Znajdź swoje wymarzone studia w Krakowie

13 uczelni w Krakowie - kierunek Turystyka

Adres: ul. Podchorążych 2

30-084 Kraków

Tel.: 12 662 60 14

FAX.: 12 637 22 43

Galeria Uniwersytet Pedagogiczny (UP) im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Turystyka historyczna i dziedzictwo kulturowe Turystyka i rekreacja

Adres: ul. Kopernika 26

31-501 Kraków

Tel.: 12 399 95 00

FAX.:

Galeria Akademia Ignatianum w Krakowie
Galeria Akademia Ignatianum w Krakowie

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Turystyka i rekreacja (zobacz specjalizacje)

Adres: ul. Gołębia 24

31-007 Kraków

Tel.: 12 663 14 08, 12 663 14 01

FAX.:

Galeria Uniwersytet Jagielloński (UJ)
Galeria Uniwersytet Jagielloński (UJ)

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Oferta edukacyjna - Uczelni

Lista specjalizacji

Turystyka Zarządzanie w turystyce

Adres: ul. Rakowicka 27

31-510 Kraków

Tel.: 12 293 54 25, 12 293 56 28

FAX.: 12 293 51 45

Galeria Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie (UE)
Galeria Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie (UE)

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Turystyka i rekreacja

Adres: al. Mickiewicza 21

31-120 Kraków

Tel.: 12 662-42-44, 12 662-42-74

FAX.: 12 633-62-45

Galeria Uniwersytet Rolniczy (UR) im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Oferta edukacyjna - Uczelni

Lista specjalizacji

Agroturystyka

Uczelnie z kierunkiem Turystyka i Rekreacja w Krakowie

Opis kierunku

Kierunek Turystyka to połączenie najważniejszych zagadnień z wielu dziedzin m.in. geografii, zarządzania, marketingu, psychologii, historii czy w niektórych przypadkach geologii. Podczas studiów poznasz zasady funkcjonowania przemysłu turystycznego, w tym organizacji czy prowadzenia imprez, wycieczek czy też zarządzania w branży HORECA. Oprócz tego nauczysz się sprawnego pilotażu i przewodnictwa, a dzięki elementom psychologii i socjologii bez problemu rozwiążesz problemy międzyludzkie. Absolwent kierunku będzie posiadał wiedzę przyrodniczą, społeczną i humanistyczną niezbędną do działań w branży hotelarsko - turystycznej.

Liczba uczelni

W Krakowie kierunek Turystyka można studiować na 4 bezpłatnych uczelniach. Mowa tu o Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha, Uniwersytecie Ekonomicznym, Akademii Górniczo-Hutniczej oraz Uniwersytecie Papieża Jana Pawła II.

Tryby Studiowania

Tylko dwie, spośród wymienionych wyżej uczelni publicznych, oferują możliwość studiów również w trybie niestacjonarnym.

Ceny

Opłata za semestr studiów na Uniwersytecie Ekonomiczny w Krakowie to 2 600 złotych, a na AWFie, obowiązuje cennik w wysokości 1 900 złotych.

Studia bezpłatne – zasady rekrutacji

W tej części artykuły przeczytacie jakie przedmioty zdawane na maturze będą brane pod uwagę przy rekrutacji. Są one różne w zależności od uczelni.

Zasady rekrutacji Uniwersytet Ekonomiczny


zasady rekrutacji UEK

Zasady rekrutacji AWF im. Bronisława Czech


zasady rekrutacji awf

Zasady rekrutacji Akademia Górniczo-Hutnicza


zasady rekrutacji AGH


Zasady rekrutacji Uniwersytet Papieża Jana Pawła II


zasady rekrutacji UPJPII


Predyspozycje do studiowania turystykiStudia na kierunku turystyka cieszą się sporym zainteresowaniem absolwentów szkół średnich, którzy chcą kontynuować kształcenie na uczelniach wyższych. Turystykę można studiować zarówno na uczelniach państwowych, jak i w prywatnych wyższych szkołach. Studia są prowadzone w systemie pierwszego i drugiego stopnia, mogą być stacjonarne i niestacjonarne. Na każdej uczelni na turystyce jest kilka różnych specjalizacji, które są przygotowane tak, aby odpowiadały potrzebom rynku pracy. Dzięki temu studenci mają pewność, że kształcą się w zawodzie, który da im później dobre zatrudnienie. Trzeba jednak mieć świadomość, że studia turystyczne nie są dla każdego i podobnie jak w przypadku wielu innych kierunków, trzeba mieć odpowiednie predyspozycje i umiejętności.

Studenci turystyki powinni mieć rozległą wiedzę o świecie, interesować się geografią, kulturą różnych krajów, polityką czy gospodarką. Dużą zaletą jest również znajomość języków obcych, które później przydają się w pracy zawodowej. Studenci turystyki powinni być osobami komunikatywnymi, łatwo nawiązującymi relacje z ludźmi, potrafiącymi odnaleźć się w pracy w zespole. Przydatna będzie również systematyczność, dobra organizacja czasu pracy oraz umiejętność szybkiego dostosowania się do zmieniających się warunków zatrudnienia. Absolwenci turystyki dosyć często pracują z dala od domu, muszą więc być gotowi na nieustanne podróżowanie i szybkie przystosowanie się w nowych miejscach.

Perspektywy pracy po studiach na kierunku turystyka w KrakowieKraków daje wiele możliwości zatrudnienia dla osób, które ukończyły kierunek turystyka i chcą realizować się właśnie w tym zawodzie. Miasto jest typowo turystyczne, co roku odwiedzają je miliony turystów, a co za tym idzie, także branża turystyczna jest tu mocno rozwinięta. Absolwenci turystki mogą znaleźć zatrudnienie w biurach podróży, agencjach turystycznych, firmach zajmujących się obsługą ruchu turystycznego. Świetnie poradzą sobie także jako osoby zarządzające w hotelach, ośrodkach spa czy pensjonatach nastawionych przede wszystkim na obsługę turystów przyjeżdżających na wypoczynek.

Absolwenci kierunku turystyka mogą również znaleźć zatrudnienie w urzędach, instytucjach i organizacjach zajmujących się promocją regionu czy różnych regionalnych produktów i usług. Z pewnością świetnie sprawdzą się także jako marketingowcy w tematyce ściśle związanej z branżą turystyczną. Po ukończeniu kierunku turystyka można również pokusić się o otwarcie własnego biura podróży czy agencji turystycznej. Warto jednak mieć świadomość, że często samo akademickie wykształcenie nie wystarczy, potrzebne są też dodatkowe umiejętności, kompetencje oraz doświadczenie w konkretnej dziedzinie. Dobrym pomysłem jest zadbanie o zdobywanie doświadczenia już na studiach i stawianie pierwszych kroków zawodowych w wymarzonej branży. Studia turystyczne co roku kończą tysiące absolwentów, trzeba więc czymś wyróżniać się w tym tłumie, aby być lepiej postrzeganym przez potencjalnych pracodawców.

Szukając innych kierunków zachęcamy do zapoznania się z listą 5 uczelni, które prowadzą studia na kierunku filologia angielska w Krakowie

Data publikacji: 26-08-2019