Znajdź swoje wymarzone studia w Krakowie

5 uczelni w Krakowie - kierunek Architektura

Adres: ul. Podchorążych 2

30-084 Kraków

Tel.: 12 662 60 14

FAX.: 12 637 22 43

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Administracja Architektura informacji Archiwistyka, zarządzanie dokumentacją i infobrokerstwo
Art & design Bezpieczeństwo państwa Bezpieczeństwo zdrowotne
Bioinformatyka Biologia Design
Digital design Edukacja techniczno-informatyczna Ekonomia społeczna
Etyka - mediacje i negocjacje Filologia angielska Filologia germańska
Filologia hiszpańska Filologia polska Filologia romańska
Filologia rosyjska Filologia włoska Filozofia
Fizyka Geografia Gospodarka przestrzenna
Grafika Historia Informatyka
Kognitywistyka Komunikacja wizualna Kulturoznawstwo i wiedza o mediach
Logopedia Malarstwo Matematyka
Ochrona środowiska Odnowa biologiczna Pedagogika
Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna Pedagogika specjalna Politologia
Polityka społeczna Praca socjalna Prawo
Psychologia Socjologia Stosunki międzynarodowe
Studia niemcoznawcze i środkowoeuropejskie Sztuka i edukacja Sztuka i media
Sztuka współczesna Turystyka historyczna i dziedzictwo kulturowe Turystyka i rekreacja
Zarządzanie informacją i publikowanie cyfrowe Zarządzanie oświatą i organizacjami pozarządowymi Zarządzanie w służbach społecznych
Chemia-nauczyciel chemii Inżynieria bezpieczeństwa

Adres: al. Mickiewicza 21

31-120 Kraków

Tel.: 12 662-42-44, 12 662-42-74

FAX.: 12 633-62-45

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Wydział Inżynierii Środowiska i Geodezji (zobacz kierunki) Wydział Technologii Żywności (zobacz kierunki) Wydział Rolniczo-Ekonomiczny (zobacz kierunki)
Wydział Inżynierii Produkcji i Energetyki (zobacz kierunki) Wydział Hodowli i Biologii Zwierząt (zobacz kierunki) Wydział Leśny (zobacz kierunki)
Wydział Biotechnologii i Ogrodnictwa (zobacz kierunki) Uniwersyteckie Centrum Medycyny Weterynaryjnej UJ-UR (zobacz kierunki)

Adres: ul. Warszawska 24

31-155 Kraków

Tel.: 12 628-22-22, 12 628-22-02

FAX.: 12 628-20-57

www.pk.edu.pl

Adres: Plac Matejki 13

31-157 Kraków

Tel.: 12 299-20-00, 12 299-20-43

FAX.: 12 422-65-66

Adres: ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1

30-705 Kraków

Tel.: 12 252 44 00

FAX.: 12 252 44 05

www.ka.edu.pl

Filmy - Architektura

Architektura w Krakowie

Ile zarabia architekt?

Uczelnie z kierunkiem Architektura w Krakowie

Opis kierunku
W XXI wieku architekt to ktoś kto kreuje i projektuje nie tylko przestrzeń publiczną czy budynki, ale również dba o zachowanie harmonii pomiędzy już istniejącymi budynkami a tymi dopiero powstającymi. Jest to połączenie nauk społecznych, technicznych oraz artystycznych. Absolwenci kierunku będą przygotowani do stworzenia całego projektu od rysunku wstępnego poprzez wizualizacje graficzne, makiety do końcowej realizacji.

Liczba uczelni

W Krakowie architekturę można studiować na 3 publicznych uczelniach. Są to Akademia Sztuk Pięknych, Politechnika Krakowska oraz Uniwersytet Rolniczy. Kształcić się na kierunku Architektura można również na niepublicznej uczelni. W swojej ofercie ma ją Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.

Tryby Studiowania

Studia dzienne prowadzone przez uczelnie publiczne są studiami bezpłatnymi. Oferowaną są również studia niestacjonarne (płatne) prowadzone w formie wieczorowej. Oznacza to zajęcia od poniedziałku do piątku w godzinach wczesnopopołudniowych.

Ceny

Jedynie dwie uczelnie państwowe w Krakowie kształcą wieczorowo na kierunku architektura. Politechnika Krakowska wymaga semestralnej opłaty w wysokości 4 200 złotych, a Akademia Szkół Pięknych 7 500 złotych.

Studia bezpłatne – zasady rekrutacji

W tej części artykuły przeczytacie jakie przedmioty zdawane na maturze będą brane pod uwagę przy rekrutacji. Są one różne w zależności od uczelni.

Zasady rekrutacji Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie


zasady rekrutacji ASP

Zasady rekrutacji Politechnika Krakowska


zasady rekrutacji politechnika krakowska


zasady rekrutacji politechnika krakowska


Zasady rekrutacji Uniwersytet Rolniczy w Krakowie


zasady rekrutacji Uniwersytet rolniczy


Specjalizacje na kierunku architektura w KrakowieProjektowanie przestrzenne, Ochrona zabytków, Architektura Krajobrazu – Politechnika Krakowska

Studia na kierunku architektura to propozycja dla osób, które mają odpowiednie predyspozycje, zainteresowanie tematyką, a także planują związać swoją przyszłość zawodową z projektowaniem budynków oraz różnego rodzaju terenów. Na Politechnice Krakowskiej można znaleźć ciekawe specjalizacje, które kompleksowo przygotowują studentów do przyszłej pracy zawodowej. Na studiach magisterskich drugiego stopnia studenci mają do wyboru: projektowanie przestrzenne, ochronę zabytków oraz architekturę krajobrazu. Są to specjalizacje przeznaczone dla osób, które ukończyły już studia pierwszego stopnia i mają odpowiednie podłoże merytoryczne oraz umiejętności praktyczne. Specjalizacja ochrona zabytków przygotowuje studentów do pracy związanej z ochroną, renowacją i remontami obiektów zabytkowych. Projektowanie przestrzenne daje wiele możliwości pod względem projektowania różnego rodzaju obiektów, budynków czy elementów infrastruktury. Architektura krajobrazu to natomiast specjalizacja dla osób, które są zainteresowane planowaniem przestrzeni miejskiej lub terenów zielonych. Wszystkie specjalizacje trwają dwa lata. Kształcenie umiejętnie łączy dziedziny ogólne ze specjalistycznymi, a także z praktyczną nauką umiejętności zawodowych.

Architektura wnętrz – Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie

Architektura wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie to dwustopniowe studia kierunkowe, które odbywają się w trybie 3-letnich studiów licencjackich oraz 2-letnich studiów magisterskich. Kierunek w sposób wszechstronny kształci studentów w zakresie wiedzy o sztuce, kulturze, nowoczesnych trendach w designie wnętrz, a także w projektowaniu mebli i dodatków. Studenci zdobywają również szereg umiejętności związanych z wykorzystaniem sprzętu multimedialnego oraz zaawansowanego oprogramowania. Absolwenci architektury wnętrz są doskonale przygotowani do zawodów: projektant wnętrz, projektant mebli oraz do zawodów pokrewnych.

Perspektywy pracy po studiach na kierunku architekturaUkończenie studiów na kierunku architektura daje wiele możliwości i kwalifikacji zawodowych. Absolwenci tego kierunku są kompleksowo przygotowani do wykonywania zawodu architekta, projektanta wnętrz, planisty czy konserwatora zabytków.

W zależności od realizowanej w trakcie studiów specjalizacji, absolwenci architektury wnętrz znajdują zatrudnienie w firmach projektowych, zajmujących się planowaniem przestrzeni miejskiej oraz terenów zielonych, a także w biurach zajmujących się projektowaniem wnętrz. Mają również wiele możliwości zatrudnienia w instytucjach i urzędach odpowiedzialnych za przestrzeń miejską, zabytki czy gospodarowanie przestrzenne. Doświadczeni architekci mają również możliwość założenia własnej firmy i pracy na własny rachunek. Im więcej kwalifikacji i kompetencji zdobędzie się na studiach oraz w trakcie nauki własnej, tym więcej ciekawych i atrakcyjnych zarobkowo możliwości zarobkowych.

Data publikacji: 09-08-2019