdżycy i otyłości. Każda z tych chorób potrzebuje specjalnej diety, ustalanej indywidualnie dla każdego pacjenta. Kształcenie polega na dokładnym poznaniu procesu powstawania chorób, a także ich zapobiegania.

Zaburzenia odżywiania

Przedmiot obejmuje choroby wynikające z niewłaściwego podejścia do odżywiania i własnego ciała. Studenci poznają procesy powstawania zaburzeń odżywiania, a także metody pracy z pacjentem, który wymaga specjalnego podejścia do diety połączonego z innymi formami terapii.

Diety niekonwencjonalne

Przedmiot dostarcza studentom wiedzy na temat niekonwencjonalnych diet i metod odżywiania, wraz z informacjami zarówno o ich korzystnym wpływie na organizm człowieka, jak i o negatywnym działaniu. W zakres przedmiotu wchodzą także diety, które są ewidentnie szkodliwe i niezalecane przez specjalistów z zakresu żywienia.

Organizacja żywienia zbiorowego i cateringu

Kształcenie w tym przedmiocie pozwala na wypracowanie umiejętności przydatnych w pracy w zakładach żywienia zbiorowego i szeroko pojętej gastronomii. Studenci uczą się komponowania posiłków w sytuacji, gdy przygotowuje się je jednocześnie dla dużej grupy konsumentów.

Zobacz również: pełna oferta studiów na kierunku chemia w Krakowie.

Data publikacji: 24-11-2020