Znajdź swoje wymarzone studia w Krakowie

10 uczelni w Krakowie - kierunek Informatyka

Adres: ul. Podchorążych 2

30-084 Kraków

Tel.: 12 662 60 14

FAX.: 12 637 22 43

Galeria Uniwersytet Pedagogiczny (UP) im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Bioinformatyka Edukacja techniczno-informatyczna Informatyka

Adres: ul. Gołębia 24

31-007 Kraków

Tel.: 12 663 14 08, 12 663 14 01

FAX.:

Galeria Uniwersytet Jagielloński (UJ)
Galeria Uniwersytet Jagielloński (UJ)

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Informatyka Informatyka analityczna Bioinformatyka
Informatyka gier komputerowych Informatyka stosowana

Adres: ul. Rakowicka 27

31-510 Kraków

Tel.: 12 293 54 25, 12 293 56 28

FAX.: 12 293 51 45

Galeria Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie (UE)
Galeria Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie (UE)

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Informatyka stosowana Informatyka stosowana - st. w jęz. angielskim

Adres: al. Mickiewicza 21

31-120 Kraków

Tel.: 12 662-42-44, 12 662-42-74

FAX.: 12 633-62-45

Galeria Uniwersytet Rolniczy (UR) im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Oferta edukacyjna - Uczelni

Lista specjalizacji

Techniki informatyczne w gospodarce żywnościowej

Adres: al. A. Mickiewicza 30

30-059 Kraków

Tel.: +48 12 617 36 84

FAX.:

www.agh.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki

Wydział Górnictwa i Geoinżynierii (zobacz kierunki) Wydział Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej (zobacz kierunki) Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej (zobacz kierunki)
Wydział Inżynierii Mechanicznej i Robotyki (zobacz kierunki) Wydział Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska (zobacz kierunki) Wydział Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska (zobacz kierunki)
Wydział Inżynierii Materiałowej i Ceramiki (zobacz kierunki) Wydział Odlewnictwa (zobacz kierunki) Wydział Metali Nieżelaznych (zobacz kierunki)
Wydział Wiertnictwa Nafty i Gazu (zobacz kierunki) Wydział Zarządzania (zobacz kierunki) Wydział Energetyki i Paliw (zobacz kierunki)
Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej (zobacz kierunki) Wydział Matematyki Stosowanej (zobacz kierunki) Wydział Humanistyczny (zobacz kierunki)
Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji (zobacz kierunki) Wydział Geotechnologii w Jastrzębiu Zdroju (zobacz kierunki) Wydział Inżynierii Wytwarzania w Mielcu (zobacz kierunki)

Filmy - Informatyka

Informatyka - co musisz wiedzieć o tym kierunku

Studia informatyczne w Krakowie

Studia na kierunku informatyka w Krakowie

Liczba uczelni

Informatykę w Krakowie możemy studiować na 6 uczelniach publicznych: Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Ekonomiczny, Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej, Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja, Politechnika Krakowska oraz Akademia Górniczo-Hutnicza oraz na 4 uczelniach prywatnych w tym: Społeczna Akademia Nauk, Wyższa Szkoła Ekonomii i Informatyki, Wyższa Szkoła Zarządzania i Biznesu i Krakowska Akademia im. A. Frycza Modzelewskiego.

Tryby Studiowania

Studia na kierunku informatyka możemy odbywać w trzech trybach: dziennie, wieczorowo oraz zaocznie(weekendowo), co pozwoli każdemu bez problemu pogodzić studia z pracą czy innymi zajęciami. Studia I stopnia trwają od 3 do 3,5 roku i kończymy je z tytułem licencjackim lub inżynierskim, dla chętnych oczywiście są dostępne również studia II stopnia kończące się tytułem magistra.

Ceny

Koszty studiowania plasują się w okolicy 2000-3500 złotych za semestr w zależności od uczelni oraz trybu studiowania. Warto pamiętać, że płatność możemy rozbić na comiesięczne raty, bądź opłacić w całości cały semestr a nawet cały rok.

Studia bezpłatne – zasady rekrutacji

Podstawowym elementem niezależnie od uczelni jest liczba uzyskanych punktów rekrutacyjnych, czyli jak najwyższy wynik z egzaminu maturalnego. Najważniejszych przedmiotem jest oczywiście informatyka, ale należy pamiętać, żeby przyłożyć się również do matematyki.
Poniżej przedstawiamy zasady rekrutacji na kilku uczelniach publicznych.

Zasady rekrutacji Uniwersytet Jagielloński


Zasady rekrutacji Uniwersytet Jagielloński

Aktualizacja 2019
Źródło: Uniwersytet Jagielloński


Zasady rekrutacji Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie


Zasady rekrutacji Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Aktualizacja 2019
Źródło:Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie


Zasady rekrutacji Akademia Górniczo-Hutnicza


Zasady rekrutacji Akademia Górniczo-Hutnicza

Aktualizacja 2019
Źródło: Akademia Górniczo-Hutnicza


Zasady rekrutacji Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie


Zasady rekrutacji Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie

Aktualizacja 2019
Źródło: Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie


Predyspozycje do studiowania na kierunku informatykaStudia informatyczne to dobry pomysł na zawodową przyszłość dla osób, które dobrze czują się w tej tematyce. Informatykę można studiować na wielu uczelniach publicznych i prywatnych, wybór jest więc naprawdę spory. Warto jednak pamiętać, by mierzyć swoje siły na zamiary – informatyka jest trudnym kierunkiem i z pewnością nie każdy poradzi sobie na nim tak samo dobrze. Studia informatyczne są przeznaczone dla osób, które mają umysły ścisłe i dobrze radzą sobie z takimi przedmiotami i dziedzinami, jak matematyka, logika, analizowanie danych. Ważna jest umiejętność logicznego myślenia, łączenia faktów, wyciągania wniosków z często sprzecznych informacji. Przyda się też pomysłowość i kreatywność, które w zawodzie informatyka są nie do przecenienia.

Przyszli informatycy powinni być otwarci na zdobywanie nowej wiedzy i informacji na temat nowinek technologicznych. Jest to bowiem branża bardzo dynamicznie rozwijająca się i wiedza czysto akademicka prędzej czy później okazuje się niewystarczająca. Studenci informatyki muszą być również bardzo dokładni, odpowiedzialni, sumienni i cierpliwi. Ich przyszła praca będzie bowiem polegała na wielu godzinach spędzonych przed ekranem monitora w poszukiwaniu najlepszych rozwiązań. Dobry informatyk powinien umieć pracować szybko, sprawnie i pod presją czasu. Na pewno przyda się też komunikatywność i umiejętność współpracy z ludźmi. Informatycy, choć pracują każdy przy swoim komputerze, najczęściej są częścią większego zespołu, który wspólnie realizuje poszczególne projekty.

Perspektywy zatrudnienia w Krakowie po studiach informatycznychAbsolwenci studiów informatycznych mają w Krakowie wiele możliwości zawodowych, które w dużym stopniu są uzależnione od tego, jaką specjalizację wybrali w trakcie studiów. Nieco inne zatrudnienie znajdują na przykład specjaliści od systemów informatycznych czy twórcy oprogramowania, a inne analitycy danych czy testerzy gier. Dobry informatyk z pewnością znajdzie zatrudnienie w firmach z branży IT, których na rynku, szczególnie w dużych miastach, jest coraz więcej. Informatyków potrzebują też niemal wszystkie większe i mniejsze firmy, organizacje, urzędy i instytucje, które wprowadzają systemy informatyczne dla usprawnienia swojego funkcjonowania.

Informatycy zatrudniani są na etacie lub kontrakcie za całkiem dobre stawki, które mogą być równowartością kilku średnich krajowych. Jednak specjaliści w swojej dziedzinie mogą równie dobrze pracować na własnej działalności w swoich firmach. Praca dla siebie ma tę zaletę, że nie trzeba ograniczać się do jednego klienta. Można wykonywać wiele zleceń dla wielu klientów biznesowych czy instytucjonalnych, co oczywiście znacznie zwiększa możliwości zarobkowe. Każdy absolwent informatyki powinien również dbać o nieustanny rozwój zawodowy i poszerzanie swoich umiejętności. W informatyce nieustannie pojawiają się nowości, które należy znać, aby po prostu nie wypaść z zawodowego obiegu.

Studia informatyczne Kraków, specjalizacje:

Bazy danych

Kierunek bazy danych skupia się na projektowaniu architektury, tworzeniu oraz stosowaniu rozwiązań analityczno-raportowych. Tematyka poruszana na zajęciach dotyczy tworzenia relacyjnych, wielowymiarowych, dokumentowych i grafowych baz danych. Zajęcia odbywają się w różnych formach, począwszy od wykładów, a zakończywszy na projektach nieodłącznie związanych ze sztuczną inteligencją. Absolwenci mogą wybierać wśród organizacji państwowych, a także rozpocząć karierę w każdym przedsiębiorstwie generującym oraz modyfikującym zbiory danych – banki, instytucje finansowe, firmy telekomunikacyjne i inne.
Specjalizację prowadzi Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie.

Programowanie obiektowe

Programowanie obiektowe jest ściśle związane zarówno z projektowaniem, jak i tworzeniem od podstaw oprogramowania w języku obiektowym, czyli JAVA. Studenci zostają zapoznani z aktualnie wykorzystywanymi narzędziami programistycznymi, a także sposobami sprawdzania oprogramowania. Osoby, które zdecydują się na ten kierunek znajdą zatrudnienie głównie w dużych korporacjach działające na arenie międzynarodowej, ich specyfiką jest tworzenie aplikacji oraz systemów dla potężnych zleceniodawców biznesowych.
Specjalizację można studiować na Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Krakowie.

Systemy i sieci komputerowe

Studenci tego kierunku skupią się przede wszystkim na projektowaniu oraz tworzeniu najważniejszych usług, wśród których mowa o sieciach lokalnych oraz rozległych, autoryzacji oraz mechanizmach uwierzytelniania. Oferty pracy będą występowały głównie od firm pałających się integracją systemów IT, a także świadczących usługi wdrożeniowy, doradcze i modyfikowanie danych. W tym kierunku można kształcić się na Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Krakowie.

Zarządzanie projektami IT

Kierunek studiów przeznaczony dla osób zainteresowanych zarządzaniem zespołami produkcyjnymi IT. Kierowanie projektami to najważniejsze zagadnienie, jednakże cykl życia produktu informatycznego odgrywa niemniejszą rolę.
Specjalizację prowadzi Wyższa Szkoła Ekonomii i Informatyki w Krakowie.

Projektowanie gier komputerowych

W trakcie nauki studenci skupiają się na dwóch zagadnieniach, pierwszy z nich dotyczy powodów sięgania po gry oraz emocji z nimi związanymi. Nauczą się oni w jaki sposób tworzyć rozrywkę, poznawać psychikę użytkowników oraz analizować sukcesy, jak i porażki z nimi związane.
W tym kierunku można kształcić się na Wyższej Szkole Ekonomii i Informatyki w Krakowie.

Projektowanie baz danych

Studia oferują projektowanie baz danych, a oprócz tego generowanie zaawansowanych zapytań. Umożliwiają one tworzenie systemów raportowania oraz aplikacji bazodanowych. Absolwenci podejmą w przyszłości bardzo dobrze płatną pracę.
Ten kierunek możemy studiować w gmachu Wyższej Szkoły Ekonomii i Informatyki w Krakowie.

Studia informatyczne na uczelniach niepublicznych w Krakowie

Uniwersytet Pedagogiczny

Studia na kierunku informatyka są dwustopniowe. Studenci już od pierwszego roku studiów inżynierskich pierwszego stopnia mają do wyboru trzy specjalizacje: administracja systemami informatycznymi, multimedia i technologie internetowe, informatyka nauczycielska. Celem studiów jest wykształcenie nowoczesnych, profesjonalnie przygotowanych kadr, które spełnią oczekiwania branży IT. Studia kładą duży nacisk na naukę praktycznych umiejętności, a ich absolwenci są świetnie przygotowani do pracy zawodowej w różnych obszarach IT.

Uniwersytet Rolniczy

Kierunek informatyka realizowany jest w ramach trzyletnich studiów pierwszego stopnia. Celem kształcenia na tym kierunku jest przygotowanie specjalistów, którzy będą zajmować się systemami informatycznymi i bazami danych w ośrodkach, firmach i instytucjach związanych z leśnictwem lub rolnictwem. Program studiów jest tak skonstruowany, aby umiejętnie łączyć wiedzę teoretyczną z kształtowaniem umiejętności praktycznych. Absolwenci studiów są świetnie przygotowani do przyszłej pracy zawodowej.


informatyka UEK


Uniwersytet Ekonomiczny

Na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie znajdziemy kierunek informatyka stosowana. Są to studia pierwszego i drugiego stopnia, których celem jest przygotowanie nowoczesnych kadr informatycznych. W trakcie studiów studenci mają do wyboru trzy specjalności: inżynieria oprogramowania, systemy informacyjne oraz systemy inteligentne. W trakcie kształcenia sporo jest przedmiotów wspólnych, ale również kierunkowych. Studenci kształcą się więc w wybranym zakresie i pogłębiają wiedzę w tej specjalności, z którą wiążą swoją przyszłość zawodową.

Uniwersytet Jagielloński

Informatyka na UJ realizowana jest w formie studiów pierwszego i drugiego stopnia. Studenci studiów pierwszego stopnia już na początku kształcenia mogą wybrać jedną z trzech dostępnych specjalizacji: informatyka stosowana, inżynieria oprogramowania oraz modelowanie, sztuczna inteligencja i sterowanie. Wszystkie specjalności zakładają przygotowanie teoretyczne i praktyczne w konkretnym obszarze oraz nakierowanie studentów na określoną ścieżkę zawodową. Studenci zdobywają wiedze i umiejętności, które pozwalają im na znalezienie dobrej pracy w branży IT


informatyka agh


Akademia Górniczo-Hutnicza

Studia na kierunku informatyka na AGH są realizowane aż na 6 wydziałach. Każdy wydział oferuje nieco inny program nauczania, jednak wszystkie zapewniają uzyskanie gruntownej wiedzy dotyczącej inżynierii oprogramowania, projektowania aplikacji komputerowych, projektowania infrastruktury sieciowej. Studenci mają do wyboru sporo specjalności, jak na przykład systemy informatyki przemysłowej, informatyka w technice cieplnej, informatyka w medycynie i systemach multimedialnych, inżynieria oprogramowania i systemów, systemy informatyczne w produkcji i administracji.

Politechnika Krakowska

Kierunek informatyka na Politechnice Krakowskiej prowadzony jest na 3 wydziałach. Choć programy kształcenia mogą się nieco różnić, celem jest nabycie i rozwijanie umiejętności w tworzeniu i używaniu zaawansowanych narzędzi informatycznych. Na pierwszym stopniu studiów na żadnym wydziale nie ma podziału na specjalności. Na drugim stopniu natomiast studenci na Wydziale Fizyki, Matematyki i Informatyki mają do wyboru między innymi analitykę danych, grafikę komputerową i multimedia, informatykę stosowaną czy inżynierię obliczeniową.


KA im Frycza


Studia informatyczne na uczelniach niepublicznych w Krakowie

Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie


Studia na kierunku informatyka w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości to 3,5-letnie studia inżynierskie, które kompleksowo przygotowują studentów do pracy w zawodzie informatyka w wybranej przez nich ścieżce zawodowej. W trakcie kształcenia studenci poznają nowoczesne rozwiązania informatyczne, uczą się pracy analitycznej, projektowej oraz administratorskiej, zdobywają kompetencje z zakresu nowoczesnych sieci komputerowych, baz danych, projektowania oprogramowania i aplikacji, testowania gier czy zarządzania bezpieczeństwem systemów komputerowych. W trakcie nauki studenci mają do wyboru trzy specjalności: bazy danych, programowanie obiektowe oraz systemy i sieci komputerowe.

Studia na Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości pozwalają studentom na korzystanie z nowoczesnej bazy dydaktycznej i laboratoriów komputerowych, a także na kształcenie pod okiem doświadczonych wykładowców i praktyków z najlepszych na rynku firm z branży IT. Program nauczania kładzie duży nacisk na naukę praktycznych umiejętności. Jest więc sporo warsztatów, dodatkowych kursów i szkoleń pogłębiających umiejętności. Studia na uczelni niepublicznej są płatne. Studia stacjonarne kosztują 2600 zł za semestr, natomiast niestacjonarne kosztują 2900 zł za semestr. Absolwenci studiów informatycznych mogą pracować między innymi przy produkcji oprogramowania komputerowego, zaawansowanych systemach baz danych, administracji systemami komputerowymi. Kompleksowe i wszechstronne przygotowanie zawodowe sprawia, że nie mają problemów ze znalezieniem zatrudnienia.

Krakowska Akademia im. Frycza Modrzewskiego

Na Krakowskiej Akademii im. Frycza Modrzewskiego studia na kierunku informatyka i ekonometria to 3,5-letnie studia inżynierskie prowadzone w formie stacjonarnej i niestacjonarnej. Nauka, podobnie jak na każdej prywatnej uczelni, jest płatna. Studia stacjonarne kosztują 2600 zł za semestr, niestacjonarne natomiast 2500 zł za semestr. Studenci informatyki mają do wyboru kilka ścieżek specjalizacyjnych: informatyka stosowana, e-biznes, grafika komputerowa i techniki internetowe. W przygotowaniu są też takie specjalizacje, jak bezpieczeństwo informacji oraz bezpłatne studia projektowanie gier i aplikacji VR. W trakcie kształcenia studenci poznają wiedzę z zakresu technik programowania, budowy i funkcjonowania komputerów, projektowania systemów informatycznych, wykorzystywania i programowania baz danych obecnych w gospodarce.

Kształcenie odbywa się w nowoczesnej i doskonale przystosowanej bazie dydaktycznej, wyposażonej w najnowocześniejszy sprzęt komputerowe, zaawansowane urządzenia i symulatory oraz najlepsze oprogramowanie. Nauka w dużym stopniu polega na kształceniu umiejętności praktycznych w trakcie warsztatów, szkoleń, laboratoriów komputerowych, kursów oraz szkoleń specjalizacyjnych. Studenci mają możliwość kształcenia się pod okiem doskonałych wykładowców, nie tylko naukowców, ale również programistów praktyków. Absolwenci kierunku informatyka są świetnie przygotowani do pracy w wybranej i wyuczonej ścieżce specjalizacyjnej.

Data publikacji: 11-01-2020