Znajdź swoje wymarzone studia w Krakowie


4 uczelnie w Krakowie - kierunek Filologia angielska

Adres: ul. Podchorążych 2

30-084 Kraków

Tel.: 12 662 60 14, (KANCELARIA UCZELNI) 12 662 60 93 (REKRUTACJA)

E-mail.: info@up.krakow.pl, rekrutacja@up.krakow.pl

Galeria Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie <small>(Uczelnia publiczna)</small>
Galeria Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie <small>(Uczelnia publiczna)</small>

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Filologia angielska Zobacz więcej

Adres: ul. Kopernika 26

31-501 Kraków

Tel.: 12 39 99 699, 12 39 99 585

E-mail.: rekrutacja@ignatianum.edu.pl

Galeria Uniwersytet Ignatianum w Krakowie <small>(Uczelnia publiczna)</small>
Galeria Uniwersytet Ignatianum w Krakowie <small>(Uczelnia publiczna)</small>

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Filologia angielska Zobacz więcej

Adres: ul. Ingardena 6

30-060 Kraków

Tel.: +(48) 12 663 26 60, 12 663 26 63

E-mail.: rekrutacja@uj.edu.pl

Galeria Uniwersytet Jagielloński (UJ) <small>(Uczelnia publiczna)</small>
Galeria Uniwersytet Jagielloński (UJ) <small>(Uczelnia publiczna)</small>

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Filologia angielska Zobacz więcej Filologia angielska z językiem niemieckim Zobacz więcej Filologia germańska z językiem angielskim Zobacz więcej

Adres: ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1

30-705 Kraków

Tel.: 12 252 44 00

E-mail.: rekrutacja@afm.edu.pl

www.ka.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

spec. Filologia angielska - specjalność translatorska spec. Filologia angielska - język angielski w biznesie

REKOMENDOWANE UCZELNIE - WOJEWÓDZTWO MAłOPOLSKIE

Galeria Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu
Galeria Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu

Adres: ul. Staszica 1

33-300 Nowy Sącz

Tel.: (18) 443 45 45, 547 56 02, 547 56 03

E-mail.: sog@ans-ns.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Filologia angielska Zobacz więcej Filologia angielska z przygotowaniem pedagogicznym NOWOŚĆ! Zobacz więcej
Galeria Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Targu
Galeria Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Targu

Adres: ul. Kokoszków 71

34-400 Nowy Targ

Tel.: 18 26 10 700

E-mail.: ans-nt@ans-nt.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Filologia angielska Zobacz więcej
Galeria Małopolska Uczelnia Państwowa im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Oświęcimiu
Galeria Małopolska Uczelnia Państwowa im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Oświęcimiu

Adres: ul. M. Kolbego 8

32-600 Oświęcim

Tel.: 33 842 98 13, 33 842 98 23

E-mail.: rekrutacja@uczelniaoswiecim.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Filologia angielska Zobacz więcej

Filmy - Filologia angielska

Filologia angielska - studia w Krakowie?

Jak wyglądają studia na filologii angielskiej w Krakowie?

Studia na kierunku Filologia Angielska w Krakowie

Opis kierunku

Większość ludzi myśli, że studia filologiczne to tylko nauka języka. Nic bardziej mylnego. Podczas studiów na filologii angielskiej poznacie dogłębnie nie tylko język, ale przede wszystkim literaturę, kulturę i historie krajów anglojęzycznych. Opanujecie różnice w dialektach czy odmianach angielskiego brytyjskiego czy amerykańskiego. To także czas wymian zagranicznych i odkrywania nieznanych miejsc na mapie Wysp Brytyjskich.

Liczba uczelni

W dawnej stolicy Polski, anglistykę studiować można na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Uniwersytecie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej. Są to jedyne publiczne uczelnie oferujące ten kierunek w Krakowie. Wiele szkół niepublicznych również kształci na kierunku anglistyka. Są to m.in. Krakowska Akademia im. Frycza Modrzewskiego oraz Społeczna Akademia Nauk SAN.

Tryby Studiowania

Studia dzienne na uczelniach państwowych są bezpłatne. Opłaty należy ponosić za kształcenie na studiach niestacjonarnych. W przypadku obu uczelni są to studia zaoczne. Oznacza to, że zajęcia odbywają się w weekendy.

Ceny

Studia zaoczne na UJ to koszt 2 250 złotych za semestr. Uniwersytet Pedagogiczny wymaga opłaty semestralnej w wysokości 2 350 złotych.

Studia bezpłatne – zasady rekrutacji

W tej części artykuły przeczytacie jakie przedmioty zdawane na maturze będą brane pod uwagę przy rekrutacji. Są one różne w zależności od uczelni.

Zasady rekrutacji UJ


zasady rekrutacji uj


Predyspozycje do studiowania filologii angielskiejJęzyk angielski jest obecnie językiem, bez którego trudno jest wyobrazić sobie funkcjonowanie. A osoby, które znają go w stopniu biegłym mogą liczyć na dobre, stabilne zatrudnienie w wielu branżach. Nic więc dziwnego, że filologia angielska cieszy się dużym zainteresowaniem wśród kandydatów ubiegających się o przyjęcie na wyższe uczelnie. Filologie można studiować na uczelniach państwowych i prywatnych, w trybie zarówno stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Na każdej uczelni jest zwykle kilka specjalizacji, dzięki czemu studenci mogą wybrać sobie taką dziedzinę, która ich interesuje i z którą wiążą swoją zawodową przyszłość.

Studenci filologii angielskiej powinni mieć wrodzone predyspozycje do nauki języków, talent do zapamiętywania, a także sporo pracowitości. Nauka języka bywa żmudna, bo wymaga typowej nauki pamięciowej i przyswojenia ogromnej partii materiału. Studenci filologii powinni również interesować się państwami anglojęzycznymi, ich historią, kulturą czy sztuką. Przyda się również umiejętność dobrej organizacji pracy, skrupulatność, dokładność oraz odpowiedzialne podejście do obowiązków zawodowych. To szczególnie ważne w przypadku tłumaczy, którzy zajmują się poważnymi dokumentami. Osoby, które decydują się na specjalizację nauczycielską, powinny natomiast mieć predyspozycje pedagogiczne, być otwarte na zawieranie nowych kontaktów, a także potrafić przekazywać wiedzę. Studiowanie filologii to kilka lat naprawdę ciężkiej pracy, nie jest to więc kierunek dla osób, które chcą studiować i uzyskać dyplom wyższej uczelni bez większego wysiłku.

Perspektywy pracy po studiach na kierunku filologia angielska w KrakowieAbsolwenci studiów filologicznych nie powinni mieć w Krakowie problemów ze znalezieniem zatrudnienia. Przede wszystkim mają możliwość pracy w szkolnictwie, zarówno w szkołach państwowych, jak i prywatnych, a także w typowo językowych placówkach. Dobrzy, wykształceni angliści z doświadczeniem pedagogicznym są bardzo poszukiwani i mogą liczyć na bardzo atrakcyjne zatrudnienie. Absolwenci filologii angielskiej po zdobyciu doświadczenia w szkołach mogą również postawić na własną działalność, założyć szkołę językową lub firmę zajmującą się przygotowywaniem do egzaminów czy konwersacjami w języku obcym.

Po ukończeniu studiów na kierunku filologia angielska można również zostać tłumaczem, zarówno ustnym, jak i pisemnym. Zatrudnienie z pewnością da się znaleźć w wielu biurach tłumaczeń oraz firmach zajmujących się kontaktami handlowymi z zagranicznymi klientami czy kontrahentami. W biznesie dobry anglista ma sporo możliwości zatrudnienia, szczególnie jeśli już w trakcie studiów zdecydował się na specjalizację dotyczącą biznesu, marketingu czy zarządzania. Warto więc już na studiach zdobywać pierwsze doświadczenia zawodowe, dokształcać się na kursach i szkoleniach oraz podnosić swoje kompetencje. Skoro sporo jest uczelni wyższych z kierunkiem anglistyka, sporo jest również co roku absolwentów tego kierunku. Aby mieć szanse na dobre zatrudnienie, warto jakoś się wyróżniać i mieć życiorys zawodowy, który zainteresuje potencjalnego pracodawcę.

Filologia angielska, Uniwersytet Jagielloński

Kierunek filologia angielska na UJ jest realizowany na Wydziale Filologicznym. Są to studia pierwszego i drugiego stopnia przygotowane w taki sposób, aby ich absolwenci byli doskonale przygotowani do pracy w wybranym zawodzie. Celem kształcenia jest wyposażenie studentów w kompleksową wiedzę na temat języka, literatury oraz kultury angielskiej. Studia prowadzone są bez żadnej specjalności, a główny nacisk jest kładziony na umiejętne połączenie wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych. Studenci filologii angielskiej część studiów mogą realizować za granicą w ramach programów wymiany studenckiej. Na Uniwersytecie Jagiellońskim studenci mają do dyspozycji nowoczesną, doskonale wyposażoną bazę dydaktyczną, kształcą się pod okiem doświadczonej kadry nauczycieli akademickich, mają również możliwość uczestniczenia w wielu warsztatach, szkoleniach, stażach i praktykach zawodowych. Absolwenci studiów filologicznych doskonale radzą sobie na rynku pracy i nie mają problemu ze znalezieniem zatrudnienia w wybranym zawodzie.Filologia angielska, Akademia Ignatianum

Kierunek filologia angielska jest realizowany na Wydziale Pedagogicznym Akademii Ignatianum w Krakowie. Są to studia pierwszego stopnia, licencjackie, które trwają trzy lata. Studenci mają do wyboru trzy specjalizacje: nauczanie języka angielskiego w przedszkolach i szkołach podstawowych, redakcja tekstów anglojęzycznych, komunikacja międzykulturowa w biznesie. W zależności od wybranej specjalności studenci poznają wybrane kompetencje niezbędne do pracy w konkretnej branży. Poza przedmiotami specjalistycznymi wszyscy studenci mają również wiele przedmiotów ogólnych związanych z nauką o języku, kulturze czy literaturze angielskiej. W trakcie studiów spory nacisk kładziony jest na naukę praktycznych umiejętności. Studenci uczestniczą w licznych warsztatach, ćwiczeniach, praktykach czy stażach zawodowych. Mają do dyspozycji nowoczesną, doskonale przygotowaną bazę dydaktyczną, a także wykwalifikowaną kadrę nauczycieli akademickich. Absolwenci uczelni są profesjonalnie przygotowani do pracy w wybranym zawodzie.

Filologia angielska, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie

Kierunek filologia angielska jest prowadzony na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie w Instytucie Neofilologii. Studia są dwustopniowe, najpierw realizuje się trzyletnie studia licencjackie, których absolwenci mogą kontynuować kształcenie na dwuletnich studiach magisterskich. Celem kształcenia na filologii angielskiej jest wyposażenie studentów w kompleksową wiedzę językową, a także na temat literatury i kultury anglojęzycznej. Studenci kształcą się w ramach przedmiotów ogólnych, ale też specjalistycznych związanych z nauczaniem języka angielskiego, tłumaczeniami oraz z angielskim w biznesie. W trakcie kształcenia realizowanych jest wiele stażów, praktyk, warsztatów i szkoleń, dzięki czemu studenci mają możliwość praktycznej nauki zawodu. Uczelnia zapewnia doskonałe warunki nauczania, świetną bazę dydaktyczną oraz profesjonalną kadrę naukową, dzięki której poziom kształcenia jest wysoki i odpowiada potrzebom nowoczesnego rynku pracy.


Sprawdź również ofertę 2 uczelni, które prowadzą studia na kierunku filologia germańska w krakowie


Data publikacji: 07-12-2019