Znajdź swoje wymarzone studia w Krakowie

5 uczelni w Krakowie - kierunek Fizjoterapia

Adres: ul. Ingardena 6

30-060 Kraków

Tel.: +(48) 12 663 26 60, 12 663 26 63

E-mail.: rekrutacja@uj.edu.pl

Galeria Uniwersytet Jagielloński (UJ) <small>(Uczelnia publiczna)</small>
Galeria Uniwersytet Jagielloński (UJ) <small>(Uczelnia publiczna)</small>

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Fizjoterapia

Adres: ul. Krowoderska 73

31-158 Kraków

Tel.: 797 012 101

E-mail.: info@kwspz.pl, sekretariat@kwspz.pl

Galeria Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia (KWSPZ) <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>
Galeria Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia (KWSPZ) <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Fizjoterapia

Adres: al. Jana Pawła II 78

31-571 Kraków

Tel.: +48 12 683 12 27, 683 15 66

E-mail.: rektor@awf.krakow.pl

awf.krakow.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Fizjoterapia

Adres: ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1

30-705 Kraków

Tel.: 12 252 44 00

E-mail.: rekrutacja@afm.edu.pl

www.ka.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Fizjoterapia

Adres: ul. św. Anny 12

31-008 Kraków

Tel.: 12 422 04 11

E-mail.: rekrutacja@uj.edu.pl

cm-uj.krakow.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Fizjoterapia

REKOMENDOWANE UCZELNIE - WOJEWÓDZTWO MAłOPOLSKIE

Galeria Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu
Galeria Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu

Adres: ul. Staszica 1

33-300 Nowy Sącz

Tel.: (18) 443 45 45, 547 56 02, 547 56 03

E-mail.: sog@ans-ns.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Fizjoterapia
Galeria Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Targu
Galeria Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Targu

Adres: ul. Kokoszków 71

34-400 Nowy Targ

Tel.: 18 26 10 700

E-mail.: ans-nt@ans-nt.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Fizjoterapia

Filmy - Fizjoterapia

Studia na kierunku fizjoterapia w Krakowie -

Studia w Krakowie - kierunek fizjoterapia

Studia na kierunku fizjoterapia

Studia Kraków - fizjoterapia

 masaz


Fizjoterapia ogólna

Przedmiot obejmuje podstawowe informacje z zakresu fizjoterapii, które w dalszych latach kształcenia są poszerzane i rozwijane. Jest to wprowadzenie do rehabilitacji ogólnej z uwzględnieniem wielu aspektów planowania oraz realizowania leczenia. W zakres przedmiotu wchodzi również historia rehabilitacji i fizjoterapii.

Fizjoterapia w odnowie biologicznej

Przedmiot dostarcza wiedzy na temat rodzajów zabiegów fizjoterapeutycznych i innych form oddziaływania na organizm, które przyczyniają się do regeneracji organizmu i korzystnie wpływają na zdrowie. Studenci poznają rodzaje i metody wykonywania zabiegów, kształcą się zarówno w formie teoretycznej, jak i praktycznej.

Fizjoterapia dla kobiet w ciąży

W trakcie kształcenia w ramach tego przedmiotu studenci poznają specyficzne potrzeby, a także możliwości dotyczące ćwiczeń i fizjoterapii w przypadku kobiet w ciąży. Uczą się dostosowywania zabiegów i metod fizjoterapeutycznych do kondycji i stanu zdrowia kobiet ciężarnych w poszczególnych trymestrach ciąży.

Fizjoterapia w sporcie wyczynowym

Kształcenie dostarcza wiedzy na temat zjawisk i reakcji zachodzących w organizmie osób wyczynowo uprawiających sport, a także na temat ich specyficznych potrzeb, jeśli chodzi o zabiegi fizjoterapeutyczne. Studenci uczą się dobierania rodzajów zabiegów w zależności od indywidualnych potrzeb, a także stanu każdego pacjenta.

Fizjoterapia kliniczna w dysfunkcjach narządu ruchu

Przedmiot łączy w sobie wiedzę z zakresu fizjoterapii, ortopedii, traumatologii, a także innych dziedzin medycyny zajmujących się patologiami i dysfunkcjami narządu ruchu. Wysoki poziom wiedzy merytorycznej połączony z praktycznymi ćwiczeniami dostarczają wiedzy i umiejętności, które będą przydatne w późniejszej pracy fizjoterapeuty.

Anatomia

To jeden z podstawowych przedmiotów dla studentów fizjoterapii, realizowany już od pierwszego semestru. Dostarcza informacji na temat tego, jak jest zbudowany i jak działa organizm człowieka z podziałem na poszczególne narządy i układy. To podstawa do dalszego, bardziej szczegółowego kształcenia fizjoterapeutów.

Fizjologia

Fizjologia jest jednym z podstawowych przedmiotów na kierunku fizjoterapia. Dostarcza wiedzy na temat funkcjonowania poszczególnych układów i narządów w organizmie człowieka, wraz z wiedzą dotyczącą wszelkich nieprawidłowości, dysfunkcji oraz jednostek chorobowych, które mogą wymagać interwencji fizjoterapeuty.

Terapia manualna

Przedmiot obejmuje wiedzę z zakresu technik diagnostycznych i terapeutycznych, które pozwalają na opracowanie metod leczenia układu ruchu oraz schorzeń kręgosłupa. Kształcenie polega na nauce i wypracowaniu umiejętności praktycznych, które są niezbędne w pracy profesjonalnego fizjoterapeuty.

Masaż

Znajomość różnych technik masażu to obowiązkowa wiedza każdego fizjoterapeuty. Kształcenie w zakresie masażu dostarcza wiedzy na temat różnych metod oraz rodzajów masażu, a także obejmuje zajęcia praktyczne, podczas których studenci uczą się wykonywać wszystkie zabiegi z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb pacjentów.

Fizjoprofilaktyka i promocja zdrowia

W ramach nauki tego przedmiotu studenci zdobywają kompleksową wiedzę na temat profilaktyki wielu chorób, którą można prowadzić poprzez odpowiednio dobrane zajęcia fizyczne oraz szeroko pojęty ruch. Znajomość profilaktyki w fizjoterapii pozwala na zapewnienie pacjentom wiedzy, która pomaga w unikaniu większych problemów zdrowotnych.

Studia na kierunku fizjoterapia – jakie predyspozycje są wymagane?
Fizjoterapia to jeden z najczęściej wybieranych kierunków studiów związanych z medycyną. Dodatkowo stale rośnie zapotrzebowanie na specjalistów z obszaru fizjoterapii, którzy będą w stanie kompleksowo zadbać o swoich pacjentów. W Krakowie na wielu uczelniach istnieje możliwość kształcenia się z obszaru fizjoterapii. Niezbędne jest jednak posiadanie odpowiednich predyspozycji w celu ukończenia tego właśnie kierunku i zaoferowania dla pacjentów najlepszej opieki. Przede wszystkim pasja do biologii i chemii jest niezbędna. Przedmioty te podczas studiów odgrywają bardzo duże znaczenie oraz mają bezpośrednie przełożenie na późniejsze wykonywanie zawodu. Dodatkowo warto być osobą empatyczną oraz silną psychicznie, aby móc w odpowiedni sposób udzielać pomocy dla wszystkich pacjentów, którzy borykają się z problemami zdrowotnymi. Przydatna będzie również otwartość na ludzi i umiejętność wsłuchiwania się w ich potrzeby. Połączenie tych wszystkich kompetencji umożliwi świadczenie rzetelnej pomocy dla wszystkich odwiedzających gabinet i pozwoli na zaproponowanie dla klientów najlepszych usług.

Perspektywy pracy po studiach na kierunku fizjoterapia w Krakowie
Absolwenci fizjoterapii mogą cieszyć się z tego, że ukończyli jeden z najbardziej przyszłościowych obecnie zawodów. Siedzący tryb życia wielu osób sprawia, że stale przybywa pacjentów, którzy borykają się z poważnymi problemami i potrzebują pomocy fizjoterapeuty. Dzięki temu absolwenci mogą bez problemu znaleźć zatrudnienie. Absolwenci mogą szukać pracy między innymi w placówce medycznej. Zarówno w publicznych, jak i prywatnych placówkach poszukiwani są fizjoterapeuci. Ta forma zatrudnienia jest świetnym sposobem na zdobycie podstawowych umiejętności i sprawdzenie zdobytej na studiach wiedzy w praktyce. Inna droga to otworzenie własnej działalności gospodarczej i rozpoczęcie prowadzenia własnego gabinetu. Dobrze prosperujące gabinety pozwalają na osiąganie bardzo wysokich dochodów. Możliwa jest również współpraca ze sportowcami. W klubach sportowych bardzo często zatrudniani są fizjoterapeuci, którzy są w stanie wspomóc proces rehabilitacji zawodników lub pomóc w uniknięciu kontuzji.

bStudia na kierunku fizjoterapia – jakie predyspozycje są wymagane?/b

Data publikacji: 25-01-2022