Znajdź swoje wymarzone studia w Krakowie

5 uczelni w Krakowie - kierunek Fizjoterapia

Adres: ul. Gołębia 24

31-007 Kraków

Tel.: 12 663 14 08, 12 663 14 01

E-mail.: rekrutacja@uj.edu.pl

Galeria Uniwersytet Jagielloński (UJ)
Galeria Uniwersytet Jagielloński (UJ)

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Fizjoterapia

Adres: ul. Krowoderska 73

31-158 Kraków

Tel.: 12 423 38 40

E-mail.: info@kwspz.pl, sekretariat@kwspz.pl

Galeria Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia (KWSPZ)
Galeria Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia (KWSPZ)

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Fizjoterapia Fizjoterapia

Adres: al. Jana Pawła II 78

Kraków

Tel.: 12 683-12-27

E-mail.:

www.awf.krakow.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Fizjoterapia

Adres: ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1

30-705 Kraków

Tel.: 12 252 44 00

E-mail.: rekrutacja@afm.edu.pl

www.ka.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Fizjoterapia

Adres: Kraków

31-008 Kraków

Tel.: 12 422-54-44

E-mail.:

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Fizjoterapia

Filmy - Fizjoterapia

Studia na kierunku fizjoterapia w Krakowie -

Studia w Krakowie - kierunek fizjoterapia

Studia na kierunku fizjoterapia

Studia Kraków - fizjoterapia

 masaz


Fizjoterapia ogólna

Przedmiot obejmuje podstawowe informacje z zakresu fizjoterapii, które w dalszych latach kształcenia są poszerzane i rozwijane. Jest to wprowadzenie do rehabilitacji ogólnej z uwzględnieniem wielu aspektów planowania oraz realizowania leczenia. W zakres przedmiotu wchodzi również historia rehabilitacji i fizjoterapii.

Fizjoterapia w odnowie biologicznej

Przedmiot dostarcza wiedzy na temat rodzajów zabiegów fizjoterapeutycznych i innych form oddziaływania na organizm, które przyczyniają się do regeneracji organizmu i korzystnie wpływają na zdrowie. Studenci poznają rodzaje i metody wykonywania zabiegów, kształcą się zarówno w formie teoretycznej, jak i praktycznej.

Fizjoterapia dla kobiet w ciąży

W trakcie kształcenia w ramach tego przedmiotu studenci poznają specyficzne potrzeby, a także możliwości dotyczące ćwiczeń i fizjoterapii w przypadku kobiet w ciąży. Uczą się dostosowywania zabiegów i metod fizjoterapeutycznych do kondycji i stanu zdrowia kobiet ciężarnych w poszczególnych trymestrach ciąży.

Fizjoterapia w sporcie wyczynowym

Kształcenie dostarcza wiedzy na temat zjawisk i reakcji zachodzących w organizmie osób wyczynowo uprawiających sport, a także na temat ich specyficznych potrzeb, jeśli chodzi o zabiegi fizjoterapeutyczne. Studenci uczą się dobierania rodzajów zabiegów w zależności od indywidualnych potrzeb, a także stanu każdego pacjenta.

Fizjoterapia kliniczna w dysfunkcjach narządu ruchu

Przedmiot łączy w sobie wiedzę z zakresu fizjoterapii, ortopedii, traumatologii, a także innych dziedzin medycyny zajmujących się patologiami i dysfunkcjami narządu ruchu. Wysoki poziom wiedzy merytorycznej połączony z praktycznymi ćwiczeniami dostarczają wiedzy i umiejętności, które będą przydatne w późniejszej pracy fizjoterapeuty.

Anatomia

To jeden z podstawowych przedmiotów dla studentów fizjoterapii, realizowany już od pierwszego semestru. Dostarcza informacji na temat tego, jak jest zbudowany i jak działa organizm człowieka z podziałem na poszczególne narządy i układy. To podstawa do dalszego, bardziej szczegółowego kształcenia fizjoterapeutów.

Fizjologia

Fizjologia jest jednym z podstawowych przedmiotów na kierunku fizjoterapia. Dostarcza wiedzy na temat funkcjonowania poszczególnych układów i narządów w organizmie człowieka, wraz z wiedzą dotyczącą wszelkich nieprawidłowości, dysfunkcji oraz jednostek chorobowych, które mogą wymagać interwencji fizjoterapeuty.

Terapia manualna

Przedmiot obejmuje wiedzę z zakresu technik diagnostycznych i terapeutycznych, które pozwalają na opracowanie metod leczenia układu ruchu oraz schorzeń kręgosłupa. Kształcenie polega na nauce i wypracowaniu umiejętności praktycznych, które są niezbędne w pracy profesjonalnego fizjoterapeuty.

Masaż

Znajomość różnych technik masażu to obowiązkowa wiedza każdego fizjoterapeuty. Kształcenie w zakresie masażu dostarcza wiedzy na temat różnych metod oraz rodzajów masażu, a także obejmuje zajęcia praktyczne, podczas których studenci uczą się wykonywać wszystkie zabiegi z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb pacjentów.

Fizjoprofilaktyka i promocja zdrowia

W ramach nauki tego przedmiotu studenci zdobywają kompleksową wiedzę na temat profilaktyki wielu chorób, którą można prowadzić poprzez odpowiednio dobrane zajęcia fizyczne oraz szeroko pojęty ruch. Znajomość profilaktyki w fizjoterapii pozwala na zapewnienie pacjentom wiedzy, która pomaga w unikaniu większych problemów zdrowotnych.

Zobacz więcej: oferta studiów na kierunku wychowanie fizyczne w Krakowie.

Data publikacji: 24-11-2020