Znajdź swoje wymarzone studia w Krakowie

Digital art – kształcenie w dziedzinie ilustracji cyfrowej

Digital art – kształcenie w dziedzinie ilustracji cyfrowej

Digital art – kształcenie w dziedzinie ilustracji cyfrowej

Zawód grafika od dawna postrzegany jest jako prestiżowy i cieszący się dużym zainteresowaniem. Perspektywa współpracy z rozpoznawalnymi markami i tworzenie ilustracji, które staną się znane również poza granicami kraju, to czynniki niezwykle motywujące do podjęcia kształcenia na dedykowanym kierunku. Czy warto studiować sztukę cyfrową?

 

Zawód pożądany i rozwojowy

Sztuka cyfrowa dynamicznie się rozwija i jest zauważalna niemal w każdej dziedzinie życia. Widać to szczególnie w branży gamingowej, gdzie istnieje bardzo duże zapotrzebowanie na specjalistów 2D i 3D, a także wydawniczej, która w ostatnich latach intensywnie rozkwita. Studia na kierunku Digital art stanowią część unikalnej oferty Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera. Krakowska uczelnia zapewnia dwie ścieżki kształcenia, których ukończenie gwarantuje stabilne zatrudnienie i perspektywę rozwojowej pracy.

 

Spotkanie innowacji z tradycyjną sztuką

Opanowanie kluczowych umiejętności pozwoli na rozpoczęcie pracy w wymarzonym kierunku, ale studentom krakowskiej uczelni oferuje się znacznie więcej. Program studiów bazuje głównie na praktyce, z naciskiem na pracę z tabletem graficznym, który jest głównym narzędziem każdego, kto wiąże swoją przyszłość z zawodem grafika. Władze uczelni postanowiły wpleść w swój program przedmioty merytoryczne, które kompleksowo przygotują do pracy z każdy dziełem sztuki.



 

Co zawiera program studiów?

Studenci Digital art będą mieli szansę na wielokierunkowy rozwój. W programie znajdują się przedmioty, które wykształcą umiejętności niezbędne w dziedzinie projektowej i architektonicznej, szczególnie w kontekście tworzenia gier 2D i 3D. Słuchacze będą pracować na dedykowanych programach graficznych, takich jak Photoshop, Illustrator, Autodesk 3ds Max, Blender czy Zbrush. Znajomość każdego z nich to podstawowe kryterium wymagane przez pracodawców.

Sporo miejsca poświęcono teorii, która pozwoli poznać dziedzictwo kulturowe i zainspirować się dawną kulturą wizualną w swoich autorskich pracach. Poza praktyką znalazły się zatem przedmioty teoretyczne, takie jak historia sztuki, bronioznawstwo, teoria barwy czy podstawy krytycznego myślenia, które są niezbędne w tak kreatywnym zawodzie.

Praktyczne podejście i wykwalifikowana kadra

Poszczególne przedmioty prowadzone są przez osoby o ugruntowanym doświadczeniu w dziedzinie sztuki cyfrowej, które znają aktualne potrzeby rynku pracy. Studenci będą nabywać swoje umiejętności m.in. poprzez praktyki w agencjach reklamowych, działach marketingu i firmach z branży wydawniczej i multimedialnej. Co więcej, absolwenci kierunku Digital art będą posługiwać się językiem angielskim na poziomie B2, co umożliwi płynną komunikację przy współpracy z zagranicznymi firmami.

Sztuka cyfrowa to kierunek dający wiele możliwości zawodowych. Osoby z dyplomem uczelni mogą podjąć pracę jako grafik, specjalista od tworzenia gier 2D i 3D, ilustrator w branży wydawniczej, specjalista renderingu 3D, a także rozpocząć własną działalność jako niezależny artysta cyfrowy.

 

Data publikacji: 22-11-2023